3 почуття, яких варто уникати, щоб бути щасливими

Усі ми хочемо бути щасливими. На жаль, іноді щось заважає нам почуватися добре. Ми поговоримо про почуття, які блокують наше щастя.
3 почуття, яких варто уникати, щоб бути щасливими

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Скільки разів ви почувалися в пастці почуттів, які паралізують? Іноді нас щось турбує, але ми не знаємо що, і саме воно не дає нам бути щасливими.

Є безкінечна кількість емоцій, які не дають нам бути справді щасливими. Сьогодні ми хочемо детально розглянути три з них.

Правда в тому, що середовище, у якому ми перебуваємо, має величезний вплив на нашу особистість. Це те, що розвиває людину в міру того, як вона росте.

Оточення також відіграє важливу роль у формуванні почуттів і вашої реакції на них. Утім, якщо усвідомити цей ефект, можна докласти певних зусиль, щоб контролювати негативні емоції та стати щасливішою людиною.

Погляньмо на перелік 3 почуттів, які можуть заважати вам бути справді щасливими. А потім ми розповімо, як контролювати їх.

Що заважає нам бути щасливими?

1. Вина

вказівний палець

Якщо ви хочете бути щасливими, перша емоція, яку варто уникати, – почуття провини. Це, без сумніву, один із найпотужніших видів зброї, які інші можуть використовувати проти вас.

Деякі люди змусять вас почуватися винними, коли ви не робите те, що вони хочуть.

Проблема в тому, що ця емоція глибоко вкорінюється в розум і тіло людини. Вона може залишитися там назавжди.

Іноді з часом ви помічаєте, як робите те, що хочуть від вас інші, лише через почуття провини. Ви можете нести цей тягар у собі впродовж багатьох років.

Хороша новина в тому, що ви не приречені так почуватися. Наступного разу, коли вас охопить почуття провини, спробуйте виявити корінь проблеми. 

Ви справді почуваєтеся погано, тому що зробили певний вчинок, який суперечить вашим цінностям? Чи, може, річ у тому, що хтось сказав вам, що ви вчинили погано?

Показуйте свою любов і вдячність тим, кого любите. Однак знайте, що хтось із них може спробувати контролювати вас за допомогою почуття провини. Якщо таке трапиться, дайте цій людині чітко зрозуміти, що це неприпустимо.

Ми не кажемо, що потрібно йти проти своїх цінностей. Та варто робити те, що дарує вам відчуття щастя. Пам’ятайте, що найгірша помилка, яку можна зробити – це жити життям, яке очікують від вас інші люди, замість того, щоб шукати власне щастя.

2. Сором

дівчина виглядає з-за чоловічого плеча

Цілком нормально і здорово відчувати сором, коли ви робите щось, що йде всупереч вашим цінностям, особливо якщо інші теж вважають це неправильним. Також нормально відчувати сором, коли ваші рішення чи дії ставлять вас у незручне становище.

Правда в тому, що сором – це цікавий механізм виживання. Він допомагає побачити, які стереотипи та парадигми ви ламаєте.

Утім якщо відчуття сорому супроводжує вас постійно, це вже проблема. Так стається, коли в людини низька самооцінка або вона погано ставиться до себе.

Зупиніться на хвильку й усвідомте, що відбувається. Хіба те, що ви відчуваєте, є соромом? Замість того, щоб піти гуляти з людиною, яка вам подобається, ви залишаєтеся вдома, адже думаєте що не варті її? Звідки береться це почуття?

Можливо, зараз ви перебуваєте в такому емоційному стані, через те що хтось змусив вас відчувати сильний сором у минулому. Саме тому вам складно знову переживати схожі ситуації.

Варто запам’ятати, що лише ви керуєте своїм життям.

Це означає, що ви повинні відчувати сором тільки тоді, коли ваші рішення не відповідають тому, що ви вважаєте правильним.

Навчіть розпізнавати, коли інші змушують вас соромитися власних вчинків, і зупиніть їх. Немає нічого поганого в тому, щоб цінувати думку людей. Утім, при цьому не варто губити власну.

3. Образа

люди вказують пальцями на дівчину

Образа – це емоція, яка з’являється, коли ви відчуваєте, що зробили певні хороші речі, але інші не цінують їх. Вона також може виникати тоді, коли люди не роблять те, що ви від них очікуєте.

Це почуття сповіщає вас, що, можливо, ви забагато очікуєте від інших або докладаєте надмірні зусилля, аби догодити комусь.

Саме тому важливо навчитися визначати образу як тільки вона виникає. Це почуття виникає в нашому житті з певної причини.

Так, ми знаємо, що ви, напевно, ненавидите цю емоцію. Утім, вона не зникне за одну ніч.

Виявіть корінь образи та знайдіть рішення.

Іноді треба лише переступити через певні обставини та рухатися далі. У деяких випадках доведеться докласти значно більше зусиль.

У кожному разі робіть те, що вважаєте за необхідне. Підійдуть усі методи розряджання емоцій: від розпачливого плачу на плечі в друга до биття подушки.

Найкращий спосіб подолати образу – любов. Залиште суперечки та ненависть у минулому.

Лише людина вирішує, якою їй бути: щасливою чи ні

Ви щойно прочитали статтю про три емоції, які варто уникати, щоб почуватися щасливішими. Тепер залишилося лише усвідомити, що ви єдина людина, яка визначає міру власного щастя чи нещастя.

Не дозволяйте іншим вирішувати, як вам почуватися чи діяти.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.