Чи погано пити холодну воду?

Холодна вода допомагає регулювати температуру тіла після тренування. Вона швидко зволожує наш організм, оскільки кров поглинає воду набагато легше.
Чи погано пити холодну воду?

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

Сьогодні навколо такої, здавалося б, простої речі, як вода, йдуть численні суперечки: скільки її потрібно пити в день, шкідливо чи корисно пити воду до їжі, чи можна запивати водою тверду їжу, як влаштувати питний режим, наприклад, при надлишку ваги, чи погано пити холодну воду? Отже, розгляньмо останнє питання: чи погано пити холодну воду?

Існує помилкова думка, що звичка часто пити холодну воду, особливо після їжі викликає серйозні захворювання, такі як рак. Вважається, що холодна вода в шлунку змішується з гарячими стравами і перетворюється в маслянисту рідину. Травлення сповільнюється. Їжа в шлунку змішується з шлунковим соком і проникає у стінки цього важливого органу. Потім це все перетворюється в жири, які осідають на стінках шлунка. Ідеальне середовище для виникнення ракових клітин.

Що кажуть про вживання холодної води лікарі

Тим не менш, багато лікарів-фахівців рекомендують пити холодну воду, особливо після тренування, оскільки вона регулює температуру тіла; а інші лікарі кажуть, що вживання холодної води змушує організм витрачати енергію на нагрівання, а, отже, приводить до втрати тієї ж води.

Є й інші випадки, коли холодна вода в деяких випадках використовується неправильно. Наприклад, коли температура тіла піднімається, ми, як правило, хочемо занурити тіло у холодну воду, коли було б більш доречно використати теплу або злегка теплу воду. Оскільки при зануренні у холодну воду, захисна реакція організму на таку воду може викликати озноб і підвищення температури тіла. У випадку гарячки, пиття холодної води викликає такі ж негативні результати.

Реальна проблема

Вода – основа життя, без неї людина може проіснувати всього декілька днів. В принципі, це відомо всім, але мало хто замислюється над питанням, як правильно пити воду, яку воду краще пити, скільки рідини можна випивати за день. Тільки правильне вживання води може дійсно принести користь здоров’ю. Ви вже не раз чули, що людині слід споживати достатню кількість води, а саме рекомендують два літри на день. Кожна людина індивідуально підходить до вживання води, проте, якщо ми будемо пити надто багато води або менше певної норми, то це може призвести до певних проблем зі здоров’ям. Збільшене вживання води особливо корисне, коли при цьому водночас збільшується виділення сечі, що є найкращим показником достатнього її вживання.

Якщо сеча темна, ви п’єте воду у не достатній кількості і, якщо сеча має світлий колір, ви споживаєте її достатню кількість. Майте на увазі, що ранкова сеча (як тільки ви прокинулися) трохи темніша. Ще одним індикатором рівня гідратації (потреб організму у воді) є спрага. Коли організм відчуває спрагу, необхідно збагатити його водою, не надто важливо, холодною чи гарячою.

Аспект, який дійсно впливає на наше здоров’я це кількість та якість води. Велика частина води, яку ми споживаємо повинна бути природною, без штучних ароматизаторів (певні добавки дозволено, наприклад, листя м’яти, лимона і т.д.)  та без добавок для підсолоджування.

Чому корисно пити холодну воду?

чи корисно пити холодну воду

Гідратація.  Перший крок до кращої гідратації організму, це обов’язкове вживання достатньої кількості води. Звучить легко, але багато людей нехтують якістю та об’ємом води, яку вони випивають. Найбільшу користь приносить пиття простої води. Не вживайте часто каву та газовані напої, оскільки вони навантажують організм і навпаки сприяють виведенню води з організму. Якщо пити саме холодну воду, то це надасть вам конкретні переваги:

  • По-перше, це допоможе вам схуднути. Тіло завжди підтримує стабільну температуру. Коли ви споживаєте холодну воду, то температура тіла знижується, а організм, в свою чергу, спалює калорії, щоб стабілізувати її знову.
  • По-друге, це знижує температуру тіла. Після занять фізичними вправами, підвищується температура тіла і пиття холодної води допомагає стабілізувати її, як зазначалось вище.
  • По-третє, це швидше зволожує організм. Після тренування, організм потребує швидкої гідратації. Холодна вода всмоктується швидше в кров.

Вживання достатньої кількості води необхідне для того, щоб залишатися здоровим, незалежно від того, якої температури воду ви вживаєте.  • Lee, J. K. W., & Shirreffs, S. M. (2007). The influence of drink temperature on thermoregulatory responses during prolonged exercise in a moderate environment. Journal of Sports Sciences. https://doi.org/10.1080/02640410600959947
  • Girona, M., Grasser, E. K., Dulloo, A. G., & Montani, J. P. (2014). Cardiovascular and metabolic responses to tap water ingestion in young humans: Does the water temperature matter? Acta Physiologica. https://doi.org/10.1111/apha.12290
  • Burdon, C. A., O’Connor, H. T., Gifford, J. A., & Shirreffs, S. M. (2010). Influence of beverage temperature on exercise performance in the heat: A systematic review. International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. https://doi.org/10.1123/ijsnem.20.2.166

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.