Як пережити серцевий напад, коли ви наодинці

Аспірин є антикоагулянтом – препаратом, який перешкоджає утворенню тромбів і  сприяє покращенню кровообігу.

Щорічно зупинка серця забирає велику кількість життів. Часто це відбувається раптово. Може трапитися і в цілком здорової людини. На щастя, при настанні подібної ситуації смерті можна запобігти. Потрібно лише вчасно помітити, діагностувати зупинку серця і зробити все правильно.

Тільки сама думка про те, що ви можете постраждати від серцевого нападу в будь-який момент, вселяє страх, оскільки наслідки часто бувають смертельними. Але чого слід насправді боятися – це того, що серцевий напад може здолати вас, коли ви зовсім одні, і поряд нікого немає, хто міг би надати першу медичну допомогу.

Якщо знати, як реагувати на симптоми серцевого нападу, то можна врятувати життя й комусь. Без сумніву, дуже важко надати першу допомогу самому собі, особливо, коли поряд нікого немає, але якщо ви будете застосовувати наші рекомендації, то зможете впоратися із нападом і дочекатись кваліфікованої медичної допомоги.

Чи серцевий напад та зупинка серця – це одне й те ж саме?

На жаль, дізнатися, що таке серцевий напад та зупинка серця, і чим ці хвороби супроводжуються, сьогодні довелося не тільки людям похилого та старшого віку, але і цілком здоровим молодим.

Перш ніж ми розкажемо, які саме дії слід виконувати при серцевому нападі, якщо ви наодинці, важливо уточнити різницю між зупинкою серця і серцевим нападом. Люди зазвичай роблять помилку, вважаючи, що серцевий напад та зупинка серця – це одне й те ж саме.

Хоча і зупинка серця, і інфаркт міокарда (медичний термін для серцевого нападу) викликані поганою циркуляцією крові і недостатнім кровопостачанням серця, але у кожного із них свої симптоми.

napadsertsya1

Так, зупинка відбувається, коли циркуляція крові в організмі сповільнюється, а скорочення серця стають нерегулярними та ослабленими.

Нерегулярне серцебиття знижує приплив крові до мозку, легень та інших частин тіла. Коли це трапляється, людина втрачає свідомість і пульс. Без лікування хворий може померти протягом декількох хвилин – це називається раптовою зупинкою серця.

Зупинка серця найчастіше буває викликана аритмією (або порушенням серцевого ритму) при ішемічній хворобі серця – основній причині цього захворювання. Зупинка дихання, ураження електричним струмом, утоплення і травми також можуть призвести до зупинки серця.

Серцевий напад або інфаркт міокарда, відрізняється від зупинки серця тим, що його можна вважати проблемою кровообігу, яка виникає, коли приплив крові до серця або зменшений або повністю відрізаний. Це може статися через згустки крові або звуження артерій. Коли серцевий м’яз не отримує крові, нестача кисню призводить до його пошкодження і він починає вмирати.

Серцеві напади найчастіше бувають викликані ішемічною хворобою серця. Цей стан виникає, коли на стінках кровоносних судин виникають бляшки, що призводять до звуження артерій і обмеження кровообігу. Якщо ці тромби відриваються, то в цьому місці можуть утворюватися згустки крові, які блокують кровопостачання до серця через судини.

Фактори ризику для серцевого нападу містять куріння, високий кров’яний тиск або рівень холестерину, гіподинамію, ожиріння, цукровий діабет.

Симптоми серцевого нападу – це дискомфорт (тиск, стиснення, здуття, біль) у грудях, руках та плечах, задишка, а також пітливість або втрату свідомості. Симптоми у чоловіків і жінок можуть відрізнятися, оскільки жінки зазвичай відчувають велику печію і болі в животі.

Отже, коли ви вже знаєте, чим відрізняється зупинка серця від серцевого нападу, ми можемо розповісти, як слід діяти, щоб збільшити свої шанси на виживання  у момент, коли ви відчуваєте серцевий напад і знаходитесь вдома наодинці.

Варто відмітити, що, на жаль, не існує універсального способу, який би міг гарантувати стовідсоткове видужання. Але все таки рекомендації, якими ми хочемо з вами поділитися, можуть врятувати вам життя.

Що робити, якщо у вас серцевий напад?

napadsertsya2

  • Основний момент, який потрібно пам’ятати при серцевому нападі – чим довше відбувається затримка в наданні медичної допомоги, тим більшим буде пошкодження серцевого м’яза.
  • У першу чергу, якщо ви відчуваєте біль і дискомфорт в області серця, вам слід викликати швидку допомогу. Якщо вам уже ставили діагноз, пов’язаний із хворобою серця, відразу звертайтеся до свого лікаря. Якщо тривожні симптоми застали вас за кермом автомобіля, негайно зупиніть транспортний засіб і зателефонуйте 103.
  • Незалежно від того, наскільки близько ви знаходитесь до невідкладної допомоги чи поліклініки, ні за яких обставин не намагатися добратися туди самостійно на машині. Під час водіння ви можете втратити свідомість, у результаті чого може статися нещасний випадок, наслідки якого будуть трагічними як для вас, так і для людей навколо.
  • Якщо ви приймаєте які-небудь медичні препарати для лікування хвороб серця, цілком можливо, що у вас є бета-блокатори при собі, які знижують ризик серцево-судинних ускладнень і смертності, у тому числі і раптової смерті. Прийміть один, поки ви чекаєте на медичну допомогу.
  • Якщо це ваш перший серцевий напад, слід прийняти таблетку аспірину якомога швидше. Аспірин робить тромбоцити менш липкими і допомагає мінімізувати формування кров’яних згустків і запобігти подальшому блокуванню артерії. Також аспірин допоможе виграти час, поки швидка допомога в дорозі.
  • Розслабтесь і постарайтесь не рухатись, щоб уникнути тиску на м’язи серця. Коли організм працює, серце має качати кров, щоб постачати кисень м’язам і очищати кінцевий продукт обміну речовин. Коли серцева функція обмежена через недостатнє кровопостачання, навантаження можуть сприяти розвитку подальших ушкоджень і виникненню ускладнень.
  • Щоб уникнути зупинки серця, рекомендуємо ударити себе в груди, у місці де знаходиться серце. Це дуже важко це зробити самому і тому ефективніше буде, якщо хтось зробить це за вас.

Тепер, коли ви знаєте, які кроки слід зробити, щоб відповісти на серцевий напад, коли ви наодинці у вас виникне питання: чому ми стільки уваги приділяємо різниці між зупинкою серця і серцевими нападами?

Справа в тому, що швидше за все, більшість з вас вже читали про метод серцево-легеневої реанімації, який являє собою комбінацію процедур: дихання рот-в-рот і непрямий масаж серця, які можуть врятувати життя людини. Цей метод здійснюють тільки під час серцевого нападу.

Оскільки більшість людей плутають ці два поняття, тому часто і допомога постраждалим надається неправильно.

При появі будь-якого з перерахованих симптомів не можна втрачати дорогоцінного часу, адже може йтися про людське життя і лише декілька хвилин для того, щоб зуміти його врятувати. Необхідні рішучі, скоординовані дії людей навколо, швидка доставка в медичний заклад, холоднокровне прийняття рішень. Сподіваємося, ця стаття проллє більше світла на те, як слід діяти в таких складних ситуаціях!