Відкрийте для себе 5 способів збільшення припливу крові до мозку

Церебральний кровотік - це повсякчасне кровопостачання нашого мозку. Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що наш мозок потребує майже 20% запасів крові, наданої кожним ударом серця. Вона містить глюкозу, яка необхідна для того, щоб мати енергію. Давайте поговоримо про способи збільшення припливу крові до мозку.
 

Ви знаєте, що станеться, якщо в якийсь момент часу достатній запас крові не дістанеться мозку? Це може викликати ішемію: невелика частина тканини мозку почне відмирати, кількість з’єднань зменшиться, пам’ять вийде з ладу, підвищиться ризик розвитку інсульту мозку. Ми розповімо про збільшення припливу крові до мозку.

Важливо також знати, що просте збільшення припливу крові до мозку допоможе нам уникнути серйозніших захворювань, і, крім того, ми будемо насолоджуватися здоровим мозком і вищою пізнавальною функцією, збільшенням пам’яті й концентрації уваги.

Ви хочете знати, як це зробити? Сьогодні в нашому блозі ми запрошуємо вас дізнатися про 5 способів збільшення припливу крові до мозку.

1. Аеробні вправи для збільшення припливу крові до мозку

Аеробні вправи для збільшення припливу крові до мозку
Аеробні вправи можуть покращити роботу серцево-судинної системи й, таким чином, збільшують приплив крові до мозку. Крім того, це дуже корисно для збагачення організму киснем, що дозволить поліпшити здоров’я клітин головного мозку і сполучних тканин.

Ви хочете відкрити для себе найкращі аеробні вправи, щоб збільшити приплив крові до мозку? Ви можете обрати будь-яку з цих:

 • Прогулюйтеся щодня протягом півгодини.
 • Бігайте щодня протягом 15 хвилин.
 • Візьміть уроки танців.
 • Катайтесь на велосипеді протягом 15 хвилин.
 • Виконуйте аеробні вправи вдома.

2. Найкращі продукти для збільшення припливу крові до мозку

продукти для збільшення припливу крові до мозку
Є кілька продуктів, які допоможуть покращити здоров’я вашого мозку. Як ми відзначили раніше, цей орган використовує близько 20% крові від кожного удару серця, що потребує високого рівня енергії, яку отримують з глюкози, вуглеводів і, звичайно ж, деяких відповідних білків.

Зверніть увагу на найкращі продукти, які завжди мають бути у вашому раціоні.

 
 • Цільнозернові продукти, такі як рис, овес, ячмінь, жито…
 • Незамінні жирні кислоти, які містять лосось, сардини, авокадо, оливкова олія, волоські горіхи і насіння гарбуза.
 • Журавлина, полуниці та цитрусові.
 • Помідори, капуста, броколі, шпинат.
 • Яйця.
 • Настої з шавлії.

3. Скажіть “ні” тютюну, зайвій вазі та стресу

шкідливі звички
Дуже важливо, пам’ятати, що тютюн, зайва вага і стрес – це три найлютіші вороги здоров’я мозку. Ви маєте знати, що тютюн, наприклад, при потраплянні в кров у вигляді нікотину, стимулює наднирники вивільняти гормони надниркової залози.

Адреналін з’являється в організмі в умовах стресу. Він стимулює центральну нервову систему, викликаючи тахікардію, гіпертонію… Все це призведе до зменшення вироблення інсуліну підшлунковою залозою, що підвищить рівень цукру в крові і буде перезбуджувати мозок. Це, як ви можете здогадатися, бомба уповільненої дії.

А як щодо ожиріння? Як воно впливає на приплив крові до мозку? Надмірна вага збільшує ризик інсульту мозку. Накопичення жиру є причиною затвердіння вен і артерій, отже, потік крові буде набагато повільнішим.

Все це збільшує ризик виникнення серйозних проблем зі здоров’ям, яких можна було б уникнути, якщо ви будете обережними з харчуванням і дотримуватиметеся необхідних звичок. Це варто зусиль!

4. Робіть вправи для мозку щодня

вправи для мозку
Як поживають ваші “м’язи мозку”? Для того, щоб збільшити приплив крові до мозку, також необхідно тренувати когнітивні функції. Пам’ять, цікавість, інтерес, мотивація. Все це створить нові зв’язки між нейронами й, мало-помалу, формуватиме більше тканин, більше структур, стійких до плину часу і можливих ​​хвороб.

Тому, не вагаючись, вивчайте щось нове кожен день, читайте, запишіться на заняття, відкривайте те, що світ Інтернету може запропонувати, щоб поліпшити пам’ять і концентрацію уваги. Це дуже корисно для здоров’я мозку.

 

Читайте: 10 простих методів покращення пам’яті.

5. Сила позитивних емоцій

Сила позитивних емоцій

Читайте:  10 крадіїв енергії.

Щоденний стрес, занепокоєння або сприйняття світу з негативної або фаталістичної точки зору можуть змінити нейрохімічні сполуки мозку, викликати появу кортизолу, підвищити рівень адреналіну в крові… Все це викликає коливання мозкового кровообігу, які протягом тривалого часу можуть мати серйозні наслідки.

Позитивні емоції набагато кращі, ніж вітаміни або знеболювальні засоби. Вони дають енергію, необхідну для нашого повсякденного життя, де мрії і добробут відзеркалюються на здоров’ї. Тож, завжди намагайтеся розвивати ці аспекти:

 • Зберігайте почуття гумору. Говоріть про свої радощі!
 • Практикуйте методи релаксації, йогу… Все це допоможе вам знайти себе і бути “тут і зараз”, цінувати те, що дійсно важливо.
 • Розвивайте соціальні відносини, насолоджуйтеся спілкуванням з друзями та родичами… Не сидіть вдома!
 • Бригадир М. Б. (2016). Особливості функціонування головного мозку людини. Науковий вісник Херсонського державного університету.
 • Коваленко О. Є. (2012). Особливості церебрального кровопостачання як основа для топічної діагностики та патогенетичної терапії. Ліки України.