6 запитань, які варто поставити гінекологу

Оскільки організм жінки є неймовірно непередбачуваним, необхідно регулярно відвідувати гінеколога при появі будь-яких тривожних симптомів. Не варто приховувати проблеми зі здоров'ям через власну сором'язливість або страх осуду з боку оточення.
6 запитань, які варто поставити гінекологу

Останнє оновлення: 11 травня, 2018

На жаль, нині більшість жінок починає жити статевим життям без попередньої консультації гінеколога. Зверніть увагу, що ця серйозна помилка може призвести до дуже серйозних наслідків у майбутньому.

До того ж не маючи достатніх знань про інтимне життя, дівчина ризикує підчепити захворювання, що передаються статевим шляхом, або передчасно завагітніти.

Чимало жінок не розуміють, наскільки важливо виважено та серйозно ставитися до свого інтимного життя. Попередня консультація гінеколога перед тим, як дівчина наважиться вступити в інтимний зв’язок вперше, є просто необхідною. Це допоможе розвіяти деякі страхи та міфи, а також уникнути поганих наслідків, якими можуть супроводжуватися інтимні стосунки.

Ба більше, якщо ви наважитеся розпочати статеве життя у ранньому віці, дуже важливо спочатку дізнатися всю можливу інформацію про інтимне життя та ризики, до яких може призвести незахищений статевий акт.

Саме для цього і є гінеколог. Тільки кваліфікований спеціаліст зможе поділитися з вами інформацією про статеве життя та попередити про небажану вагітність та захворювання, які передаються статевим шляхом. Необхідно звертатися до гінеколога й у тому випадку, якщо ви помітили порушення менструального циклу.

Погодьтеся, поради спеціаліста та відповіді на питання, які турбують молодь, допомагають увійти у доросле життя з меншими труднощами.

Гінеколог не тільки порадить, у якому віці найкраще розпочати статеве життя, але й допоможе позбутися больових відчуттів в інтимній зоні та у молочних залозах, вилікувати інфекцію та навіть призначити всі необхідні аналізи при підозрі на ракове захворювання.

Чимало жінок не відвідують гінеколога через страх, сором, нерішучість, скрутне фінансове становище та інші несприятливі фактори.

Проте тривале приховування чи ігнорування проблеми може призвести до негативних наслідків. Саме тому дуже важливо вчасно звернутися до спеціаліста, щоб повернути собі контроль над власним тілом.

Необов’язково ставити гінекологу запитання тільки про інтимний бік життя. Дуже часто до цього лікаря приходять з проблемами іншого характеру, а саме: порушення менструального циклу, використання контрацептивів, характер вагінальних виділень та неможливість завагітніти.

У цій статті ми зібрали перелік з основних запитань, які варто поставити на консультації у гінеколога. Вони допоможуть з’ясувати всі проблеми, які вас цікавлять, та усунути всі ваші страхи та переживання.

6 запитань, на які зможе відповісти гінеколог

Коли наступного разу ви відвідаєте гінеколога, не забудьте поставити лікарю всі запитання, які не дають вам спокою. Таким чином ви зможете з’ясувати всі цікаві моменти, що стосуються вашого здоров’я та інтимного життя.

Пам’ятайте, що кожна людина є унікальною. Саме тому симптоми захворювання та особливості організму у всіх жінок різняться. Гінеколог – це та людина, яка після детального обстеження зможе виявити всі можливі розлади у роботі статевих органів та підібрати ефективну терапію.

Забудьте про всі табу на незручні запитання, адже лише за допомогою чесності та відвертості ви зможете вивчити своє тіло та дізнатися про всі небезпеки та ризики, якими можуть супроводжуватися статеві стосунки.

1. Чи є оральні контрацептиви ефективними?

гінеколог підбере оральні контрацептиви

Контрацептиви – це те запитання, яке сьогодні турбує багатьох людей. Звісно, кожна жінка відчуває страх, коли наважується на застосування нового методу контрацепції. Згідно зі статистикою, найпопулярнішим засобом впродовж останніх кількох років були оральні контрацептиви у вигляді пігулок.

Нині завдяки невпинному прогресу науки та медичним дослідженням у продажу з’явилося чимало інших ефективних засобів захисту від інфекцій та небажаної вагітності. Проте не варто боятися й оральних контрацептивів. Повернемося до головного запитання: так, оральні методи контрацепції також є ефективними та у більшості жінок не викликають жодних побічних ефектів.

Не варто відкладати відвідини гінеколога та займатися самолікуванням, адже це може негативно відбитися на вашому організмі.

Саме тому гінеколог – це найкращий порадник та помічник у виборі засобів контрацепції. Тільки лікар зможе вас обстежити та правильно підібрати той контрацептив, який підійде саме вам. Завдяки консультації гінеколога ви зможете вберегти себе від побічних ефектів та обов’язково підберете ефективний засіб для захисту від небажаної вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом.

2. Які переваги та недоліки мають внутрішньоматкова спіраль та протизаплідна діафрагма?

Внутрішньоматкова спіраль є одним з найпоширеніших засобів контрацепції, яким нині користується більшість жінок дітородного віку.

