Харчування і ваше здоров'я

Збалансоване харчування є синонімом здорового тіла. Не забувайте завжди засновувати раціон на свіжих фруктах та овочах, а також здорових жирах.
Харчування і ваше здоров'я

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Ніхто не буде сперечатись із тим, що харчування відіграє важливу роль для здоров’я. Воно забезпечує організм поживними речовинами та іншими елементами, які необхідні для його правильної роботи. Читайте далі, щоб дізнатися про правильне харчування і ваше здоров’я, зокрема про міфи, факти й зміни у харчовій піраміді.

Погане харчування може бути одним із найстрашніших ворогів вашого здоров’я. Шкідливим продуктам не вистачає поживності, адже вони перевантажені речовинами, які можуть пошкодити організм.

Цифри, що стосуються поганого харчування в усьому світі, дійсно викликають занепокоєння. Темп повсякденного життя та економічні інтереси харчової промисловості змусили багатьох людей перейти на шкідливу їжу.

Піца, гамбургери, смажені страви, картопля фрі, хот-доги, оброблене м’ясо, солодощі й газовані напої стали частиною регулярних звичок харчування. Але вони є справжньою бомбою сповільненої дії для здоров’я.

Міфи та факти про харчування і ваше здоров’я

Усе більше людей переймаються питанням харчування. Кожен окремий раціон варто проаналізувати з точки зору потенційних проблем зі здоров’ям. Проте існує кілька способів, щоб проаналізувати те, що ми їмо, щоб дати нам уявлення про те, що у нас є, або те, чого нам не вистачає.

Білки

Важливо дізнатися різницю між білками, яких потребує організм, і білками, які не дуже корисні для нього. Рослинний білок і білок в пісному м’ясі позитивно впливають на організм, допомагаючи йому сформувати м’язову масу і зміцнити її.

Червоне м’ясо містить токсичні жири, антибіотики, розчинники, добавки, гормони та інші сполуки, які можуть впливати на систему травлення та викликають хвороби.

Кілька досліджень встановили, що споживання червоного м’яса 5 разів на тиждень збільшує ризик розвитку раку товстої кишки в 4 рази в порівнянні з тими, хто їсть його тільки один раз на тиждень.

Молоко

Молоко
Протягом багатьох років стверджували, що молоко грає надзвичайно важливу роль у забезпеченні організму достатньою кількістю кальцію. Проте зараз стало відомо, що не потрібно пити молоко, щоб отримати належну кількість кальцію.

Дослідження показали, що споживання молока пов’язано з появою низки проблем зі здоров’ям серцево-судинної та дихальної систем, а також алергії та діабету.

Крім того, відомо, що воно містить білки, зокрема казеїн, який може впливати на розвиток певних видів раку.

Цукор

Цей продукт є одним з найбільш споживаних у світі й одним з найбільш руйнівних для організму. Цукор викликає залежність і є основною причиною діабету, який вражає близько 300 мільйонів людей у всьому світі та викликає 5% смертельних випадків щороку.

Цукор знижує імунітет, живить ракові клітини, вивільняє адреналін і викликає нервозність та депресію.

Харчова піраміда змінилася

Салат для здорового харчування
Спочатку на вершині харчової піраміди перебували солодощі, потім молочні продукти, тоді фрукти й овочі та, нарешті, вуглеводи.

Сьогодні харчова піраміда повністю змінилася. Вуглеводи наразі знаходяться у верхній частині, потім йдуть молоко і червоні вина, а потім горіхи, птиця, риба та морепродукти з цільного зерна.

Фрукти, овочі, оливкова олія і здорові омега-3 жири складають основу.

Кожна людина має знати про тип свого харчування і харчові продукти, які вона споживає. Такий підхід забезпечить організм необхідними поживними речовинами, щоб він міг виконувати свої функції.

Відсутність або майже повна відсутність поживних речовин може призвести до різних короткострокових і довгострокових проблем зі здоров’ям. Ці проблеми можуть важко піддаватися лікуванню. Крім того, майте на увазі, що погане харчування є основною причиною ожиріння, серцево-судинних захворювань, депресії, а також проблем з печінкою і нирками.

Їжа втрачає багато корисних властивостей у процесі обробки або приготування. Рекомендуємо віддавати перевагу органічним продуктам. Вони містять менше добавок і не піддаються впливу добрив і пестицидів, які можуть негативно позначитися на вашому здоров’ї.

На завершення зауважимо, що дуже важливо взяти контроль над харчуванням і вашим здоров’ям, коли ви страждаєте від харчового розладу. Нестачу поживних речовин у раціоні слід заповнити за допомогою добавок, але в ідеалі вони мають надходити в організм з натуральних харчових продуктів.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.