Симптоми апендициту, які варто вміти розпізнавати

Для того, щоб визначити, чи причиною вашого болю є апендицит або ж це просто гази, натисніть знизу справа вашого живота. Якщо біль почне вщухати, його причиною були гази.

Багатьом людям, в яких виникає апендицит потрібне термінове оперативне втручання. Саме тому, варто завжди вміти розпізнавати його симптоми  та бути напоготові.

Але…чому виникає таке загострення? Зазвичай причиною є запалення апендиксу, маленького органу  прямо на початку вашої товстої кишки. Апендицит може виникнути як в дітей, так і в дорослих. Тому у цій статті ми хочемо навчити вас розпізнавати найпоширеніші симптоми апендициту та підказки, які допоможуть вам зрозуміти, що це саме те захворювання. Дізнайтеся більше далі.

Симптоми апендициту

2-bil-u-botsi
1. Тип болю

 • Зазвичай біль починається посередині живота біля пупка, але поступово “пересувається”, до нижньої правої частини живота, трохи вище тазової кістки.
 • Коли ви натискаєте на цю область, біль стає сильнішим та більш гострим, іноді навіть нестерпним.
 • Ваш шлунок буде здаватися твердим. У вас може виникнути відчуття “ситості” і, при натисканні на шлунок, ви відчуєте його твердість. Що є причиною цього? Запалення кишківника може статися при інфікованості апендиксу, а це призводить до серйозних проблем.
 • Також ми можете відчувати гострий біль в стегні при ходьбі. Він виникатиме лише в правій стороні.
 • Вам ставатиме легше, лише коли ви лягатимете, але це буде тимчасове короткочасне полегшення.
 • Спробуйте покашляти. Якщо ви відчуєте гострий біль або відчуття печіння в животі, це явна ознака того, що там є якесь запалення. І, цілком можливо, запалення вашого апендиксу.
 • Пам’ятайте, що якщо у вас виникли ці симптоми, ви маєте від 12 до 24 годин до їх ускладнення, тому вам неодмінно потрібно поїхати у лікарню. В першу чергу пильнуйте прояви таких симптомів у дітей. Навіть при найменшому натяку на апендицит, краще звернутися до лікаря і поставити правильний діагноз.

2. Вторинні симптоми, які супроводжуються болем у животі

 • Гарячка. Це важливий симптом. Якщо у вас виникають неприємні відчуття з правого боку, які супроводжуються навіть незначним підвищенням температури на декілька десятих градуса –  зверніться до лікаря.
 • Запор. Запалення апендиксу майже завжди спричиняє до певних розладів в тонкій кишці. Саме тому, напади запору не є рідкісним явищем. На жаль, якщо ви скористаєтеся ванною кімнатою, це може спричинити ще сильніший біль у животі.
 • Втрата апетиту. Ви почуватиметеся незвично ситими і не хотітимете більше їсти. Ще одним симптомом є надмірні гази, яких неможливо позбутися. Вони ще більше посилять відчуття “ситості”. Це може бути дуже неприємно.
 • Блювота, загальне нездужання і втома. Ось ще декілька симптомів, які часто виникають при апендициті. Вони можуть з’явитися навіть за декілька днів до того, як біль в животі стане нестерпним та змусить вас терміново звернутися до лікаря. Саме тому їх завжди варто мати на увазі.

Але… що саме призводить до апендициту?

3-likar

 • Гіперплазія лімфоїдних фолікулів: назва може здатися складною, але насправді  її досить легко зрозуміти. Це схоже на те, що відбувається з мигдалинами в горлі. Ці органи відіграють важливу роль в організмі, але при запаленні вони набрякають та перекривають горло, що призводить до інфекції та гарячки. Такі інфекції особливо часто виникають у людей віком від 8  до 30 років. Та ж вікова група найбільш схильна до апендициту.
 • Відходи і токсини. Іноді у частині кишківника біля апендиксу через погане виведення відходів з організму їх накопичується занадто багато. Саме тому це може створювати перешкоди для нормального функціонування травної системи або призводити до виникнення інфекцій. Люди, які часто страждають від запорів, мають вищий ризик виникнення апендициту. Іноді у кишківнику виникає запалення та поширюється інфекція, тому вам неодмінно варто бути дуже обережними, адже це може призвести до такого небезпечного захворювання, як перитоніт.
 • Запалення. Стінки апендиксу покриті дуже маленькими лімфоїдними фолікулами. Як ми вже говорили у цій статті, це чимось схоже на мигдалини. Часом захворювання або те, що ви з’їли, може призвести до розвитку бактерій. Вони починають прилипати до цих фолікул та заражають їх. Це дуже поширене явище, адже в кишківнику є безліч шкідливих бактерій, які можуть спричинити інфекції і, як їх наслідок, апендицит.

Пам’ятайте, що важливо правильно харчуватися. Це аж ніяк не панацея від апендициту, але суттєво зменшує шанси  його загострення. Регулярно очищуйте свій організм  та намагайтеся уникати виникнення запорів. Це дуже важливо для загального здоров’я вашого організму.

Пийте багато рідини, їжте клітковину, овочі та свіжі фрукти і неодмінно скористайтеся корисними властивостями пробіотиків. Такі продукти, як білий простий йогурт та кефір сприяють розвитку корисних бактерій та створюють захист від інфекцій. Також вам потрібно не забувати пити по склянці теплої води з лимонним соком кожного ранку. Це допомагає очистити організм та вивести токсини, крім того, забезпечує вас вітамінами для вдалого початку дня.