Три поради для лікування печії

Печія - це поширений розлад, який виникає, коли стравохід подразнюється газами, що піднімаються зі шлунка. Серед основних його причин неправильне харчування, стрес і шкідливі звички, як-от куріння. Читайте наші поради для лікування печії, щоб дізнатися більше.
Три поради для лікування печії

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Печія (або кислотне нетравлення) – це одне з найпоширеніших захворювань у світі. Як зрозуміло з назви, воно виникає при підвищеному рівні шлункової кислоти. У нашій статті ми хочемо дати вам три поради для лікування печії.

Цей розлад в основному характеризується дискомфортом і відчуттям печіння навколо стравоходу. Хоча проблема виникає в шлунку, вона проявляється у верхній частині травного тракту.

Щоб правильно визначити ділянку, уражену печією, стежте за відчуттями у верхній частині грудної клітки. Якщо дискомфорт походить звідти, найімовірніше, у вас печія.

Коротко кажучи, кислотне нетравлення – це подразнення стравоходу, спричинене виробленням шлункових газів.

Причини печії

поради для лікування печії

Хоча в більшості випадків печія пов’язана з харчуванням, вона також часто виникає через:

 • надмірний стрес;
 • вагітність;
 • прийом препаратів (деяких);
 • куріння;
 • продукти, які подразнюють шлунок;
 • переїдання (у будь-який час доби).

Якщо взяти до уваги зазначені вище чинники, порушення травлення досить легко визначити. Крім того, є натуральні альтернативи, які допоможуть запобігти розладу або вилікують його. 

Поради для лікування печії

Харчування надзвичайно важливе для лікування печії та нормального стану здоров’я загалом.

Нижче ми хочемо дати вам поради для лікування печії. Вони пов’язані з раціоном і досить прості у виконанні.

1. Пам’ятайте про час і кількість

ефективні поради для лікування печії

Один із найважливіших чинників, пов’язаних із харчуванням, – це об’єм і час прийомів їжі. Багато людей не знають, коли їсти певні продукти та які порції обирати, особливо на сніданок, обід і вечерю.

Щоб правильно розподілити прийоми їжі, врахуйте, коли ви займаєтеся спортом, добираєтеся на роботу та спите. Потрібно їсти нормальну порцію щонайменше за дві години до кожного з цих занять.

Визначившись із порцією, варто подумати про калорії. Постарайтеся розподілити денну норму калорій на щонайменше 6 порцій збалансованих страв і їжте їх рівномірно протягом дня.

Якщо ви пам’ятатимете про ці чинники, то зможете запобігти печії.

2. Харчуйтеся правильно

Ця порада не лише запобігає розладам травлення та лікує їх, а й також допоможе покращити стан вашого здоров’я в цілому.

Збалансована дієта з вмістом овочів, риби та схожих продуктів надзвичайно корисна для шлунка.

У результаті вам не доведеться виводити кислоту. Ба більше, травлення суттєво покращиться.

Також варто перестати їсти продукти, які можуть стимулювати вироблення кислоти, як-от каву, шоколад, оцет, фрукти, газовані напої, цитрусові соки та смажену їжу.

Які продукти варто додати до свого раціону?

корисні поради для лікування печії

Правильна дієта для лікування печії має містити продукти, які підтримують роботу травної системи та лікують шлункові гази, як-от:

 • йогурт, молоко та сир. Варто споживати знежирені варіанти цих молочних продуктів;
 • яйця. Якщо їсти приблизно чотири яйця на тиждень, це допоможе регулювати рівень холестерину в крові та зменшить кислотний дисбаланс;
 • овочі. Якщо хочете позбутися печії, неодмінно їжте більше овочів, утім вони мають бути варені або запечені.
 • риба та курятина. Це м’ясо найкорисніше для травлення, якщо у вас проблеми з кислотністю. Бажано, щоб риба була спіймана власноруч. Крім того, можна їсти пісну телятину.

3. Обирайте напої розумно

Достатнє споживання рідини надзвичайно важливе для травлення. При порушенні нормального балансу води в організмі неодмінно виникнуть негативні реакції.

Коли йдеться про печію, варто зазначити, що деякі напої можуть навіть спричиняти її, зокрема алкоголь і газовані напої.

Трав’яні чаї та натуральні не цитрусові фруктові соки можуть стати чудовою альтернативою. Крім того, неодмінно потрібно пити щонайменше два літри води на день, адже вона надзвичайно позитивно впливає на роботу травної системи. • Aune D, Giovannucci E, Boffetta P, Fadnes LT, Keum N, Norat T, Greenwood DC, Riboli E, Vatten LJ, Tonstad S. Fruit and vegetable intake and the risk of cardiovascular disease, total cancer and all-cause mortality-a systematic review and dose-response meta-analysis of prospective studies. Int J Epidemiol. 2017 Jun 1;46(3):1029-1056. doi: 10.1093/ije/dyw319. PMID: 28338764; PMCID: PMC5837313.
 • Ji J, Yang H. Using Probiotics as Supplementation for Helicobacter pylori Antibiotic Therapy. Int J Mol Sci. 2020 Feb 8;21(3):1136. doi: 10.3390/ijms21031136. PMID: 32046317; PMCID: PMC7037652.
 • Van Hecke T, Van Camp J, De Smet S. Oxidation During Digestion of Meat: Interactions with the Diet and Helicobacter pylori Gastritis, and Implications on Human Health. Compr Rev Food Sci Food Saf. 2017 Mar;16(2):214-233. doi: 10.1111/1541-4337.12248. Epub 2017 Jan 26. PMID: 33371537.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.