Чарівні слова: "будь ласка" та "дякую"

Простий акт ввічливості - казати такі слова як "будь ласка" та "дякую".
Чарівні слова: "будь ласка" та "дякую"

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Говорити «будь ласка» або «дякую» означає бути ввічливим. Розмовляйте з людьми так, як би ви хотіли, щоб розмовляли з вами. 

У наш час багато речей зникає і ми навіть цього не помічаємо.

Можливо, наше життя таке заклопотане, що ми інколи забуваємо сказати «будь ласка». Ми бажаємо дати дітям усе, але не можемо навчити їх, як цінувати речі та казати «дякую» або «будь ласка».

Не потрібно нарікати, що сучасне суспільство втратило елементарні навички ввічливості.

Проте ми можемо сказати «будь ласка» або «дякую» будь-коли та будь-кому. Це лише слова, але вони несуть велику цінність.

«Будь ласка» і «дякую»: дві цінності, якими варто володіти

Цікаво, що багато хто з нас знає, як сказати “дякую” різними мовами світу: thanks, grazie, merci, danke, obrigado, evgaristo, spasiba, arigato, shokran… Але все ж таки ми забуваємо сказати ці чарівні слова найріднішим.

Ми інколи забуваємо сказати «будь ласка» та «дякую» своїм батькам, партнерам, друзям, дітям, бо часом боїмося, що нас не так зрозуміють.

Це неправильно, тому що, вірите чи ні, ці слова більше, ніж просто рядок символів.

Вони мають прямий зв’язок з нашими емоціями до такої міри, що стали двома дуже впливовими словами в нашому щоденному лексиконі.

дякую

Цілюща сила подяки

Подяка може творити дива. Світ навколо стає кращим і люди добрішими. Згідно з дослідженнями, які були опубліковані в Гарвардській газеті , ми можемо відчути таке:

  • «Дякую» – це жест подяки, що дає людині відчути безпеку та добробут.
  • Інші відчувають підтримку і вигоди за свої дії. Це, у свою чергу, впливає на людину, що виражає подяку.
  • Регулярне отримування подяки призводить до підвищення самооцінки і викликає «ефект подяки».

Наприклад, домашнє виховання прищеплює дитині цінності, які вона буде нести спершу в школу, потім в коледж і практикувати їх з друзями та вчителями.

Важливість слова «будь ласка» в суспільстві

«Будь ласка» – це слово, яке вам не доведеться чути так само як «дякую». Люди не вважають належним його вживати, коли мають якесь прохання.

Це дивовижно, як просте додавання слова «будь ласка» може повністю змінити вираз та почуття. Розгляньмо на прикладі.

  • «Перестав свій автомобіль» ⇒ «Будь ласка, чи не могли б ви переставити свій автомобіль?»
  • «Передай папірець» ⇒ “Чи не могли б ви, будь ласка, передати мені папірець?»
  • «Візьми мені газету дорогою» ⇒ «Чи не могли б ви взяти мені газету дорогою?»

«Будь ласка» – це більше ніж просто вияв ввічливості. Це спосіб вираження поваги до людей навколо.

  • У цьому слові людина висловлює повагу до того, хто буде виконувати її прохання, показуючи йому свою прихильність та повагу.
  • Не слід думати, що хтось робить щось просто тому, що це ми попросили.

Це слово торкається глибини душі і об’єднує людей, надає їм почуття поваги та свободи вибору – прийняти чи відхилити пропозицію.

дівчина з квітами в волосі

«Будь ласка» і «дякую» прикрашають будь-яку мову

Не забуваймо про дуже важливий факт: наша поведінка в суспільстві регулюється, перш за все, нашим емоціями, так складалося ще з древніх часів.

  • Емоції забезпечують нас дивовижним зв’язком з навколишнім середовищем. Саме це дозволило нам розробити мову. Відкривши спосіб спілкування, ми навчилися спілкуватися між собою та ділитися цінним досвідом.
  • Під час спілкування дуже правильно казати слова «будь ласка» або «дякую», цим самим ми показуємо, що поважаємо співрозмовника та беремо до уваги його думку. Це надає почуття свободи спілкування.

Говорячи «дякую», ми віддаємо повагу людині. Словом «будь ласка» ми даємо свободу вибору та демонструємо ввічли вість, що має позитивний вплив на учасників розмови.

Приємно відчувати себе тим, хто робить щось хороше, побачивши незнайому посмішку та відповісти взаємністю. Частіше вживайте ці чарівні слова, що ніколи не вийдуть з моди.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.