Цікаві факти про хропіння

Чи знали ви, що хропіння може призвезти до розлучення? Або про те, як зменшити хропіння? Ще більше цікавих фактів про хропіння в нашій статті.
Цікаві факти про хропіння

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Чи знаєте ви, що хропіння є спадковим? Ось чому 70% людей можуть хропіти, хоча багато хто з них роблять це не щодня.

“Я не хроплю”.”Я не можу спати через хропіння чоловіка”. “Мені доводиться будити дружину, щоб вона припинила хропіти”. Ви певно чули, читали або навіть говорили ці фрази, чи не так? Звуки, які ми робимо під час сну, досить дивні, тож варто дізнатися трохи більше про них. У цій статті ми розповімо кілька цікавих фактів про хропіння.

Факти про хропіння, які привернуть вашу увагу

Ви, мабуть, знаєте, що люди, які сплять горілиць, хроплять більше, ніж люди, які сплять на боці або животі. Однак, читайте далі, щоб дізнатися ще декілька цікавих фактів про хропіння.

Дослідники виявили, що існують три основні фактори, які визначають, чи буде людина хропіти. У людини можуть проявлятися один, два або всі три з цих факторів. Люди, які хроплять, зазвичай роблять це тому, що:

Тож якщо ви не хочете бути схожими на носорога або бегемота, коли спите, почніть звертати увагу на фігуру, харчування і фізичні вправи, киньте палити і намагайтеся менше пити. Найприємніше те, що зміна цих трьох звичок не лише допоможе вам позбутися хропіння, але й поліпшить якість життя загалом.

Факти про хропіння
Іншою можливою причиною хропіння вашого чоловіка або подруги є алергія та інші носові проблеми. Ось чому вони хроплять більше взимку або навесні, ніж влітку. По-перше, тому що ми зазвичай хворіємо частіше, коли на вулиці холодно (виникає закладення носа), а по-друге, тому, що весняні квіти і теплі дні призводять до збільшення пилку і сезонних алергій. Це все створює “ідеальні умови”, які можуть стати ще гіршими, якщо ми додамо один з трьох згаданих факторів.

Вивчення питання хропіння

Гучність хропіння людини може становити від 50 до 100 децибел. Це може здатися дивним, але таку ж кількість шуму робить відбійний молоток. Ви обов’язково захочете підвестися і піти в іншу кімнату, якщо ваш партнер хропе! Це можна порівняти з будівельним майданчиком по сусідству.

Ви знаєте, що існує навіть асоціація хропіння? Ця установа знаходиться в Англії (напевно, там багато хроплять). За даними цієї організації, спати з кимось, хто хропе, означає втратити до двох років сну протягом всього життя і зазнати інших проблем, таких як апное, зміни настрою, дратівливість, проблеми з концентрацією і кошмари.

Будь-яка з цих проблем може зрештою стати основною причиною розлучення. Насправді, якщо одна людина в парі хропе, збільшується вірогідність того, що пара розпадеться (ще одна причина, щоб спати в різних спальнях, за словами людей на чолі цього руху).

Наступного разу, коли побачитесь з батьками, запитайте їх, чи хроплять вони. Чому? Тому що хропіння є спадковим. У 70% людей, які хроплять, батьки теж хроплять, а також інші близькі родичі, як-от: дядьки, тітки або бабусі і дідусі.

Сон

Що ще відомо про хропіння

Більшість людей думає, що чоловіки хроплять частіше, ніж жінки, і це 100% правда. Проте різниця не така величезна, як ви могли б подумати. 40% чоловіків хроплять, тоді як 30% жінок роблять те ж саме. Тож, не дорікайте на людях чоловіку за хропіння, тому що він може сказати, що ви теж схильні хропіти!

Ще трохи статистики: 45% дорослих хроплять принаймні раз на тиждень, а 25% з них хроплять від двох до трьох разів на тиждень. Ще один цікавий факт показує, що багато людей відмовляються “прийняти” той факт, що вони хроплять. Начебто вони можуть сказати, хроплять вони чи ні, коли сплять! Або, можливо, вони хроплять так голосно, що самі прокидаються.

Якщо у вас є маленькі діти, і один з них багато хропить вночі, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою гіперактивності або синдрому дефіциту уваги. Якщо вони хроплять лише час від часу, це може бути результатом закладення носа, або ж вони можуть просто бути втомленими. Деякі люди хроплять навіть у віці немовлят, хоча навряд чи можна почути звук, які вони це облять. Коли вони дорослішають, звук сильнішає.

Хоча немає чіткого зв’язку між країною походження та хропінням, дослідники підтвердили, що італійці хроплять більше, ніж представники будь-якої іншої європейської національності. Якщо ви готуєтеся до поїздки в цю прекрасну країну, ви можете прихопити беруші або переконатися, що стіни у вашому готельному номері достатньо широкі.

хропіння та його причини

Що робити з хропінням?

Випадкове відкриття показало, що спів зменшує хропіння. Це відкриття було зроблено британським диригентом, яка страждала через хропіння чоловіка протягом багатьох років. Вона запропонувала йому співати протягом 20 хвилин на день і зв’язалася з лікарем, який порекомендував інші додаткові заходи.

Потім вони провели 3-місячний експеримент з 20 добровольцями, і результати були неймовірними. Вокальні вправи поліпшують і зміцнюють голосові зв’язки та горло, що покращує повітряний потік і запобігає хропінню.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.