Сухофрукти зміцнюють кістки та борються з втомою

Сухофрукти - це чудовий замінник солодкого, до того ж вони дуже корисні. Ми розповімо як сухофрукти зміцнюють кістки та допомагають позбутися втоми.
Сухофрукти зміцнюють кістки та борються з втомою

Останнє оновлення: 01 грудня, 2018

Сухофрукти – це корисний і смачний додаток, який у жодному разі не варто ігнорувати у своєму раціоні харчування. Попри те, що вода випарувалася в процесі дегідрадації, вони містять багато мінералів і білків, які ідеально підходять для того, щоб почати день, сповнений енергії.

Хіба можна опиратися такій смакоті? Сухофрукти – це чудовий вибір на сніданок, який є профілактикою закрепів і зміцнює кістки завдяки високому вмісту кальцію та цинку. Сухофрукти є прекрасним союзником вашого здоров’я, однак також їх потрібно їсти в міру.

У цій статті ми розповімо вам усю інформацію, яку ви повинні знати, щоб отримати максимальну користь від споживання сушених фруктів.

Сухофрукти сприятимуть набиранню ваги?

вплив сухофруктів на вагу

Напевно, це перше запитання, яке спадає вам на думку. Чому? Безліч людей не їдять сухофрукти, адже вважають, що у них міститься багато цукру.

Хоча й вміст цукру в сушених фруктах вищий, ніж у свіжих (подумайте про родзинки), під час дегідрадації ви отримуєте набагато більшу концентрацію поживних речовин, зокрема вітамінів і мінералів. Тому таке корисне джерело неодмінно варто їсти.

Щоб  ви краще зрозуміли переваги сухофруктів, зверніть увагу на згадані нижче факти.

 • У сушених фруктах міститься багато поживних речовин і вони дають у чотири рази більше енергії, ніж свіжі продукти.
 • Сушені фрукти значно легше перетравлювати й, до того ж, вони дуже ситні. Тобто потрібно буде з’їсти значно менше, щоб почуватися ситими.
 • Багато людей додають сухофрукти у свої дієти: вони сприяють хорошому травленню. Лише 100 грамів на день можуть наситити вас, дати енергію та допомогти не перекушувати між прийомами їжі.
 • Секрет максимальної корисні сушених фруктів у тому, щоб їсти їх в правильній кількості (100 грамів на день). Це забезпечить вас основними поживними речовинами для тіла та кісток, а також поборе хронічну втому.

Користь сушених фруктів для кісток

Користь сушених фруктів для кісток

Не так давно ми розповідали вам про те, як споживання сушеного інжиру може допомогти при остеопорозі. Це важливо пам’ятати, особливо, якщо ви жінка, адже, зазвичай, із віком ми більше страждаємо від втрати щільності кісток.

Сухофрукти – то здорове доповнення до вашого раціону харчування, зокрема чорнослив, фініки, абрикоси, чи ягоди. Усі вони дуже смачні! До того ж, це чудовий додаток до сніданку, який можна поєднувати з різними рецептами або м’ясними стравами.

Готові дізнатися всі корисні властивості сушених фруктів?

 • Сухофрукти – це натуральне джерело заліза, кальцію, магнію та цинку. Це скарбниця поживних речовин для кісток, що допомагає боротися з остеопорозом.
 • Завдяки високому вмісту вітамінів E та C й антиоксидантів, вони запобігають розвитку деяких дегенеративних захворювань.
 • Вони покращують травлення, дбають про кишківник і запобігають накопиченню токсинів й інших шкідливих сполук в організмі.
 • Сухофрукти – це натуральне джерело калію та вітамінів комплексу В,  які також чудово дбають про кістки.
 • У них немає натрію й вони багаті на мікроелементи, що допомагає знизити тиск крові.
 • Сушені фрукти містять багато корисних жирів, як-от Омега-3 та Омега-6.
 • Вони ідеально підходять для боротьби з тривожністю та зменшення апетиту.
 • Зважаючи на високий рівень поживних речовин у сухофруктах, багато атлетів часто додають їх у свої раціони харчування, щоб збагатитися енергією та покращити свої показники.
 • Сушені фрукти зазвичай вважають засобом, сповненим “енергією та позитивним життєвим зарядом”, який ідеально підходить для жінок, що входять у період менопаузи та почуваються більш втомленими та депресивними, ніж раніше. До того ж, протягом цього етапу ви страждаєте від втрати кальцію в кістках, тому важливо їсти приблизно 100 грамів сушеного інжиру в день, адже він особливо багатий на кальцій.

Сухофрукти, які найбільше рекомендують їсти

Як ми вже говорили раніше, правильна кількість сушених фруктів, яку потрібно їсти на день, приблизно 100 грамів (це десь стільки, скільки вміститься у вашій долоні). Вибір фруктів може відрізнятися залежно від ваших смаків чи потреб, однак усі вони є чудовим перекусом між прийомами їжі й також додадуть оригінальності звичним стравам.

Незважаючи на всі деталі, сухофрукти завжди є натуральним джерелом, яке покращить стан вашого здоров’я, утім їх потрібно їсти в міру. Погляньмо на найкращі варіанти для споживання.

1. Сушений інжир

сушений інжир

Сушений інжир зміцнює кістки й також є чудовим проносним. Добре їсти його на сніданок разом із невеликою кількістю мигдалю. Інжир смачний і забезпечує натуральну суміш енергії, кальцію та магнію.

2. Чорнослив

чорнослив

Багатий на клітковину чорнослив є чудовим способом боротися із закрепами. У ньому високий рівень заліза та вітамінів комплексу В.

3. Фініки

фініки

Фініки принесуть на ваш обідній стіл багато мінералів, зокрема залізо та магній, а також вітамінів (переважно А та комплексу В).

Фініки чудово підвищують концентрацію та швидкість думки. До того ж, у них міститься багато магнію та кальцію, які допомагають краще спати вночі. Знаєте, коли потрібно споживати ці фрукти? Намагайтеся їсти по п’ять фініків за півгодини перед сном.

4. Сушена журавлина

Сушена журавлина – це найкращий варіант, щоб регулювати рівень холестерину та покращити здоров’я серця. Крім того, завдяки високому вмісту антиоксидантів, вона володіє іншими численними корисними властивостями. Як найкраще її споживати? Додайте журавлину в смачну миску вівсянки або змішуйте з білим йогуртом. Це дуже смачно! • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.
 • О. В. Кузьмінська, М. С. Червона. (2004). Значення раціонального харчування для підтримки
  здоров’я молоді.  Державний інститут проблем сім’ї та молоді.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.