Цікаві факти про походження ловців снів

Ловці снів фільтрують наші сни та стримують негатив. Дізнайтеся більше про ловців снів з нашої статті.
Цікаві факти про походження ловців снів

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

У вас висить ловець снів над ліжком? Над дверима або вікном квартири? Згідно з легендою, ловці снів дозволяють фільтрувати сни. Вони спрямовують позитивні емоції стримувати негатив, інакше кажучи, всі кошмари, які ви бачите вночі.

Сьогодні ми дізнаємося повір’я, які розповідають цікавий міф про походження ловців снів.

Плем’я оджибве та походження ловців снів

ловець снів

Ловці снів з’явилися в індіанському племені, яке у 60-х роках почало створювати ці популярні саморобні об’єкти, щоб продавати туристам у резерваціях. Ці красиві речі є частиною їхньої культури та традицій.

Оджибве живуть у Північній Америці, часто їхні поселення можна знайти в Онтаріо, Вісконсіні й Міннесоті. Для створення цих речей вони використовували волокна кропиви, зв’язані по колу у вигляді павутини, а також вербу. Ловці снів мали не дуже великий діаметр, близько 10 сантиметрів.

Їх продавали, говорячи, що завдяки їм, людям не будуть снитися кошмари, вони відженуть погану енергію та злих духів. Цікаво, що багато племен критикували оджибве за продаж цих об’єктів. Вони казали, що, роблячи це, вони втрачають справжнє містичне та духовне значення ловців снів, оскільки туристи купували їх тільки з естетичних міркувань.

Незважаючи на критику, протягом 60-х років ловці снів стали одним з найбільш продаваних об’єктів в Америці, а потім і по всьому світу.

Функція ловців снів

ловець снів

Ловця снів слід повісити на узголів’я ліжка або над дитячим ліжечком. Вони розвіють кошмари або погані видіння, які бачать деякі люди час від часу. Для оджибве ці об’єкти працювали так:

  • Ловці снів фільтрувати нічні сни. Коли ви спите, кошмари або погані відчуття потрапляють у центральну павутину. Тим часом хороші сни і позитивні відчуття проходять під нижнім пір’ям, щоб потроху дістатися до нас. Коли настає світанок, тепле світло сонця відганяє кошмари, і вони зникають з ловця снів назавжди. Круто, чи не так?

Легенда оджибве

Ця традиція також заснована на легенді оджибве. Їхньою центральною фігурою була гарна жінка на ім’я Асібікааші. Вона також була відома як “жінка-павук”, але це не мало жодних негативних смислів, адже ця красива жінка піклувалася про всі істоти в світі.

Вона нахилялася над колискою або дитячим ліжечком, щоб створити невидиму павутину, прекрасну і тонку тканину, яка могла впіймати будь-який кошмар і прогнати його. Нічого поганого не могло статися з людиною, якщо Асібікааші була поруч. Весь негатив застрягав у її сітці до світанку, коли яскравість ранку оновлювала все хороше і проганяла все погане. Безсумнівно, це красива історія.

Варто також додати, що існує інша версія щодо того, як працюють ловці снів. Плем’я Лакота, зі свого боку, мало інше пояснення, про яке вам цікаво буде дізнатися:

  • Нічні кошмари і негативна енергія проходили крізь павутину, поки не зникали, а хороші сни залишилася в пастці в центрі, а потім акуратно прослизали по пір’ям вниз, щоб дістатися до нас і огорнути спокоєм і розрадою. Погане зникає, а добре потрапляє в пастку.
ловець снів та дівчина

Тепер скажіть нам, чи є у вас вдома ловець снів? Безперечно, вони є чудовою традицією. Ми не можемо сказати, чи вони дійсно відганяють подалі погану енергію чи ні, але в будь-якому випадку, завжди приємно мати їх поруч.

Пам’ятаючи про походження ловців снів і пов’язані з ними традиції, ви віддаєте належне тим північноамериканським племенам, легенди яких все ще живі. Немає значення, якого вони кольору або як вони виглядають: вони прикрасять ваш інтер’єр і відженуть погане.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.