Великі переваги вдячності

8 Січня, 2019
Великі переваги вдячності

Ми багато разів чули, що вдячність дуже корисна для нас, але ми досі не розуміємо, які насправді можуть бути наслідки для нас.

Словник визначає вдячність як визнання і високу оцінку людини, яка зробила вам послугу, і величезне бажання відплатити за цю послугу.

Але вдячність – не тільки це. Ми можемо відчувати вдячність за те, що ми живі, за те, що у нас саме таке життя, і за все хороше, що є на світі.

Думаючи про все це і відчуваючи вдячність, ми почуваємося щасливими. Тож чому нам так важко бути вдячними?

Бути вдячними дуже легко

бути вдячними легко

Бути вдячними надзвичайно легко. Потрібно лише усміхнутися, просто сказати “дякую” або написати невелику записку людині, у якій подякувати за те, що вона зробила для вас або наскільки ви щасливі завдяки їй.

Як бачите, це не забере багато енергії, тому що вдячність не потребує жодних зусиль. Можливо, тому ми так часто про неї забуваємо.

Іноді все це відбувається тому, що ми ігноруємо своє оточення. Ми настільки захоплені власним світом, що забуваємо про те, що відбувається навколо.

Скільки разів ви думали про те, що у вас є, і скільки разів ви усвідомлювали, що вам більше нічого не потрібно, тому що у вас вже є все?

Скільки разів ви думали про людей, які вас оточують, які підтримали вас у важкі часи? Ми впевнені, що ви проводите більше часу, думаючи про тих, хто зробив вам боляче, ніж тих, хто простягнув вам руку допомоги.

практикуйте вдячність

Ми вважаємо, що друзі та родина завжди будуть поруч. Проте не розуміємо, що все може змінитися за 24 години, а потім може бути занадто пізно, щоб справді цінувати тих, кого ми втратили.

Необхідно практикувати вдячність

Через усі ці проблеми важко бути вдячними, якщо ми не практикуємо подяку, адже потрібна практика, щоб навчитися бути добрими, щирими, люблячими тощо.

Тому дуже важливо взяти до уваги зазначені нижче кроки.

Повторення – мати навчання.

  • Сконцентруйтеся на “зараз”: ми постійно думаємо про майбутнє і минуле. Це заважає нам смакувати момент і усвідомлювати все, за що ми маємо бути вдячні.
  • Віддалення від теперішнього змушує нас сумувати за тим, що у нас вже є. Для того, щоб цінувати теперішнє, треба розплющити очі й подивитися навколо.
  • Ніколи не приймайте як належне: ви припускаєте, що ваш партнер знає, що ви його любите, що ваша мама знає, що ви її любите. Вважати все це само собою зрозумілим є помилкою. Люди, які щось значать для нас, повинні почути це з наших вуст, або треба показати це в діях стосовно них.
  • Не очікуйте нічого від інших: це помилка, яку ви можете робити. Цього не станеться в більшості випадків, тож відмовтеся від цієї думки.
  • Бути вдячними означає нічого натомість не очікувати. Необхідно прагнути бути такими за власним бажанням, адже так ви будете почуватися добре.

будьте вдячні щодня

Будьте вдячні щодня

Щойно ви встаєте з ліжка, будьте вдячними. І коли ви лягаєте спати, будьте вдячними за все те хороше, що з вами сталося за день.

Іноді ми також маємо бути вдячні за те, що ми живі, а не тільки за людей у своєму житті. Це дозволить вам почуватися щасливчиками. На вашому обличчі буде з’являтися усмішка кожного дня, коли ви прокидаєтеся і лягаєте спати.

Це не потребує зусиль і зробить вас набагато щасливішими.

Будьте вдячні за всі можливості, які ви отримали завдяки своїм зусиллям, і будьте вдячні за роботу, яку ви зробили завдяки своїй наполегливості.

живіть, постійно відчуваючи вдячність

Живіть, постійно відчуваючи вдячність, перш за все, дякуючи людям за все, що вони для вас зробили.

Чим більше ви будете практикувати вдячність, тим легше ви виробите цю звичку.

Подяка стане частиною вас.