Ця рослина відновить печінку

Десмодіум має здатність нормалізувати рівень ферментів у печінці і розслабити гладкі м'язові тканини та допомогти відновити клітини печінки. 
Ця рослина відновить печінку

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Назву цієї рослини трохи важко вимовити, але її властивості воістину чудесні. Називається вона десмодіум і росте під пальмами у вологих регіонах Латинської Америки та Екваторіальної Африки. А в нашій статті ми розкажемо вам про цю рослину, яка допоможе відновити пошкоджені клітини та оздоровити печінку. 

Дізнайтеся про функції, які виконує печінка

Перед тим як розказати про рослину, яка допоможе відновити печінку, слід дізнатися про функції, які печінка виконує. Основна функція печінки полягає в захисті організму. Кожну хвилину всередині печінки відбувається величезна кількість біохімічних процесів, які очищають і захищають організм людини від різних небезпечних і токсичних речовин.

Ще однією важливою функцією печінки є синтез білків і очищення від шкідливих речовин, які поступають в організм з їжею і напоями. Якщо ми хочемо прожити якомога довше, тоді нам слід своєчасно розпізнати симптоми захворювань печінки і своєчасно розпочати відповідне лікування.

Печінка є найбільшим і найскладнішим внутрішнім органом в організмі людини. Вона виконує більше 500 функцій і тісно зв’язана з жовчним міхуром.

На печінку в організмі покладена воістину титанічна робота. Вона приймає участь у всіх видах обміну речовин (вуглеводному, жировому, білковому і водно-сольовому), вироблення жовчі, необхідної для нормального травлення, знешкодження різноманітних продуктів метаболізму, засвоєння вітамінів, регулювання гормонального рівня в організмі та багато іншого. Ось чому клітини печінки (гепатоцити) часто порівнюють з крихітною біохімічною лабораторією.

Як відновити печінку

Печінка унікальна тим, що має здатність до регенерації, тобто вона вміє самовідновлюватися. Наприклад, після перенесеного запалення або отруєння деякими ліками, токсичними і шкідливими для організму речовинами, зокрема, пов’язаними із вживанням алкоголю, а також після травм і операцій.

Якщо частину печінки видаляли через різні причини (через хворобу чи травму), то цей орган може відновитись, видалена частина може вирости завдяки стовбуровим клітинам. Але для того, щоб це сталося, необхідно, принаймні, щоб 25% печінки   були здоровими.

Крім того, це надзвичайно чутливий орган і ушкоджується швидше, ніж будь-який інший. Споживання алкоголю або їжі, яка містить занадто багато жиру, а також деякі захворювання чи порушення обміну речовин можуть зруйнувати печінку і вона буде не в змозі виконувати свою роботу на повну силу.

Десмодіум: дивовижна рослина для печінки

Фітотерапія пропонує безліч природних засобів для поліпшення функції печінки, такі як розторопша, кульбаба, чорна редька і дикий артишок. Однак, десмодіум дійсно – найефективніший і абсолютно неповторний засіб для відновлення нормальних функцій печінки.

фітотерапія захищає печінку

Як ми вже згадували, ця лікувальна трав’яниста рослина росте в екваторіальній місцевості Латинської Америки і Африки. Вона в’ється уздовж стовбурів дерев або притискається до них. Листочки десмодіуму досягають у довжину від 1,5 до 5 см, а в ширину – від 1 до 3 см, мають трипелюсткову будову.

Квіти мають біле або фіолетове забарвлення, вони дуже дрібні, розміщуються у вигляді пухких груп на верхівках пагонів. А плоди цієї рослини – це членисті боби 20 см у довжину.

Десмодіум – чудова тропічна трава, яку використовували корінні народи для боротьби із широким колом недуг. Серед них: гепатит, захист печінки від цирозу, болі в спині, суглобах і м’язах, ревматизм, астма (володіє властивостями для очищення бронхів), алергічних реакцій та екземи.

Десмодіум використовують протягом століть у таких країнах, як Сенегал, Кот-д’Івуар, і Конго. У Гані, наприклад, використовують в природній медицині для лікування дизентерії, запорах і при спазмах в животі. У сучасній медицині цей лікувальний засіб був виявлений у 1960 році двома французькими лікарями, у час коли вони надавали гуманітарну допомогу в африканському регіоні.

Лікарські рекомендації

Лікарі рекомендують використовувати лікувальні засоби на основі десмоніуму пацієнтам, які хворіють на гепатит. Адже за допомогою цієї рослини хворобу можна вилікувати протягом декількох тижнів.

