Чому дуже важливо лікувати запор

Запор ускладнює вихід шкідливих речовин з нашого організму. Ці токсичні та отрутні речовини потрапляють в кров через стінки кишечника і можуть призвести до серйозних захворювань. Ось чому важливо лікувати запор.
Чому дуже важливо лікувати запор

Останнє оновлення: 03 січня, 2019

Скільки разів на день ви повинні ходити в туалет, щоб випорожнитись? Чи знаєте ви, що в ідеалі, людині слід ходити в туалет після кожного прийому їжі? Тим не менш, ви будете  почувати себе цілком нормально, коли будетеробити це один раз на день. Якщо у вас виникають труднощі з відвідуванням туалету, то у деяких випадках корисно вживати їжу, що допомогає випорожненню. Читайте далі, чому це так важливо лікувати запор, а також про деякі природні засоби що допомагають при закрепах, які ви зможете приготувати самостійно.

У цій статті ми розповімо правду про запори та основні причини, чому важливо лікувати запор. Якщо це можливо, вам слід приділяти велику увагу їжі та натуральним добавкам, щоб запобігти у майбутньому багатьох проблем зі здоров’ям.

Щоб зарадити запорам слід:

 • вести здоровий спосіб життя, що передбачає повноцінне та збалансоване харчування,
 • нормальний режим і достатні фізичні навантаження,
 • уникнення стресових ситуацій,
 • а також звичку стабільного та регулярного звільнення кишечника (краще в один і той же час доби).

Що відбувається в організмі, коли ви відмовляєтесь лікувати запор?

Коли ви регулярно страждаєте від закрепів або це трапляться рідше через різні причини (наприклад, дієтичні зміни, стрес і т.д.), фекальні залишки, які не виділяються, накопичуються в нашому кишечнику і збільшують поширення бактерій.

Слід зауважити, що деякі види бактерій є здоровими тільки у тому випадку, якщо вони знаходитяся у нормальній кількості, але коли їх рівень збільшується, фекалії псуються або гниють і ви при цьому можете мати деякі проблеми зі здоров’ям, про які ми вам розповімо нижче.

Поглинання токсинів

Кишечник – це орган, де поживні речовини всмоктуються в кров. На жаль, якщо ви страждаєте на запор, то шкідливі токсичні речовини та отрути, які потрапляють в кров через стінки кишечника, будуть поширюватися по всьому організму. 

Це призводить до інтоксикації – отруєння організму, яке поступово буде породжувати дегенеративні або хронічні захворювання, запалення, кісти та пухлини, проблеми із суглобами, проблеми шкіри, перевантаження печінки та нирок та інше. Щоб зарадити цьому потрібно своєчасно лікувати запор.

як лікувати запор

Поширення паразитів

Як згадувалося раніше, кишкові паразити з’являються в кишечнику у тому випадку, коли він перевантажений токсинами.

Якщо в кишечнику є паразити (найпростіші  глисти), або хвороботворні мікроби, то вони виділяють речовини, які вбивають корисні мікроби. Це в свою чергу, призводить до таких захворювань як дизентерія, вірусні захворювання, лямбліоз, гельмінтози.

Найбільш відомим паразитом є кандида, але є й інші поширені типи, такі як лямблії, круглі або стрічкові черв’яки, які, як правило, є причиною наступних симптомів:

 • Розлади харчової поведінки (надлишковий або відсутній апетит без видимої на це причини)
 • Опухлі очі
 • Занепокоєння і нервозність
 • Сверблячка на кінчику носа, очей або в ділянці анального отвору
 • Розширені зіниці
 • Погіршення кишкових розладів (запори, діарея)
 • Втома
 • Головний біль
око

Запалення стінки кишечника

Якщо ви не часто страждаєте від закрепів, вам не слід хвилюватися. Тим не менш, якщо вас турбує запор протягом всього вашого життя або протягом тривалого часу, вам слід покласти цьому край та почати лікувати запор. Оскільки, це може привести до прогресивного запалення стінки кишечника і стан буде погіршуватися, якщо ви не проконсультуєтеся із лікарем або хоча не почнете приймати природні проносні засоби, такі як сенна.

Стінки кишечника тісно пов’язані з імунною системою людини, отже, якщо вас турбують запори, ви можете часто хворіти на ГРЗ, ангіни, застуди, алергії та інше.

Отже, скільки разів на день має відбуватись дефікація?

Якщо ви їсте три рази в день, то в ідеалі, вам слід було б три рази в день ходити в туалет у певний час для випорожнення кишечника. Це може бути нереально для більшості людей, але дефекація має відбуватись принаймні два рази в день, щоб бути переконаними, що ваш кишечник працює правильно.

Слід також зауважити, що кількість разів дефекації залежить від того, скільки ви їсте і на скільки ви випорожнюєте кишечник. Багато людей думають, що нормально випорожнюватися 2-4 рази на тиждень, але насправді це технічні запори.

Якщо дефекації відбуваються частіше, ніж 3 рази на день, це так само не надто добре, це переростає у діарею.

Як мають виглядати калові маси?

Розгляньмо інші показники випорожнення кишечника.

За зовнішнім виглядом калу можна багато чого довідатися про стан здоров’я кишечника і, якщо необхідно, то й про загальний стан здоров’я. Усе, починаючи від форми, розміру, запаху та кольору, може вказувати на захворювання, погане харчування або інші проблеми шлунково-кишкового тракту. Навіть колір і запах випорожнень можуть дати вам підказку про стан вашого здоров’я в цілому.

 • Запах: фекалії не повинні мати надто неприємного запаху. Проте, якщо це відбувається, то це ознака гниття і бродіння їжі, яка не перетравилася належним чином. При переважанні в кишечнику гнильних процесів (гнильна диспепсія) кал набуває смердючого запаху, при бродильних процесах – кислого. Деякі продукти, наприклад, цибуля чи капуста, також можуть надати коловим масам сильного неприємного запаху.
 • Консистенція: консистенція повинна бути нормальною, не надто сухою (як це часто буває при запорах) та не занадто м’якою (це трапляється в більшості випадків, коли людина дотримується вегетаріанської дієти).
 • Колір: колір повинен бути коричневий, але, як відомо, деякі продукти, такі як буряк або зелені листові овочі можуть забарвити калові маси: буряк – у червоний, чорниця, чорна смородина, кава, какао – від темно-коричневого до чорного кольору.
 • Фекалії плавають? Деякі калові маси плавають в туалеті, і найбільш поширеною причиною може бути надмірний шлунково-кишковий газ або порушення всмоктування жирів. По-перше, вам слід навчитися краще пережовувати їжу, уникати продуктів, що викликають метеоризм і бути готовим до наявності можливих  харчових продуктів, які не сприймає ваш організм. По-друге, засвоєння жирів безпосередньо пов’язане з печінкою і жовчним міхуром. У цьому випадку, щоб допомогти цим органам, було б корисно деякий час приймати будь-яку лікувальну траву, наприклад, таку як больдо, розторопшу або кульбабу.

Заключення

Коли ви відчуваєте, що потрібно йти у туалет, вам слід це зробити, не затримуючи випорожнення кишечника, робити це без особливих зусиль, щоб не залишилось відчуття, що кишечник не спорожняється.

Перед тим як застосовувати будь-яке лікування, ми рекомендуємо вам проконсультуватися з вашим сімейним лікарем або терапевтом.

Зображення люб’язно надані relaxingmusic та Mukleman
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.