Симптоми і лікування п'яткової шпори

Біль найгірший вранці, коли ви починаєте рухатися і робите перші кроки з ліжка. Серія спеціальних вправ допоможе вам відновити вашу мобільність і полегшити біль, який спричиняє п'яткова шпора.
Симптоми і лікування п'яткової шпори

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Ви коли-небудь страждали на п’яткову шпору? Ефективне лікування на ранніх стадіях можна проводити в домашніх умовах без втручання лікарів. Прочитайте нашу статтю і забудьте, що таке п’яткова шпора раз і на завжди.

Існує величезна кількість способів, які допоможуть вам зняти запалення і позбутися болю при лікуванні п’яткової шпори в домашніх умовах.

Слід пам’ятати, що під час лікування п’яткової шпори необхідно обмежити навантаження на ноги і носити тільки зручне, м’яке взуття без підборів (однак слід забути і про взуття на зовсім плоскій підошві!)

Ця хвороба досить поширена сьогодні, як правило, причиною є зовсім невелика кістка, яка виростає на п’яті. Це викликає нестерпний біль, який заважає вам виконувати повсякденні справи.

Щоб  позбутись цієї проблеми повністю, вам слід зберігати терплячість і прислухатися до наших порад. Що ж потрібно робити? У цій статті ви знайдете всі відповіді на ваші запитання.

П’яткова шпора – причини/Â.².Ñòåïàíåíêî, Ì.Ì. Øóïåíüêî

П'яткова шпора

Травматологи кажуть, що кожна третя людина має п’яткову шпору. Це означає, що кожен із нас має високу ймовірність зіткнутись із такою неприємною проблемою. Це зумовлено утворенням невеликого колючого наросту прямо на кістці п’яти.

Але чому з’являються шпори? Найбільш поширеною причиною є похилий вік. Але молоді люди, які проводять багато часу на ногах, можуть також страждати від п’яткової шпори. І якщо у вас є кілька зайвих кілограмів, це є ще одним фактором ризику появи шпори, тож слід взяти це до уваги.

П’яткова шпора – це не першочергове захворювання. Зазвичай воно виникає на фоні вже наявної проблеми. Уражається сухожилля. А це вже веде до деформації кістки і її положення. У результаті цього людина починає відчувати біль при ходьбі. Лікарі ставлять діагноз – п’яткова шпора.

Лікування народними засобами або медикаментами потрібно проводити вже при появі перших ознак захворювання. Тоді недугу можна буде перемогти легко і досить швидко. Якщо ж хворобу запустити, то може знадобитися хірургічне рішення проблеми.

У даний час п’яткову шпору можна виявити в більшості випадків тільки за допомогою рентгена. На ньому лікар бачить, наскільки уражено сухожилля. На рентгені воно має незвичайну форму через розростання кальцію. Саме це нашарування робить так, що на рентгенівському знімку п’ята стає схожою на шпору. Звідси і пішла назва захворювання, яке відоме, як п’яткова шпора.

Ще один момент не варто забувати – п’яткова шпора з’являється у людей, які мають дуже еластичне ахіллове сухожилля. Потрібно це врахувати і проводити профілактичні заходи. Залежно від вашої анатомії і особливостей вашої ноги, ви можете мати більшу чи меншу схильність до розвитку цієї прикрої проблема.

Які симптоми п’яткової шпори?

п'яткова шпора
  • П’яткові шпори викликають доволі гострий біль, який збільшується чи зменшується залежно від того, що ви робите.
  • Біль, як правило, сильніший вранці, особливо, коли ви перший раз після ночі стаєте на п’яти. Після багатьох годин відпочинку перший крок завжди дуже болісний.
  • Біль знаходиться в певній точці в п’яті, яку легко ідентифікувати.
  • Ще один момент, який варто розглянути, це те, що залежно від тиску вашого взуття на цю кісткову шпору, місце може стати червоним і запаленим. Це може призвести до сильного болю.

Спеціальні вправи для лікування п’яткової шпори

вправи для лікування п'яткової шпори

1. Вправи на підлозі

Крім тих рекомендацій, які дає ваш лікар і ортопед, вам слід виконувати вправи, які чудово підходять для лікування шпори на п’яті. Найпростіші комплекси вправ, які треба виконувати вранці і ввечері, допомагають швидко поліпшити стан пацієнтів. Але будьте обережні і не перевантажуйте ноги.

Вправа дуже проста. Просто необхідно сісти на дивані або кріслі, щоб не втратити рівновагу, а потім покласти рушник на підлогу перед собою і спробувати  підняти його за допомогою пальців ноги. Цей простий рух допоможе вам відновити рухливість ноги і полегшити біль. Виконуйте цю вправу три рази в день.

2. Невелика розтяжка

Це ще одна проста вправа. Як ви бачите на картинці, все, що вам потрібно зробити – це спертися на край столу і відштовхуватися від нього.

Одна нога повинна бути зігнута, а іншою необхідно робити легке розтягування в ділянці п’яти. Робіть цю вправу протягом принаймні 5 хвилин, два рази на день. Це просто і не дуже втомлює.

3. Перекочування пляшки з водою

вправи для лікування п'яткової шпори

Це ще одна проста вправа, яка розслабляє та добре знімає напругу. Просто заповніть пляшку водою і покладіть її в морозильну камеру, щоб вода замерзла. Лід допомагає прибрати симптоми, які викликає п’яткова шпора, і знизити біль у стопі.

Ця процедура особливо ефективна при загостренні симптомів хвороби. Коли вода замерзла, покладіть пляшку на підлогу на рушник і поставте на неї хвору ногу. Котіть пляшку стопою вперед і назад. Робіть такі повторювальні рухи принаймні п’ять хвилин. Виконуйте цю вправу три рази в день.

Як ви побачите, ці вправи, що засновані на простих розтяжках, є досить ефективними. На ніч ви також можете одягати спеціальну пов’язку, яка допоможе лікувати п’яткову шпору – ви можете придбати її в аптеці.

Через деякий час ви відчуєте покращення, але іноді трапляється, що необхідне хірургічне втручання, щоб повністю розв’язати проблему. Отже, наберіться терпіння і попіклуйтеся про своє здоров’я.  • Бур’янов О.А., Скляренко Є.Т., Волошин В.П., Задніченко М.О. (2010). Навколосуглобові захворювання м’яких тканин опорно-рухового апарата. ВНМУ.
  • Степаненко В. І., Шупенько М. М. (2012). Дерматологія, венерологія. КИМ.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.