Скільки років життя забирає куріння?

Куріння - це те, що приносить багатьом людям задоволення, але водночас вбиває їх. Від цієї звички важко позбутися, але можливо. Не гайте часу, а рятуйте своє здоров'я.
Скільки років життя забирає куріння?

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Більшість людей вважає, що куріння не таке вже й шкідливе, допоки людина не починає відчувати серйозні наслідки. Люди не завжди добре усвідомлюють, наскільки згубним це може бути для здоров’я.

Цигарки містять чимало токсичних речовин, які впливають майже на всі органи в тілі та можуть спричиняти серйозні захворювання, такі як рак.

Куріння скорочує тривалість життя

Насправді ця погана звичка відповідальна за багато смертей у всьому світі. Окрім скорочення днів вашого життя, звичка курити може зруйнувати вашу молодість.

Нещодавнє дослідження показало, що куріння може забрати до 10 років життя, згубно діючи на внутрішні органи та прискорюючи процес старіння.

Згідно зі статистичними даними Світової Організації Охорони Здоров’я, кожного року більше ніж 6 мільйонів людей помирає від дії цигарок, а з них 1 мільйон – пасивні курці.

Призвичаювання до тютюну руйнує ваше здоров’я. Відповідно до останніх даних, ця звичка винна у більшій кількості смертей ніж ВІЛ, вживання алкоголю та нелегальні наркотики разом узяті.

 Що відбувається, коли ви курите?

Куріння підвищує ризик розвитку хвороб серця, інсульту, емфіземи легень. Воно може викликати хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіт, рак легенів, рак стравоходу, рак підшлункової залози, рак шкіри тощо.

Під час досліджень у Сполучених Штатах, Канаді та Великій Британії було виявлено, що куріння може забрати до 10 років вашого життя. Дане дослідження було проведене з метою визначення небезпеки вживання тютюну і переваги відмови від куріння. Воно було опубліковане в  New England Journal of Medicine.

Для проведення цього аналізу дослідники зібрали дані поміж майже 217 000 дорослих в США в період з 1997 по 2004 рік. Дані показали, що рівень смертності серед курців в три рази вищий, ніж серед людей, які не курять. Багато з цих смертей були прямим наслідком захворювань, пов’язаних з курінням.

Вивчення показало, що ті, хто не курять мають удвічі більшу ймовірність досягнення віку 80 років у порівнянні з тими, хто палить. Це значить, що куріння не тільки впливає на літніх людей, а й осіб середнього віку.

Гарна новина полягає в тому, що на основі експертизи було зроблено висновок: ті, хто кинув курити, може повернути до 10 років свого життя. Ті, що кидають цю звичку у віці від 25 до 34 років; 35 і 44 років; 45 і 54 років, додають близько десяти, дев’яти і шести років до своєї тривалості життя відповідно.

Чи можливо кинути палити?

легені курця

Від звички до куріння складно відмовитися, але це не є неможливим. При спробі кинути палити, багато людей відчувають тягу й інші симптоми відмови, які змушують їх повірити, що цю шкідливу звичку кинути нереально.

Проте, застосовуючи силу волі і позитивний настрій, ви зможете кинути курити, хоча на це може піти кілька спроб. Якщо ви готові відмовитися від цього страшного недоліку, розгляньмо такі методи:

 • Повне ігнорування. Це, напевно, найважчий метод для використання, але водночас він має найвищий показник успіху. Кидати, цілком ігноруючи цигарки, значить отримувати найкращий результат, який також має перевагу в тому, що негайно зупиняє негативний ефект куріння.
 • Поступове відвикання. Якщо ви відчуваєте, що не зможете втриматися від думок про цигарки, намагайтеся поступово скорочувати кількість викурених цигарок в день до нуляСпробуйте курити вдвічі менше і зменшувати кількість день за днем.
 • Альтернативи нікотину. Альтернативні методи отримання нікотину – це вживання певних продуктів, які замінюють велику кількість нікотину в цигарках меншими дозами. Нікотинозамінні продукти поставляються у вигляді пластирів, жувальної гумки, льодяників і назальних спреїв – це тільки декілька прикладів. Перевагою цього методу є пониження прагнення цигарок до його повної відсутності.
 • Акупунктура. Ця техніка, що походить від традиційної китайської медицини, може допомогти вам контролювати бажання курити. Вона розслабляє і може дійсно допомогти тим, хто по-справжньому хоче кинути куріння.
Це може вас зацікавити ...
4 вітаміни для регенерації легень після куріння
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
4 вітаміни для регенерації легень після куріння

Якщо ви хочете кинути палити, радимо не зловживати суплементами з високим вмістом бета-каротину. Найкраще вибрати вітаміни для регенерації легень. • Alavanja, M., Baron, J. A., Brownson, R. C., Buffler, P. A., DeMarini, D. M., Djordjevic, M. V., … Zaridze, D. (2004). Tobacco smoke and involuntary smoking. In IARC Monographs on the Evaluation of Carcinogenic Risks to Humans. https://doi.org/10.1007/978-1-61737-995-6_3
 • Becoña, E. (2003). Tabaco, ansiedad y estrés. Revista Salud y Drogas.
 • Doll, R., & Hill, A. B. (1999). Smoking and carcinoma of the lung: Preliminary report. Bulletin of the World Health Organization. https://doi.org/10.1136/bmj.2.4682.739
 • Hidalgo, J. A. G., Piedra, J. A. D., Díaz, K. A., & González, M. M. A. (2012). Hábito de fumar en la adolescencia. Revista Cubana de Medicina General Integral.
 • National Institute On Drug Abuse. (2008). Adicción al tabaco. National Institute On Drug Abuse.
 • Schroeder, S. A. (2013). New Evidence That Cigarette Smoking Remains the Most Important Health Hazard. New England Journal of Medicine. https://doi.org/10.1056/NEJMe1213751
 • Tonstad, S. (2009). Cigarette smoking, smoking cessation, and diabetes. Diabetes Research and Clinical Practice. https://doi.org/10.1016/j.diabres.2009.04.013