Місцеві цілителі знають багато про цю рослину, і кілька зразків пройшли лабораторний аналіз. Результати показали, що десмодіум містить алкалоїди, сапоніни, флавоноїди і антоціани. Інакше кажучи в її складі багато сполук, що дуже корисні для людського організму.

Також проводились клінічні випробування в Англії, Франції, Канаді, які довели, що десмодіум може лікувати не тільки дисфункцію печінки. Ця рослина також може захистити печінку під час тривалих або інвазивних процедур. Серед них і хіміотерапія, або ж захистити тих пацієнтів, які страждають від алергії.

Десмоніум має здатність нормалізувати рівень ферментів у печінці і розслабити гладкі м’язові тканини. Крім того, він володіє антигістамінними властивостями і його застосовують для очищення бронхів.

чай що відновлює печінку

Ця цілюща рослина є чудовим природним засобом від багатьох захворювань печінки, викликаних вірусами, хімічними речовинами, а також речовинами, що одурманюють, такими як алкоголь або наркотики.

І якщо цього ще не достатньо, щоб довести унікальність десмодіуму, можна ще додати, що рослина допомагає підтримувати та зміцнити імунну систему, адже саме вона допомагає протистояти хворобам і боротись із вірусами та інфекціями, що потрапляють до нашого організму, що дуже необхідно для пацієнтів із захворюванням на ВІЛ.

Десмодіум є ефективним засобом для лікування симптомів гепатиту (жовтяниці, головного болю, втоми, втрати апетиту), які зникнуть протягом декількох днів. Традиційне використання цієї рослини в лікуванні епілепсії також привернуло увагу дослідників.

Як використовувати десмодіум, щоб відновити вашу печінку?

Цю дивовижну рослину можна знайти в аптеках. Її продають у вигляді висушеної рослини, екстракту, настоянки, а також у вигляді капсул. Для збільшення своїх регенеративних властивостей, її можна поєднувати з іншими лікарськими рослинами, такими як розмарин або розторопша.

Незважаючи на те, що не було жодного випадку передозування препаратів десмоніуму, слід зазначити, що рослина має проносні властивості.

Якщо ви страждаєте від хвороби печінки, вам слід приготувати настій із 6-10 грам висушеної рослини завареної в літрі води і випивати цей настій за один день. Якщо у вас гострі проблеми із печінкою, лікування повинно тривати протягом 2-4 тижнів, а для хронічних випадків протягом 6-8 тижнів.

Якщо вам потрібно приймати ліки, які зашкодять здоров’ю печінки, такі як, наприклад, лікувальні засоби від грибка нігтів, то вам просто необхідно споживати щодня настій десмодіуму до, під час і після лікування. Рекомендована доза 6 грамів на літр води.

Якщо ви хочете скористатися цією чудовою рослиною, щоб оживити та очистити печінку від зайвого жиру та токсичних речовин, наприклад, у випадку жирової хвороби печінки, необхідно пити настій із 10 грамів трави на день протягом 1-3 місяців.

А для люди , які страждають від алергії, мають приймати настій як чай, заварюючи 5 грамів трави в літрі води.

Ми сподіваємось, що у вас все в порядку зі здоров’ям печінки. Проте препарати на основі десмоніуму можна вживати і з профілактичною метою. Хочете зберегти здоров’я та молодість? Тоді завжди намагайтеся якомога швидше упоратися з будь-якими хворобами. Постійно піклуйтеся про своє здоров’я!    • Céline François, Mourad Fares, Claudio Baiocchi, Jean Michel Maixent, “Safety of Desmodium adscendens extract on hepatocytes and renal cells. Protective effect against oxidative stress”, J Intercult Ethnopharmacol. 2015 Jan-Mar; 4(1): 1–5.
    • François Nsemi Muanda, Jaouad Bouayed, Abdelouaheb Djilani, Chunyan Yao, Rachid Soulimani, Amadou Dicko, “Chemical Composition and, Cellular Evaluation of the Antioxidant Activity of Desmodium adscendens Leaves”, Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, Volume 2011, Article ID 620862, 9 pages
    • Addy, M.E., et al., 1984. “Effects of the Extract of Desmodium adscendens on Anaphylaxis.” Journal of Ethnopharmacology, Vol 11 3:282-292 (1984).
    • Boye, G &Ampopo, O, 1990. “Plants and Traditional Medicine in Ghana,” Economic and Medicinal Plant Research. Vol 4, pp 33-34 Academic

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.