5 нічних звичок, щоб почуватися менш втомленими

Окрім звичайного прибирання спальні, для того, щоб мати хороший нічний сон та почуватися менш втомленими, потрібно подумати про інші чинники, такі як перетравлення на обід і уникнення відволікань.
5 нічних звичок, щоб почуватися менш втомленими

Останнє оновлення: 14 січня, 2019

З нами всіма таке бувало раніше. Ви прокидаєтеся вранці й відчуваєте, ніби не спали. Години, витрачені на сон, були марними, і ви зовсім не відпочили. У такі дні дуже важко, і ви хотіли б почуватися менш втомленими.

Проте є певні чинники, які роблять ваш сон неефективним. Ключ до хорошого сну полягає в зосередженні на необхідності спати. Звучить парадоксально, але ми маємо на увазі, що ви не повинні лягати спати, думаючи про щось інше.

Важливо те, що ви їсте перед сном. Поширена думка, що вживання їжі безпосередньо перед сном викличе кошмари досить правдива і пов’язана з одним із механізмів тіла. Зіткнувшись з ризиком виникнення емболії внаслідок уповільнення травлення, організм посилає сигнали тривоги, щоб перешкодити вам пірнути в глибокий сон і завдати шкоди вашому здоров’ю.

Повністю розслабитися перед сном можлива. Однак, щоб це зробити, потрібно мати під рукою декілька натуральних продуктів, методики релаксації і режим сну. Так ви зможете стимулювати мозок визначити, коли час спати.

Зважаючи на важливість сну, сьогодні ми поговоримо про деякі способи, які можна спробувати, щоб краще спати. Читайте далі, щоб дізнатися, як краще спати.

5 звичок на ніч, щоб почуватися менш втомленими

1. Не їжте багато і дотримуйтеся збалансованого раціону

Правильне харчування дуже важливе для всього організму. Так ви отримаєте поживні речовини, щоб бути енергійними та виконувати свої щоденні завдання. Людина, яка добре їсть, робитиме свої справи набагато краще.

Те ж саме, якщо ви хочете почуватися менш втомленими. Правильне харчування значно знижує надлишкову метаболічну активність через її уповільнення. Воно зберігає ваш метаболізм гнучким, і ви будете метаболізувати поживні речовини належним чином, щоб почуватися більш активними протягом дня і краще відпочивати вночі.

2. Не беріть роботу в ліжко

Це потрібно, щоб не думати про проблеми, коли лягаєте спати. Це більше пов’язано зі звиканням до використання ліжка для сну, а не для інших речей, таких як їжа, робота або навіть перегляд телевізора.

як почуватися менш втомленими
Звісно, ми знаємо, що це звучить складно. Досконала неділя – пролежати в ліжку цілий день, дивиться фільми та їсти нездорову їжу. Проте ваш мозок звикне до думки, що це місце, де не можна спати, де працюєте, їсте або дивитеся телевізор.

Ваш мозок асоціюватиме ліжко з місцем концентрації і відкине відпочинок і сон з можливих варіантів.

3. Пийте достатньо води

Затримка рідини є жахливою, коли мова йде про сон. Це змушує вас почуватися опухлими та прокидатися посеред ночі. Утримання рідини часто є наслідком відсутності рідини.

пийте воду щоб почуватися менш втомленими
Вода є необхідною рідиною для організму. Ви повинні переконатися, що п’єте достатньо кожного дня. Якщо ні, то ви можете потрапити у протилежну крайність – зневоднення.

Коли ви зневоднені, ваш мозок страждає і, як наслідок, ви не можете правильно спати.

4. Допоможіть собі природною медициною

Є багато різних рослин, які можуть допомогти вам краще відпочивати і почуватися менш втомленими. Часто люди сплять глибоко і легко і без великих зусиль боротьби. Більш важливим є те, що ваше тіло продовжує працювати, і тому ви почуваєтеся більш втомленими.

Натуральна медицина здатна допомогти вам покращити якість сну. Завдяки настоям з листя салату, гібіскуса, ромашки або валеріани ваше тіло і ваш мозок зможуть розслабитися.

5. Завершіть день у теплій ванній

Перед тим, як піти спати, не варто приймати прохолодну ванну. Це тільки вас розбудить, ваш мозок знову прокинеться.

Спробуйте прийняти теплу ванну після того, як ви вирішите, що скоро будете лягати спати. Це допоможе вам розслабитися і підготуватися до сну.  • Bhaduri, A. (2018). Fatigue. In Springer Series in Materials Science (Vol. 264, pp. 317–371). Springer Verlag. https://doi.org/10.1007/978-981-10-7209-3_8
  • Ament, W., & Verkerke, G. (2009). Exercise and fatigue. Sports Medicine. https://doi.org/10.2165/00007256-200939050-00005
  • Meeusen, R. (2014). Exercise, nutrition and the brain. Sports Medicine44(SUPPL.1). https://doi.org/10.1007/s40279-014-0150-5
  • Popkin, B. M., D’Anci, K. E., & Rosenberg, I. H. (2010). Water, hydration, and health. Nutrition Reviews. Blackwell Publishing Inc. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x
  • St-Onge MP, Mikic A, Pietrolungo CE. Effects of Diet on Sleep Quality. Adv Nutr. 2016;7(5):938–949. Published 2016 Sep 15. doi:10.3945/an.116.012336
  • Black DS, O’Reilly GA, Olmstead R, Breen EC, Irwin MR. Mindfulness meditation and improvement in sleep quality and daytime impairment among older adults with sleep disturbances: a randomized clinical trial. JAMA Intern Med. 2015;175(4):494–501. doi:10.1001/jamainternmed.2014.8081

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.