Ранкова втома: причини та способи боротьби

27 Листопада, 2018
Цілком вірно те, що необхідно добре відпочити вночі, але ранкова втома, насправді, викликана чимось іншим. Дізнайтесь більше у нашій статті.

Чи траплялося з вами коли-небудь щось подібне: прокинувшись вранці, ви почувалися дужевтомлено,у поганому настрої і не мали бажання щось робити.Справді, добре відпочити вночі – абсолютно необхідно, але ранкова втома, насправді, викликана чимось іншим. Чи цікаво вам знати про це більше?

Якщо ви спали достатньо, а прокинулися з втомою – це ненормально. На думку експертів,неодноразоваранковавтома може бути ознакою деяких захворювань, отже,вам слід розповісти про цесвоємулікарю. Ми пояснимо які для неї можуть бути причини.

Ранкова втома: симптоми

Ранкова втома: симптоми

 • Можливе запаморочення при вставанні з ліжка.
 • Сухість у роті.
 • Неясний м’язовий біль.
 • Дискомфорт у шлунково-кишковому тракті.
 • Озноб.
 • Низький кров’яний тиск вранці (гіпотонія)
 • Сухість очей.
 • Підвищена стомлюваність, яка посилюється протягом ранку

Можливі причини ранкової  втоми

Тривала ранкова втома – це не хвороба сама по собі, а ознака певних порушень в роботі організму. Він не здатен самостійно відновлюватися, і вам не вистачає енергії для повноцінного життя.

Ми всі знаємо, що, як правило, найбільш поширеною причиною для такого стану є недостатня кількість сну, але потрібно з’ясувати й інші аспекти, які можуть призвести до подальших ускладнень здоров’я.

Важливо розуміти, що серйозно пов’язувати ранкову втому з проблемами, про які буде йти мова далі, можна тільки якщо цей стан дійсно тривалий. Це означає, що втома спостерігається  принаймні 2 тижні поспіль.

1. Серцеві проблеми

Серцеві проблеми

Лікарі зазвичай кажуть, що перші кілька годин вранці є найбільш небезпечними. Вони частозгадуютьтак зване“синкопе”, викликаненизьким тиском,щовідбувається через зниженняпостачаннякрові до мозку.

Про це слід знати всім. Якщо ранкова втома повторюється кожного дня і ви помічаєте, що вам ледь вистачає енергії або  відчуваєте легке запаморочення, негайно зверніться до лікаря.

2. Гормональні проблеми: Гіпотиреоз

Гормональні проблеми: Гіпотиреоз

Якщо людинастраждає від гіпотиреозу,у неї спостерігаєтьсядефіцит гормонів щитовидної залози,щозмінює функції організму.

Така нестача гормонів уповільнює обмін речовин, що знижує функціональні можливості всього організму. Хворий буде почувати себе втомленим та апатичним, і зазвичай ці прояви більше виражені зранку.

Читайте: Фруктові напої для швидкого й здорового.

3. Емоційні проблеми

Емоційні проблеми

Експерти часто говорять, що фізичне й емоційне здоров’я людини залежить від того, як вона починає свій день. Це час початку робочого дня з його обов’язками, справами, турботою про дітей

… і якщо ваш емоційний стан не на оптимальному рівні, то будь-які зусилля можуть стати непосильною ношею.

Для депресіїяк правилохарактерні м‘язовіболі й надзвичайнавтома, апатія і загальна пригніченість. Найгірше самопочуття спостерігається, безсумнівно, вранці, після пробудження.

Читайте: Що відбувається у вашому мозку, коли ви в депресії?

4. Неправильнехарчування,жорсткі дієти

Неправильне харчування, жорсткі дієти

Слід бути обережними з дієтами. Інколилюдидотримуютьсясуворихдієт, які врешті-решт призводять до дуже серйозного порушення живлення організму.

Це може порушити обмін речовин, який при значній вираженості проявляється непритомністю, порушенням рівноваги калію та натрію та, як наслідок, зміною водно-електролітного балансу.

Як результат, це викликає проблеми із серцем, аритмію, і навіть серцеві напади. Це обов’язково слід мати на увазі.

Боротьба з ранковою втомою

йогурт та мюслі на сніданок

 • По-перше, простежте, як довго у вас спостерігається ранкова втома. Якщо це відбувається не менше двох тижнів, зверніться до лікаря. Це може бути якась раніше вже діагностована хвороба: проблема з серцем, гіпотонія, аритмія,…
 • Подбайте про емоційне здоровя. Якщо прокинувшись вранці, ви не відчуваєте бажання починати робочий день, а натомість, вам би хотілося залишитися в ліжку весь день, запитайте себе, чому. Розберіться із своїми проблемами, постарайтеся знайти емоційну підтримку у родині та друзів. Отримуйте задоволення від кожного нового дня. Спокій і щастя дають найбільше енергії для боротьби з втомою.
 • Будьте обережні з дієтами. Переконайтеся, що ви споживаєте різноманітну їжу з достатньою кількістю поживних речовин і п’єте достатньо рідини.
 • Ніколи не забувайте снідати. Це один з найважливіших моментів. Сніданок забезпечує достатньою кількістю енергії для боротьби із втомою.
 • Включайте фрукти й волокна у свій раціон. Не пийте коров’яче молоко, а замініть його молоком на рослинній основі. Споживайте волокна у таких продуктах як вівсянка, яблука зі шкіркою, полуниця або чорниця, горіхи, Вони також є джерелом енергії та гарного настрою.
 • Готуйте своїречіна наступний день звечора, щоб, коли ви прокинетеся вранці, все було готово, і вам залишилося б лише спокійно поснідати.
 • Пийте настої на основі женьшеню, імбиру, або маку за сніданком, принаймні, три рази на тиждень. Вони додають енергії, жвавості й зміцнюють організм.
 • Дотримуйтесьпостійного режиму. Завждиїжтеводин і тойже час,спіть8 годин на день,знаходьтечас длявідпочинку, ходіть пішкипринаймні півгодини, щоборганізм отримав достатню кількість сонячного світла … і, як уже згадувалося раніше, проконсультуйтеся з лікарем, якщо спостерігаєте будь-який ненормальний симптом.
 • Аймедов К. В., Михайлова К. Л. (2015). Визначення ефективності лікування інсомнії . Психічне здоров’я.
 • Лісова О. С., Павлинська Є. О. (2016). Індивідуально психологічні фактори здоровогу сну. Психологія: реальність і перспективи.