Симптоми дефіциту вітамінів, які видно на обличчі

Якщо у вас є вугрі, це може бути через брак вітаміну А. Дізнайтеся про можливі симптоми дефіциту вітамінів та про те, як отримати поживні речовини за допомогою щоденного раціону.
Симптоми дефіциту вітамінів, які видно на обличчі

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Брак вітамінів може спричинити низку проблем, які зазвичай виникають під час зміни сезону. Без вітамінів ми почуваємося втомленими й апатичними. Це означає, що віруси можуть більше вплинути на нас. Дізнайтеся про характерні симптоми дефіциту вітамінів.

1. Блідість шкіри

симптоми дефіциту вітамінів на шкірі
Взимку мало людей виглядають засмаглими, але правда в тому, що якщо у вас дуже блідий колір шкіри, це може означати брак вітаміну В12.

Ви помітите це швидко, тому що без нього ви будете почуватися пригніченими та втомленими. Щоб це виправити, необхідно їсти більше м’яса та морепродуктів.

Якщо замість блідої, у вас суха шкіра, то це ознака відсутності вітамінів А і С. Вітамін А дуже важливий для вашої шкіри, особливо після впливу сонця.

Що стосується вітаміну С, то він необхідний для синтезу колагену. Колаген організм використовує для створення нового волосся, регенерації шкіри, збільшення росту нігтів і сполучної тканини, а також зміцнення імунної системи.

Щоб отримати ці речовини, споживайте капусту, перець, капусту, латук, шпинат, абрикоси, грейпфрути, апельсини або сливи.

2. Сухе волосся

Якщо у вас сухе ламке волосся та лупа, це може бути ознакою відсутності біотину, також відомого як вітамін В7.

Це часто трапляється після використання антибіотиків. Щоб збільшити рівень вітаміну В7, потрібно їсти більше м’яса, риби, овочів, фруктів, грибів та бобових.

Якщо замість сухого волосся у вас лупа, це також може бути явним сигналом тривоги. Лупу викликає брак вітамінів B2 і B6, а також дефіцит необхідних мінералів, таких як цинк або магній.

Лупа може бути спричинена харчовим дефіцитом. Щоб запобігти цьому, необхідно додати до раціону такі продукти, як темний шоколад, арахіс, морква, яйця, висівки, горіхи, риба та боби.

3. Симптоми дефіциту вітамінів: опухлі очі

які бувають симптоми дефіциту вітамінів
Якщо у вас набрякли очі та кінцівки, вашому організму може не вистачати йоду. Щоб позбутися цієї проблеми, спробуйте додавати трохи йодованої солі до їжі.

Також пам’ятайте, що йод також містять морепродукти, молочні продукти та навіть хліб.

Якщо ваші очі чутливі до світла, це може бути через відсутність вітаміну А та вітаміну В2. Проте якщо у вас є проблеми, пов’язані з очима та зором, краще проконсультуватися з лікарем. Тільки тоді ви переконаєтеся, що у вас немає серйозних розладів.

4. Бліді губи

Бліді губи зазвичай є симптомом браку заліза. Ви можете це сказати, якщо помітите, що у вас часто застуди та низький артеріальний тиск.

Щоб усунути брак заліза, потрібно їсти більше червоного м’яса та тимчасово уникати продуктів із високим вмістом кальцію, оскільки вони запобігають поглинанню заліза.

5. Кровоточиві ясна

кровоточиві ясна і дефіцит вітамінів
Якщо ви помітили кровоточиві ясна, вам може бракувати вітаміну С. Якщо вам не вистачає цього вітаміну, ваша імунна система може ослабнути.

Це спричинить біль у м’язах та кістках, а також проблеми з зубами. Великі кількості вітаміну С містять цитрусові та червоний перець.

6. Акне

Симптоми дефіциту вітамінів, зокрема вітаміну А, викликають акне. Його можна знайти в таких продуктах, як риба, печінка, жовтки, масло, зелені та жовті овочі.

Вітамін Е можна знайти в зародках пшениці, печінці, соняшниковому насінні та листових овочах, таких як шпинат та цвітна капуста.  • El-Akawi Z1, Abdel-Latif N, Abdul-Razzak K. (2006). Does the plasma level of vitamins A and E affect acne condition? Clin Exp Dermatol. 2006 May; 31 (3): 430-4.
  • Ozuguz, Pinar & Dogruk Kacar, Seval & Ekiz, Ozlem & Takci, Zennure & Balta, Ilknur & Kalkan, Goknur. (2013). ”Evaluation of serum vitamins A and E and zinc levels according to the severity of acne vulgaris”. Cutaneous and ocular toxicology. 33. 10.3109/15569527.2013.808656.
  • Juliet M. Pullar, Anitra C. Carr and Margreet C. M. Vissers. The role of vitamin C in skin health. Nutrients 2017, 9, 866; doi:10.3390/nu9080866
  • Evans, J & Johnson, E. The role of phytonutrients in skin health. Nutrients 2010, 2, 903-928; doi:10.3390/nu208090.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.