Скільки годин ви повинні спати?

Щодня нам потрібно виконати купу справ, тому часу на відпочинок залишається мало. Не всі розуміють, що організм повинен достатньо спати, щоб добре функціонувати.
Скільки годин ви повинні спати?

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Ви не можете зосередитися, ви забуваєте про щось, і навіть ваша шкіра виглядає висохлою. Ви не розумієте, чому так відбувається. Можливо, причина криється у тому, що ваш організм не достатньо відпочив минулої ночі. А ви знаєте, скільки годин потрібно спати?

Спати лише дві або три години, щоб відновитися, недостатньо. Організм потребує певної кількості годин на день, щоб відпочити, відновитися й виконувати інші метаболічні та регенеративні функції. Читайте далі цю статтю, і ми відповімо на питання: скільки годин ви повинні спати?

Чому ми спимо?

навіщо нам спати

 

Перехід від бадьорості до сну – це природний і циклічний процес, під час якого змінюється секреція гормонів, а також метаболізм, серцево-судинні, дихальні та терморегуляторні (температура тіла) функції. Сон ділиться на п’ять етапів, які можуть змінюватися протягом ночі.

Етапи сну

1) Сонливість або дрімота

Цей перший етап триває лише кілька хвилин. Це етап, на якому ви збираєтеся спати, але будь-якої шум, незалежно від того, наскільки він тихий, може вас розбудити. Організм починає розслаблятися, а очі можуть повільно переривчасто рухатися.

2) Легкий сон

Це одна з найдивніших стадій сну, тому що люди можуть говорити з вами, і ви можете відповідати, а наступного дня ви не пам’ятатимете, що сталося. Тіло продовжує відпочивати.

3-4) Повільний або глибокий сон

Етапи 3 і 4 становлять повільний або глибокий сон, коли м’язовий тонус знижується, частота дихання зменшується, артеріальний тиск регулюється, а частота серцевих скорочень сповільнюється. Шлунково-кишковий рух збільшується.

На цьому етапі сну секреція гормонів росту трохи зростає (особливо в період статевого дозрівання), як і секреція гормонів гонадотропіну (ФСГ і ЛГ). Ці гормони відповідають відповідно за овуляцію і створення сперми. Тож дуже важливо не прокидатися під час цих стадій.

5) Швидкий сон

Він характеризується швидкими рухами очей і м’язовими скороченнями в середньому вусі. Це етап, на якому ввижаються сни.

Активізується мозкова діяльність, кардіореспіраторна діяльність нерегулярно збільшується, температури тіла падає, а секреція пролактину (який впливає на прогестерон), ерекція статевого члена і жорсткість клітора збільшуються.

Як бачите, кожен етап сну є неодмінним для того, щоб організм відпочив і відновився після активного дня. Гормони, що виділяються під час цього періоду, помітно впливають на наш загальний стан, тоді як кульмінація процесу травлення дозволяє поживним речовинам всмоктуватися, перетворюючись на енергію.

Скільки годин ви повинні спати?

Скільки годин ви повинні спати

 

Кількість годин, які ви повинні спати, може залежати від віку, але, за даними низки досліджень, за винятком новонароджених та маленьких дітей, люди повинні спати 8 годин, щоб максимально розкрити свій потенціал наступного дня.

Існує кілька розладів сну, але в цілому люди не звертають увагу на поганий сон, поки наслідки не стають занадто серйозними. Далі ми поговоримо про деякі з цих наслідків.

Наслідки недостатнього сну:

Виснаження

Брак сну призводить до виснаження, він збільшує рівень стресу і сприяє накопиченню токсинів. Наступного дня ваше тіло не буде в змозі реагувати так, як це вам потрібно. Ви будете почувати себе втомленими, повільними і дуже сонними.

Хвороба

Недосипання призводить до порушень обміну речовин, які атакують здоров’я. Найбільш тривожне те, що це підвищує ймовірність виникнення серцево-судинних проблем, гіпертонії та діабету.

Пам’ять і творчість

Недосипання не дає мозку організовувати і запам’ятовувати інформацію, яку він отримує протягом дня. Ось чому це викликає зміни пам’яті, відсутність концентрації, зміни настрою, поганий настрій, дратівливість, зниження рефлексів, поведінкові та навчальні проблеми і депресію. На думку експертів, якщо ви добре відпочинете, ви будете пропонувати нові та інноваційні ідеї.

Інфекції

Недосипання може пригнічувати імунну систему, роблячи вас більш сприйнятливими до атак бактерій і вірусів.

Естетика

Відсутність відпочинку позначається на шкірі, яка буде виглядати зів’ялою і зморщеною, тому що клітини не регенеруються належним чином.

Очі

Ви повинні спати, щоб відпочили ваші очі, інакше вони будуть червоними, у вас з’являться мішки під очима і проблеми із зором.

Дихання

Якщо ви не спите достатньо, це може вплинути на збагачення клітин киснем.

Втрата ваги

Коли організм не відпочиває достатньо, він зазвичай накопичує жир, особливо в області живота. Організм, який добре відпочив, допомагає підтримувати ідеальну вагу і навіть худнути, оскільки це впливає на апетит і засвоєння поживних речовин.

Завжди дбайте про себе

Пам’ятайте, що добрий сон протягом рекомендованих 8 годин забезпечить вас безліччю переваг. Ви не лише відпочинете, але й також:

  • Відновите енергетичні рівні, необхідні для щоденних справ.
  • Збільшите приплив крові до шлунку і кишечнику для правильного травлення.
  • Зменшите стрес і регенеруєте клітини головного мозку. Це дозволить вам почувати себе більш бадьорими наступного дня і більш здатними до навчання і запам’ятовування.
  • Сприятимете усуненню токсичних речовин.
  • Активуєте імунну систему і сприятимете виробленню антитіл. Іншими словами, ви будете менше хворіти.
  • Стимулюватимете виробництво статевих клітин.
  • Регенеруєте тканини організму, особливо шкіру.
  • І якщо ви хочете прожити довге і здорове життя, немає нічого кращого, ніж спати достатньо щодня, робити фізичні вправи і дотримуватися збалансованої дієти. На думку експертів, в цьому й полягає секрет.


  • Аймедов К. В., Михайлова К. Л. (2015). Визначення ефективності лікування інсомнії . Психічне здоров’я.
  • Лісова О. С., Павлинська Є. О. (2016). Індивідуально психологічні фактори здоровогу сну. Психологія: реальність і перспективи.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.