Відпустити - це прийняти те, що не можна змінити

У сьогоднішній статті йдеться про вміння відпустити, що не означає відмовитися від усього, а тільки прийняти те, чого змінити не можна.
Відпустити - це прийняти те, що не можна змінити

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Відпускання є одним із найприродніших процесів у житті. Хоча це трапляється доволі часто, у багатьох випадках це викликає у нас біль і страждання.

Завершення стосунків, втрата коханої людини та переїзд у новий будинок – усі ці “прощання” нам доведеться пережити в якийсь момент.

Це досвід, до якого ніхто нас не підготував, і ми повинні навчитися справлятися з ним майже “силою”.

Немає ніякої магічної формули, яка допоможе вам краще витримувати ситуації, які вимагають відпускання. Емоційний біль може розвинутися в депресію, якщо не зробити все належним чином.

Однак сьогодні ми хочемо запропонувати вам кілька порад, які дозволять краще справлятися з цими складними моментами.

Відпускання та отримання

Якщо ви на мить замислитеся над цим, ви зрозумієте, що акт “відпускання” – це вічний саундтрек на фоні вашого життя.

Ви розумієте, що це слово, “відпустити”, не пов’язане винятково з болем, втратою чи стражданням. Іноді, залишаючи щось, ви також можете стати трохи щасливішими.

 • Відпускати те, що заподіює вам біль – значить ставити себе на перше місце.
 • Відпустіть людей, які шкодять вам, щоб встановити психічну рівновагу та покращити своє фізичне здоров’я.
 • Відпустіть певні звички, думки та обмежувальне ставлення, щоб охопити нові можливості та сприяти зростанню впевненості.

Важливо пам’ятати, що акт “відпускання” – це також можливість рости як особистість.

Однак, як вам відомо, “відпускання” іноді означає жорстке прощання та пошук у собі сили, щоб рухатися вперед. Дізнаймося про найкращі стратегії для боротьби з цим.

Човен та метелики

Потрібно лише зачекати: чудові речі знову з’являться

Коли ви втрачаєте щось або когось, ви можете почуватися так, ніби прямо перед вашим обличчям зачинили двері.

 • Насправді, саме так ви можете почувати себе принаймні два чи три місяці. За цей час ви проходите через природний процес смутку.
 • Важливо розуміти, що “відпускання” також є актом неперевершеної мужності. Неможливо жити, чіпляючись за страждання та біль.
 • Коли ви втрачаєте когось, ви повинні “відпустити” та “звільнити їх”, тільки так ви зможете рухатися вперед. Ви не забудете те, що залишилося позаду, але це означає, що у вас є мужність знову посміхатися.

Ви повинні дати цьому час. Цілком можливо, що нічого не повернеться у тому ж вигляді, що і раніше. Проте тільки тому, що воно інше, не означає, що воно погане. Навпаки, це може привести на шлях до нової, щасливої та чудової ситуації.

Відпускання, вибір

Відпусти те, що не хоче залишатися та не підтримує тебе

У деякі моменти життя ви починаєте серйозно вірити, що нічого вже не можна змінити. Ви також можете думати, що не можете залишити людину, яка поряд з вами, хоча ви більше не любите її. Неправильно мати такий хід думок.

 • Важливо пам’ятати, що немає більшого джерела страждань, ніж заперечення реальності. Це той час, коли все навколо вас руйнується, але ви заплющуєте очі, щоб захистити себе від цього.
 • Ви повинні відпустити те, що більше не може підтримувати вас, бо в іншому випадку ви будете жити в болісній та невизначеній брехні, на яку ніхто не заслуговує.
 • Ви повинні бути мужніми і дивитися в обличчя реальності. Якщо хтось більше не любить вас, не благайте їх про благодійність або “ще одну спробу”. Усе це безпосередньо послаблює вашу самооцінку.

Хоча це може здаватися неможливим, час від часу відпускати щось, що більше не є життєздатним – це спосіб знайти щось краще.

Життя покаже вам, за що ви повинні боротися, а що повинні відпустити

У цій напруженій процедурі “відпускання” ви зможете відкрити для себе цікавий процес, у якому ви зрозумієте, що справді є важливим.

 • Немає значення, якщо на цьому шляху виявиться, що з вами залишилося небагато людей. Кількість людей на вашому боці неважлива, якщо ви зосереджені на інтересах, які поділяєте.
 • Якщо це те, що робить вас щасливими, якщо це саме ті люди, то все “відпускання”, зроблене вами, вже варте зусиль.

Не забувайте, що все, залишене вами позаду, також навчило вас важливому. Усе, що ви пережили, є дуже вагомим. Попри те, що це більше не є частиною ваших майбутніх планів, це – частина вашої особистої історії. • Mateos Rodilla, J. (2002). La relajación. El arte de aflojar y soltar. Revista Rol de Enfermería.
 • Branden, N. (1989). Cómo mejorar su autoestima. Círculo de Lectores. https://doi.org/10.1186/cc1474
 • Pereira, M. (2007). Autoestima : un factor relevante en la vida de la persona y tema escencial del proceso educativo. Revista Electrónica “Actualidades Investigativas En Educación.” https://doi.org/10.15517/aie.v7i3.9296
 • González-Pienda, J. A., Carlos Núñez Pérez, J., Glez-Pumariega, S., & Garcia García, M. S. (1997). Autoconcepto, autoestima y aprendizaje escolar. Psicothema. https://doi.org/10.4161/trla.23980

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.