Ви відчуваєте гіркий присмак в роті, прокидаючись вранці?

Гіркий присмак в роті - це досить розповсюджена проблема. Дізнайтесь про причини її появи.
Ви відчуваєте гіркий присмак в роті, прокидаючись вранці?

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Таке, можливо, вже траплялось з вами. Як тільки ви прокидаєтеся вранці, ви відчуваєте кислий або гіркий присмак в роті. Чому це відбувається?

Гіркий присмак в роті

Це явище насправді – значно розповсюдженіше, ніж ви собі уявляєте. Хоча насправді  нічого серйозного в ньому немає, проте іноді гіркий присмак в роті може вказувати на якусь проблему.

На щось у вашому тілі, на що вам слід звернути увагу, наприклад, недостатньо повноцінне харчування або збільшення кількості бактерій. Зараз ми пояснимо вам все, щоб у вас не виникало зайвих тривог.

Простий факт полягає в тому, що майже всі з нас прокидаються маючи неприємний, гіркий смак в роті. На нашому язику накопичується певна кількість бактерій, які там зберігаються протягом ночі та викликають неприємний запах.

Звичайно, що ми почуватимемось через це незручно, особливо, коли ми прокидаємося поряд з кимось надто важливим для нас. Неприємний запах з рота – нормальне явище, однак, лікарі кажуть, що іноді це може бути ознакою якоїсь хвороби. Тож варто знати, чому у нас неприємний запах чи гіркий присмак у роті вранці.

Причини поганого запаху з рота вранці

жінка вимикає будильний

Бактерії

Такий кислий і гіркий смак в роті , як правило, спричиняють так звані анаеробні бактерії, які знаходяться на задній частині язика і виробляють незначні  виділення сірки.

Якщо у вас немає таких неприємних відчуттів протягом дня, то це тому, що ваша слина бореться з цими бактеріями та їх виділеннями, руйнуючи їх. Але в нічний час виділення слини різко знижується і тому ці елементи залишаються на вашому язиці, що і спричиняє цей неприємний присмак. Так відбувається в кожному роті.

Синусит

Якщо ви страждаєте від синуситу, він зазвичай викликає такий цікавий ефект. Носовий слиз людини є більш чутливим до різних подразників, отже, виділяється в більших кількостях ніж слина коли ми спимо, а саме тому деяка невелика кількість його попадає в ротову порожнину під час сну.

Носовий слиз багатий білками і являє собою хороший ґрунт для тих же ж бактерій, які ми згадували раніше. Вони розмножуються і з’являються в більших кількостях, і, в результаті, далі виробляють більше сірки, яка й викликає цей неприємний присмак у роті.

Стравохід

Якщо ми страждаємо від підвищеної кислотності в стравоході, який може виникнути в наслідок якогось запального процесу, то травлення стає повільнішим і їжа важче перетравлюється. Ця кислотність годує бактерії нашого язика, і, таким чином, присмак буде особливо кислим.

Проблеми з печінкою

Ви вже знаєте, що ваша печінка відіграє важливу функцію очищення організму від токсинів, шкідливих і отруйних елементів, поряд з виконанням інших спеціальних механізмів у метаболізмі ферментів.

Саме ці функції печінки очищення організму і можуть викликати особливий гіркий присмак в роті зранку, якщо раптом печінка посилено працювала над якоюсь проблемою очищення від більшої кількості токсинів ніж зазвичай.

Жовтуха

Жовтуха відбувається, якщо організм має проблему з метаболізмом білірубіну, дисфункцією, що також пов’язана з вашою печінкою. Такий стан викликає зміни в червоних кров’яних тільцях, що в свою чергу викликає ряд проблем у організмі людини. Найбільш очевидними симптоми є жовтий колір шкіри, а також гіркий присмак у роті, що стає сильнішим вранці.

Засоби для запобігання гіркого присмаку в роті

буряковий сік у склянці

Найкраще, що можна зробити в такій ситуації це звернутись до продуктів, які допомагають очищувати ваш організм. Щоб зробити це, вам слід здійснити такі кроки:

 • Почніть свій день, з’ївши зубчик часнику натщесерце. Якщо ви послідовні і не забудете зробити це кожен день, ви, безумовно, виграєте від використання найкращого природного засобу очищення, який взагалі існує. Не вагайтесь спробувати це.
 • Очищаючий сік на обід: Запам’ятайте рецепт цього соку, який, для вашого ж добробуту, ви повиннівипиватии на обід, принаймні, 8 днів поспіль один раз на місяць. Буряк, зубчик часнику, сік з половини лимона, гілочка петрушки і чайна ложка меду. Покладіть всі ці інгредієнти в блендер і ви отримаєте добре змішаний сік. Це допоможе вам очистити ваше тіло, виводить токсини і бактерії, і ви будете прокидатися з кращим присмаком в роті.


  • Delanghe G, bollen C, Vvan Steenberghe D, y feenstra L (1998). Halitose, foetor ex
   ore. Nederlands Tijdschrift Tandheelkunde 105, 314-317.
  • Iwakura M, Yasuno Y, Shimura M, y Sakamoto S (1994). Clinical characteristics of halitosis: differences in two patient groups with primary and secondary complaints of halitosis. Journal of Dental Research 73, 1568-1574.
  • Klokkevold PR (1997). oral malodor: a periodontal perspective. Journal of the Californian Dental Assocociation 25, 153-159.
  • Miyazaki H, Arao M, okamura K, Kawaguchi Y, Toyofuku A, Hoshi K, Yaegaki K. (1999) Tentative classification of halitosis and its treatment needs. Niigata Dental Journal32, 7-11.
  • Ratcliff PA y Johnson PW (1999). The relationship between oral malodor, gingivitis and periodontitis. A review.Journal of Periodontology 70, 485-489.
  • Schmidt Nf y Tarbet WJ (1978). The effect of oral rinses on organoleptic mouth odor ratings and levels of volatile sulfur compounds. Oral Surgery Oral Medicine Oral Pathology 45, 876-883.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.