Симптоми дефіциту магнію

28 Січня, 2019
Проблему дефіциту магнію зазвичай важко діагностувати, оскільки його рівень, як правило, не побачиш в аналізах крові.

Тільки 1% магнію зберігається в кровотоці. Крім того, більшість лікарів навіть не включають його аналіз до своїх обстежень, ось чому важко визначити чи страждаєте ви від дефіциту цього компонента чи ні.

Фахівці кажуть, що більшість людей в розвинених країнах, таких як США, страждають від нестачі магнію, але мало хто з них про це знає. Втім, варто пам’ятати, що ця проблема може призвести до багатьох хвороб.

Дефіцит магнію: що потрібно знати

Магній – один з найважливіших мінералів, які є у вашому тілі, після води, кисню і основних поживних речовин. Він життєво важливий для вашого розвитку і значиміший, ніж кальцій, натрій і калій, тому що він відповідає за регулювання функцій всіх трьох.

Одним із найпоширеніших симптомів дефіциту магнію є сильне відчуття спраги, коли ви п’єте багато води чи іншої рідини кожного дня. Причина в тому, що ви не отримуєте необхідні поживні речовини з їжі, і ваше тіло виражає це через бажання пити.

вада та магній

Дефіцит магнію може порушити ваш режим сну, посилити стрес або погіршити спортивні здібності. Це впливає на якість життя людини більше, ніж будь-що інше. Перші симптоми мало відчутні і майже непомітні, а потім вони переходять на новий рівень, починаються спазми ніг, біль в стопах, або “приступи болю” в м’язах (без фізичних вправ, наприклад). Після посилення симптомів ви будете відчувати оніміння, судоми, часте поколювання, а в деяких випадках, коронарні спазми, зміни поведінки та аномальне серцебиття.

Дефіцит цього елементу може вплинути на всі органи вашого організму, особливо м’язи, тому ви можете відчувати сильний біль, напруження, судоми або спазми. Також можуть виникнути порушення в щелепному суглобі, головні болі, або здавленість у грудях, яка не дасть вам глибоко дихати.

дефіцит магнію

Дефіцит магнію також спричиняє скорочення  м’язів, що викликає запор, менструальні спазми, спазми при сечовипусканні, затруднене ковтання, “вузли” в горлі, світлобоязнь, високу чутливість до шуму, уражену нервову систему, безсоння, тривогу, панічні атаки, гіперактивність, агорафобію, ПМС, поколювання, оніміння чи відчуття неспокою.

Вплив дефіциту магнію на серцево-судинну систему проявляється в аритмії, прискореному серцебитті, болі у грудях (стенокардія), спазмах в артеріях, гіпертонії і пролапсі мітрального клапана.

Чому магній настільки важливий?

Ваше тіло потребує його для забезпечення всіх своїх функцій. Клітини живуть завдяки магнію. Магній життєво важливий для вироблення ферментів, він синтезує білки, вуглеводи і жири. Також він відіграє важливу роль у виробництві енергії. Одним словом, дефіцит магнію впливає на всі системи в організмі. Вода, яка містить багато магнію, може запобігти цій нестачі.

Варто знати, що дефіцит цього мінералу може призводити до діабету. За даними деяких досліджень, пацієнти, які страждають від дефіциту магнію, мають більше шансів стикнутися з  проблемами з виробленням цукру в крові.

втома

Як можна додати магній до щоденного раціону?

Рекомендована кількість магнію становить 300 мг для чоловіків і 280 мг для жінок. Вагітні жінки повинні споживати 350 мг. Магній міститься в основному в горіхах (таких як мигдаль, кеш’ю, волоський горіх) і в бобових (наприклад, горох).

Багатий магнієм раціон на один день може бути таким:

  • Сніданок: чай із знежиреним молоком з двома шматочками цільнозернового тосту.
  • Середина ранку: 10 горіхів.
  • Обід: склянка сирого шпинату,120 грам натурального тунця і 1 склянка цільного вареного рису. На десерт, легкий пиріг з двома порізаними волоськими горіхами.горіхи багаті на магній
  • Перекус: знежирене молоко зі злаками і яблуко.
  • Полудень: 2 рисових або вівсяних печива зі жменькою родзинок.
  • Вечеря:куряча грудка з буряковим пудингом і помідор, салат з огірків. Півсклянки полуниці на десерт.