8 основних симптомів раку шийки матки

Рак шийки матки є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок. На щастя, його можна вилікувати за умови вчасного діагностики. Ось чому ми хочемо детальніше розповісти вам про основні симптоми раку шийки матки та необхідність регулярного забору гінекологічного мазка для встановлення правильного діагнозу.
8 основних симптомів раку шийки матки

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Згідно з дослідженнями медиків, рак шийки матки посідає друге місце серед онкологічних захворювань жінок. Дуже важливо знати основні симптоми раку шийки матки, адже вчасне звернення до лікаря може врятувати життя.

Попри те, що на перший погляд така статистика може здатися страхітливою, цьому виду раку можна не лише запобігти, але й успішно його вилікувати за умови вчасного звернення до лікаря.

Сьогодні ми детальніше поговоримо про основні 8 симптомів раку шийки матки та характер перебігу цієї хвороби.

Рак шийки матки

Це онкологічне захворювання зароджується у клітинах на поверхні шийки матки. Утім, його дуже просто виявити за умови регулярного відвідування гінеколога, оскільки прогресує рак шийки матки дуже повільно.

Першою стадією цього захворювання є передраковий стан, який має назву дисплазія. Власне, жінка може дуже довго прожити з дисплазією, перш ніж вона переросте у рак.

Головною причиною появи цього злоякісного новоутворення є вірус папіломи людини, який передається статевим шляхом.

Попри те, що деякі інфекції мають властивість заліковуватися самі по собі, вірусні захворювання у шийці матки можуть запустити аномальні зміни у клітинах.

Звісно, спершу ця хвороба не проявляє жодних видимих симптомів. Утім, вона має декілька ключових ознак, які повинні вас насторожити та допомогти вчасно виявити рак.

Розгляньмо ці симптоми раку шийки матки докладніше.

Симптоми раку шийки матки

1. Раптова втрата ваги

втрата ваги

Раптову втрату ваги (без дотримання дієти та фізичного навантаження) за жодних обставин не варто залишати без уваги. Не вводьте себе в оману, що вам нарешті вдалося досягнути ідеальної фігури без жодних зусиль. Безпідставна раптова втрата зайвих кілограмів повинна вас одразу насторожити.

Появу цього симптому може спричинити декілька факторів. Він часто проявляється у хворих на рак шийки матки через втрату апетиту та нестачу поживних елементів в організмі.

Аномальний ріст клітин може негативно вплинути на роботу травної системи. Саме тому ваш організм перестає засвоювати поживні речовини з їжі, і ви стрімко худнете.

2. Запалення та затримка рідини

Зміна стану цервікальних клітин може проявитися через нестабільність роботи внутрішніх органів та появу запальних процесів в організмі. У результаті ви можете відчувати дискомфорт, викликаний затримкою рідини.

Більшість хворих на рак шийки матки скаржиться на запалення внизу живота, у ногах та усій нижній частині тіла. Це відбувається через те, що рак уражає не тільки внутрішні органи, але й кровоносні судини.

3. Цистит

цистит

Жінки, які регулярно страждають від циститу, повинні ретельно стежити за своїм здоров’ям, адже ця неприємна проблема є одним із симптомів раку шийки матки.

Попри те, що цистит не завжди призводить до розвитку ракового захворювання, часто він виникає у результаті запальних процесів у жовчному міхурі та матці, якими супроводжується рак шийки матки.

Злоякісні новоутворення призводять до скорочення цих органів, утруднюючи тим самим сечовипускання та призводячи до больових відчуттів у сечовивідних шляхах.

4. Шпилясті кондиломи (генітальні бородавки)

Шпилясті кондиломи, або генітальні бородавки, є одним із симптомів вірусу папіломи людини, який і призводить до розвитку раку шийки матки.

Ці маленькі висипання на шкірі важко помітити неозброєним оком, проте вони мають здатність швидко поширюватися по всьому тілу та викликати неприємний свербіж.

5. Аномальні виділення

жінка

Зміна характеру вагінальних виділень є результатом дріжджових або бактеріальних інфекцій, які часто виникають у разі порушення рівня рН в організмі.

Якщо ви помітили, що вагінальні виділення стали більш водянистими або набули незвичного кольору чи неприємного запаху, треба звернутися до спеціаліста, адже такі аномальні виділення також можуть свідчити про рак шийки матки.

Зверніть увагу, що причиною зміни характеру виділень стає аномальна активність клітин на стінках матки.

6. Болісні відчуття під час сексу

Звісно, причин появи неприємних больових відчуттів під час сексуального контакту може бути багато. Утім, не варто забувати, що однією з них може бути розвиток злоякісного новоутворення у шийці матки.

У пацієнтів з цим онкологічним захворюванням на стінках матки відбувається запальний процес. У результаті цього змазки виділяється недостатньо, що й призводить до появи дискомфорту під час сексу.

7. Біль у нижній частині спини

спина жінки

Як і інші онкологічні захворювання, рак шийки матки призводить до розвитку запальних процесів у тканинах внутрішніх органів людини.

У хворих погіршується кровообіг, а м’язи й тканини не отримують належну кількість кисню та поживних речовин.

Це призводить до скорочення м’язів, що у свою чергу викликає неприємні больові відчуття. Дуже часто хворі на рак шийки матки скаржаться на біль у нижній частині спини та кінцівках.

8. Анемія

Якщо хвороба прогресує, організм перестає засвоювати поживні речовини, а хворий втрачає апетит.

Спочатку пацієнт відчуває надзвичайну втому впродовж дня. Хворий може переживати серйозні напади анемії, які не лише псують самопочуття, але й негативно впливають на моральний стан людини.

Анемія, спричинена раком шийки матки, може супроводжуватися нерегулярними або рясними виділеннями під час менструації.

Ми радимо жінкам негайно звертатися до спеціалістів після появи підозрілих симптомів, які можуть свідчити про розвиток злоякісного новоутворення. За перших ознаках захворювання обов’язково здайте гінекологічний мазок.

Для вчасного діагностування онкологічного захворювання необхідно регулярно проходити огляд у лікаря, особливо якщо у вашій родині траплялися випадки раку шийки матки.    • American College of Obstetricians and Gynecologists. Practice bulletin no. 140: management of abnormal cervical cancer screening test results and cervical cancer precursors. Obstet Gynecol. 2013;122(6):1338-1367. PMID: 24264713 ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24264713.
    • Beard JM, Osborn J. Common office procedures. In: Rakel RE, Rakel DP, eds. Textbook of Family Medicine. 9th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2016:chap 28.
    • Salcedo MP, Baker ES, Schmeler KM. Intraepithelial neoplasia of the lower genital tract (cervix, vagina, vulva): etiology, screening, diagnosis, management. In: Lobo RA, Gershenson DM, Lentz GM, Valea FA, eds. Comprehensive Gynecology. 7th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2017:chap 28.
    • Smith RP. Carcinoma in situ (cervix). In: Smith RP, ed. Netter’s Obstetrics & Gynecology. 3rd ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2018:chap 115.
    • Marañón Cardonne, T., Mastrapa Cantillo, K., Flores Barroso, Y., Vaillant Lora, L., & Landazuri Llago, S. (2017). Prevención y control del cáncer de cuello uterino. Correo Científico Médico, 21(1), 187–203. https://doi.org/10.11144/Javeriana.ie19-2.bpdt

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.