Спортивна грижа: причини, симптоми та лікування

Спортивна грижа характеризується сильним болем в паху, який зазвичай вражає спортсменів. У цій статті ви дізнаєтеся, як боротися з цією проблемою.
Спортивна грижа: причини, симптоми та лікування

Останнє оновлення: 02 січня, 2020

Спортивна грижа – це проблема, яка стосується пахової ділянки. Вона відома під різними назвами, як-от «грижа спортсменів», «хокейна грижа», «грижа Ґілмора».

Назва пов’язана з тим, що від неї страждають переважно спортсмени, оскільки вони фізично перенапружуються. Це особливо часто буває у спортсменів, які виконують вправи, що потребують декількох повторів або зміни напрямку чи темпу.

У цій статті ви дізнаєтесь причини цього стану, його ознаки та симптоми та найкращий спосіб боротьби з ним.

Причини

Спортивна грижа виникає через перевантаження м’язів після повторних і безперервних рухів. З цієї причини вона зазвичай виникає у людей, які займаються спортом.

Однак є деякі чинники ризику, про які варто пам’ятати, щоб спробувати максимально попередити цей стан.

Ось деякі з них:

 • Погана фізична підготовка. Якщо ви не перебуваєте у чудовій формі через малорухливий спосіб життя, у вас може виникнути спортивна грижа, коли ви вирішите почати займатися спортом чи тренуватися.
 • Не вистачає часу на розминку. Спосіб зменшити ризик виникнення цього стану – правильно розігріти м’язи перед тренуванням або заняттями спортом. Якщо ви будете робити це швидко і неправильно, це може призвести до спортивної грижі. Тому ви повинні знайти час на розігрівання.
 • Анатомічні характеристики. Травма на ділянці лобка або фізичний стан можуть збільшити ризик появи цього розладу.

Що стосується вибору виду спорту, важливо перевірити ці аспекти (зокрема анатомічні характеристики), щоб не страждати від багатьох симптомів спортивної грижі.

Які симптоми має спортивна грижа

які симптоми має спортивна грижа
Спортивна грижа супроводжується інтенсивним болем в області стегон, який може ускладнювати рух.

Цей стан досить неприємний. Зрештою, найхарактернішим його симптомом є біль навколо паху та лобка, який може поширитися на придатки та нижню частину живота.

Ось як зазвичай розвиваються симптоми спортивної грижі:

 • Біль до або після фізичного навантаження. Це перша попереджувальна ознака, яку не можна плутати із м’язовою хворобливістю або поганою поставою. Біль може бути легким і зазвичай проходить.
 • Інтенсивний дискомфорт під час занять спортом. Після першої стадії біль проявляється під час тренувань. Біль може бути настільки сильним, що вам доведеться зупинитись.
 • Обмежені рухи. Під час цього етапу ви будете відчувати біль навіть під час занять спортом. Проблема полягає в тому, що в цей момент ви помітите, що ваші рухи певною мірою обмежені.

Як бачите, біль прогресує, попереджаючи про слабкість м’язів. Шлях його позбутися – почати правильне лікування.

Ця стаття може вас зацікавити: Ефективні вправи для зміцнення кісток

Лікування спортивної грижі

Є різні варіанти лікування цього стану, залежно від того, на якій він стадії.

Ось деякі з них:

 • Вправи на зміцнення і розтягнення. Вони допомагають зміцнити м’язи, що залучені в грижі. Ці вправи є частиною реабілітаційної програми, яка охоплює фізичну терапію, остеопатію та електростимуляцію.
 • Протизапальні препарати. Якщо біль сильний і викликає перебої в спортивній практиці, ці препарати застосовують для зняття болю.
 • Вправи на розминку. Люди, які страждають на спортивну грижу, повинні робити спеціальні вправи на розминку, щоб запобігти перетворенню цієї проблеми на хронічну.
 • Хірургія. Якщо випадок важкий, лікар може порекомендувати хірургічне втручання, щоб зменшити тиск у цій ділянці та зняти біль.

Як відомо, у спортсменів часто буває ця проблема. Тому, якщо ви займаєтесь спортом, ми рекомендуємо вам піти до лікаря, якщо ви відчуваєте болі в паху. Рання діагностика дасть змогу лікувати цей стан й запобігти сильному і виснажливому болю. • Ahumada, L. A., Ashruf, S., Espinosa-de-los-Monteros, A., Long, J. N., Jorge, I., Garth, W. P., & Vasconez, L. O. (2005). Athletic pubalgia: definition and surgical treatment. Annals of plastic surgery55(4), 393-396.
 • Taylor, D. C., Meyers, W. C., Moylan, J. A., Lohnes, J., Bassett, F. H., & Garrett JR, W. E. (1991). Abdominal musculature abnormalities as a cause of groin pain in athletes: inguinal hernias and pubalgia. The American journal of sports medicine19(3), 239-242.
 • Zoga, A. C., Kavanagh, E. C., Omar, I. M., Morrison, W. B., Koulouris, G., Lopez, H., … & Meyers, W. C. (2008). Athletic pubalgia and the “sports hernia”: MR imaging findings. Radiology247(3), 797-807.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.