До того ж цей засіб є дуже зручним, адже не потребує жодного догляду чи втручання з боку жінки. Усе, що необхідно – це двічі на рік відвідувати гінеколога, щоб він переконався у тому, що спіраль стоїть на місці та справно виконує свої функції.

Протизаплідна діафрагмаце захисний метод контрацепції, який необхідно вставляти у піхву безпосередньо перед статевим актом. Перед застосуванням на діафрагму необхідно нанести товстий шар спеціального спермолітичного лубриканту. Цей засіб допоможе знищити сперматозоїди та захистити жінку від небажаної вагітності. До того ж спермолітичний лубрикант є абсолютно безпечним для організму жінки, адже він не подразнює внутрішні стінки статевих органів.

Зверніть увагу, що виконання діафрагмою її основних функцій залежить винятково від того, наскільки правильно жінка розташовує її всередині.

Перш ніж зупинити свій вибір на одному з цих засобів неодмінно зверніться до лікаря. Гінеколог допоможе обрати той метод контрацепції, який найкраще підійде саме вам.

Пам’ятайте, що кожна жінка є унікальною, тому те, що підходить одній жінці, може категорично не влаштовувати іншу.

3. Що таке масталгія?

гінеколог розповість про масталгію

На жаль, масталгія, тобто біль у молочних залозах, час від часу турбує багатьох жінок. Цей неприємний симптом характеризується слабким, середнім або сильним болем в одній або обох молочних залозах перед та після менструації, а також під час вагітності.

Звісно, біль у період менструації є досить звичним явищем. Утім, якщо неприємні відчуття стають дуже сильними та завдають сильного дискомфорту, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Гінеколог проведе детальне обстеження та призначить знеболювальне, яке допоможе зняти больові відчуття.

4. Чи є вагінальні виділення нормальним явищем?

Вагінальні виділення – це секреція рідини з вагінального отвору. Залежно від кольору виділень (білі, жовті чи бурі), можна визначити стан організму та виявити інфекційний процес або інші захворювання статевої системи.

  • Виділення – це всього-на-всього скупчення мертвих клітин, натуральних бактерій та слизистої секреції.
  • У здорової середньостатистичної жінки щодня виділяється приблизно від 1 до 4 мл вагінальних виділень. Ці виділення допомагають зволожити вагіну та очистити її від хвороботворних бактерій, які можуть призвести до розвитку інфекційних захворювань.
  • У здорової жінки виділення мають прозорий або білий колір.
  • Лейкорея – це аномальні вагінальні виділення жовтуватого кольору, які виникають у результаті шкідливих бактерій та грибків.
  • Якщо вагінальні виділення мають бурий колір, це може свідчити про наближення менструації. Утім, якщо ви не чекаєте місячних найближчим часом, при появі бурих виділень неодмінно зверніться до гінеколога.

5. Як завагітніти?

гінеколог допоможе завагітніти

Це питання турбує значно більше жінок, ніж може здатися на перший погляд. У світі є дуже багато пар, які попри регулярні старання так і не можуть зачати дитину. Ми знаємо, які нестерпні відчуття можуть викликати невдачі у цьому плані.

Якщо ви зі своїм партнером також не можете завагітніти впродовж тривалого періоду часу, радимо не зволікати з відвідинами гінеколога. Тільки лікар допоможе визначити, у чому полягає проблема, та підібрати ефективне лікування.

Зверніть увагу, що вашому партнеру можуть дати направлення до уролога, адже у 40% випадків причиною безпліддя є захворювання чоловіка, а не жінки.

На жаль, такі пари мають не більше 10-15% шансів зачати дитину.

6. Як відрегулювати менструальний цикл?

гінеколог допоможе відрегулювати менструальний цикл

Чимало жінок страждають через порушення менструального циклу. Зазвичай при розладах циклу місячні тривають менше або більше часу від допустимої норми, а також викликають сильні больові відчуття.

У здорової жінки тривалість менструального циклу становить 28 днів, а овуляція настає на 14-ий день від початку місячних.

Незначні відхилення від циклу не становлять сильної загрози для організму, особливо якщо ви не збираєтеся вагітніти найближчим часом.

Зазвичай овуляція настає у середині циклу, проте жінкам з нерегулярними місячними дуже важко визначити конкретну дату, яка є найбільш сприятливою для запліднення.

Вирішити проблему можна за допомогою гінеколога, адже тільки лікар зможе призначити контрацептиви для регуляції менструального циклу.

Зазвичай гінекологи призначають оральні контрацептиви для відновлення циклу. За умови регулярного вживання призначених медикаментів ви зможете встановити цикл у 28 днів. Зверніть увагу, що при нерегулярній менструації цикл може тривати від 21 до 40 днів.

Ми б хотіли наголосити на тому, що для регулярного обстеження у гінеколога є багато причин. Кожній жінці потрібно володіти інформацією про те, як правильно піклуватися про здоров’я та функціонування статевих органів.

Якщо ви досі соромилися звертатися до лікаря, настав час зробити перший крок та розвіяти всі сумніви щодо інтимного життя, менструального циклу, захворювань статевих органів та усіх особливостей репродуктивної функції.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.