Симптоми кишкових паразитів: чи є вони у вас?

Хоча ми можемо цього не знати, деякі загальні симптоми кишкових паразитів можуть бути попереджувальною ознакою, як-от екстремальна втома або навіть свербіння носа.
Симптоми кишкових паразитів: чи є вони у вас?

Останнє оновлення: 28 січня, 2019

Кишкові паразити є досить неприємною проблемою, яка часто приходить з симптомами, які важко діагностувати. Ці симптоми кишкових паразитів дуже легко приписують іншим загальним проблемам здоров’я:

 • проблеми з травленням
 • нервовість або тривожність
 • зміна апетиту
 • втрата або набирання ваги

У цій статті ми опишемо всі симптоми, які допоможуть вам визначити, чи є у вас кишкові паразити.

Що таке кишкові паразити?

Кишкові паразити – це мікроорганізми, які живуть у вашому кишківнику і впливають на бактеріальну флору, а також на поглинання поживних речовин і видалення відходів.

Найбільш поширеними є такі:

 • лямблії
 • ціп’як бичачий
 • амеба
 • аскариди

Часто паразити, які потрапляють у ваше тіло, видаляються разом з відходами.

Однак будь-які токсини, які накопичуються в організмі, послаблюють імунну систему. Вони годують паразитів, які потім можуть рости й викликати проблеми в їхньому новому будинку.

Перевірте цю статтю: Продукти для природної детоксикації печінки

Як дізнатися, чи є у мене симптоми кишкових паразитів?

Їх зазвичай важко виявити. Зрештою, симптоми кишкових паразитів часто плутають з іншими проблемами зі здоров’ям або просто списують на погане самопочуття.

Тому важливо знати попереджувальні знаки, які може посилати ваш організм. Якщо вони тривають без видимої причини, вони можуть допомогти вам визначити справжню причину.

Нижче ми розглянемо ці симптоми. Деякі з них дуже поширені, а інші дійсно вас здивують. Якщо у вас є підозри або запитання, ми рекомендуємо якомога швидше звернутися до лікаря.

Розлади травлення

Одним із найбільш поширених симптомів кишкових паразитів є часті проблеми з травленням, особливо діарея, запори, гази та здуття живота.

Проблема в тому, що багато людей мають ці проблеми регулярно, і вони можуть бути викликані багатьма різними чинниками.

Проте ви повинні звернути на це увагу, якщо ви добре їсте, але все ще маєте проблеми.

Зміна апетиту

Ми всі відчуваємо зміни апетиту з різних причин в той чи інший момент. Однак це також є симптомом наявності паразитів, коли апетит різко збільшується або зменшується, і ви не знаєте чому.

Це може прийти разом з раптовою втратою ваги або її набиранням. У вас можуть бути кишкові паразити.

Нервовість або дратівливість

Кишкові паразити досить сильно впливають на ваше тіло. Вони впливають на нервову систему, навіть якщо ви навіть не знаєте про це.

Це може призвести до збільшення тривожності, дратівливості і стресу.

Деякі люди постійно переживають ці психологічні стани. Проте, коли це незвично для вас, зверніть увагу на інші можливі симптоми.

У дітей це може проявлятися як гіперактивність. Ви також можете помітити у них розширення зіниць.

Свербіння

Свербіння в області анусу або інших частин вашого тіла також є ознакою того, що у вас можуть бути паразити. Це один із найпоширеніших способів підхопити паразита, особливо для дітей, які можуть подряпатися, не розуміючи цього.

Деякі люди також помічають свербіння носа. Це один із найцікавіших симптомів, і хоча він не має наукової основи, його потрібно взяти до уваги разом з іншими ознаками.

Це пояснюють рефлексологічним зв’язком між кінчиком носа і кишківником.

Хронічна втома

Хронічна втома і фіброміалгія були визнані розладами здоров’я лише протягом останнього десятиліття. Кожен з них об’єднує групу симптомів, які важко діагностувати, тому що вони легко пов’язані з іншими захворюваннями.

Причина досі не відома, але кишкові паразити можуть бути у деяких людей, які переживають такі умови.

Погляньте на це теж: 5 нічних звичок, щоб почуватися менш втомленими

Вагінальні інфекції

Жінки, які часто мають вагінальні інфекції, повинні знати, що кишкові паразити можуть викликати ці інфекції на ділянці статевих органів.

Тому вони можуть досить скоро повертатися навіть після лікування, яке здається ефективним.

Рішення полягає в тому, щоб звернути увагу на ці симптоми кишкових паразитів, позбутися їх раз і назавжди і дотримуватися суворих правил гігієни.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як вивести кишкових паразитів у дітей?

Чи відомо вам, як потрібно діяти коли у дитини з’явилися кишкові паразити? Це дуже поширена інфекція, яка несе загрозу здоров’ю та дошкуляє дитині, а також її батькам. Якщо правильно не лікуватися або не радитися з лікарем, інфекція може повернутися у будь-який час. • Boorom, K. F., Smith, H., Nimri, L., Viscogliosi, E., Spanakos, G., Parkar, U., … Jones, M. S. (2008). Oh my aching gut: Irritable bowel syndrome, Blastocystis, and asymptomatic infection. Parasites and Vectors. https://doi.org/10.1186/1756-3305-1-40
 • Stark, D., van Hal, S., Marriott, D., Ellis, J., & Harkness, J. (2007). Irritable bowel syndrome: A review on the role of intestinal protozoa and the importance of their detection and diagnosis. International Journal for Parasitology. https://doi.org/10.1016/j.ijpara.2006.09.009
 • Robertson, L. J., Hanevik, K., Escobedo, A. A., Mørch, K., & Langeland, N. (2010). Giardiasis – why do the symptoms sometimes never stop? Trends in Parasitology. https://doi.org/10.1016/j.pt.2009.11.010