Сколіоз у жінок: симптоми та лікування

Сколіоз у жінок може бути ще більш проблематичним і болісним через менопаузу та остеопороз. Дізнайтеся про симптоми сколіозу в цій статті.
Сколіоз у жінок: симптоми та лікування

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Сколіоз у жінок – це стан, за якого хребет жінки має аномальне викривлення. Ймовірно, що просте згадування цього слова змушує вас негайно думати про дітей. Це вроджена проблема, з якою живуть багато молодих людей у ​​світі. І переважно, після використання класичної ортопедії його можна виправити.

Зараз багато людей у ​​нашому суспільстві мають сколіоз у результаті повільного процесу остеопорозу.

У жінок, які вже досягли менопаузи, скручується і вигинається хребет. Рентгенівські промені показують ці дуже характерні викривлення у формі “C” або “S.”

Можна сказати, що ця деформація також болісна і впливає на постуральну вісь. У деяких випадках вона може бути важкою. Це може призвести до разючої деформації, коли людина бачить, як її хребет прогинається всередину або з одного боку.

Це розлад, про який не часто говорять. Сьогодні ми розглянемо симптоми та лікування.

Сколіоз вражає жінок набагато швидше

чому виникає сколіоз у жінок
Вроджений сколіоз вражає дещо більшу кількість дівчат, ніж хлопчиків.

У зрілому віці жінки також мають вищу частоту захворювань кісток і суглобів.

Сколіоз – це стан, що може виникнути в період менопаузи.

Дослідження, проведене лікарнею Джонса Хопкінса і опубліковане в Американському журналі нейрорадіології (American Journal of Neuroradiology), підтвердило ці дані.

Проте воно також виявило деякі цікаві відомості.

Однією з них є те, що велика кількість випадків сколіозу є легкими. З іншого боку, лише 17% були помірними або важкими.

Чому виникає сколіоз у жінок?

Сколіоз у дорослих називається дегенеративним сколіозом. Уже сама назва дає деякі підказки про походження цього анормального викривлення у хребті.

  • Загалом, сколіоз у дорослих виявляють після 65 років.
  • Однак у жінок можуть проявитися симптоми після 40 або 50 років.
  • Саме тоді наслідки менопаузи впливають на якість, силу і стійкість кісток і суглобів.
  • Водночас слід пам’ятати, що остеоартрит локалізований особливим чином у найменших суглобах хребта.

Які симптоми має дегенеративний сколіоз у жінок?

які симптоми має сколіоз у жінок
Спочатку ця легка деформація не надто помітна. Багато людей зазвичай просто думають, що це проста проблема зі зв’язками.

Однак поступово ви можете відчути деякі більш помітні симптоми. Досить поширені оніміння і гострий біль у нижній частині спини. Руки або ноги можуть німіти частіше, ніж зазвичай. Ось деякі інші можливі симптоми:

  • Втома досить поширена.
  • Іноді важко дихати.
  • Біль інтенсивніший уранці та коли ви сидите. Іншими словами, відпочинок погіршує симптоми.

Симптоми більш очевидні, коли людина помічає деформацію: хребет не на місці, одне плече піднімається вище, ніж інше, легкий горб на спині, зменшення зросту на кілька сантиметрів…

Відмінності між дегенеративним і ювенальним сколіозом

Сколіоз у підлітків може виникати у віці від 10 до 18 років. Експерти часто досі невпевнені, чому це відбувається. Як ми стверджували на початку, сколіоз у більшості випадків є вродженим.

Однак при дегенеративному сколіозі ми знаємо причину. Що ще важливіше: зміщення хребта схильне збільшуватися щонайменше на 1-2 градуси щороку.

Лікування сколіозу в дорослих

як лікувати сколіоз у жінок
Хірургічне лікування не завжди можливе або не рекомендоване. У таких випадках пацієнт має комплексно зосередитися на проблемі. Це роблять за допомогою професіоналів.

Щоб лікувати сколіоз у жінок можна використовувати такі методи:

  • Фармакологія: є багато ліків, які полегшують біль. До них належать класичний ібупрофен або ацетамінофен. Вони повинні знижувати рівень запалення в суглобах.
  • Ще один варіант – епідуральні ін’єкції.
  • Фізична терапія сколіозу у дорослих. У цьому випадку є багато типів фізіотерапії, таких як водна терапія, хіропрактика або альтернативна медицина.

Найкраще не зупинятися на одному методі лікуванні. Щоб підвищити якість життя, коли ви страждаєте від сколіозу, вам потрібно дізнатися все про нові терапії та стратегії, які вам порадять компетентні медичні працівники.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.