Що не можна казати людям у депресії

13 Січня, 2019
Через, те що ви не знаєте, що людина, переживає людина, у якої депресія, ніколи не сумнівайтеся в її поточному стані та не применшуйте їхню хворобу.

Підтримка людини, яка страждає від депресії може бути важким завданням. Іноді дуже хочеться віддалитися від цієї людини, а не ризикувати говорити чи робити щось, що може ще й погіршити ситуацію. Проте депресія – це дуже тяжкий стан, у якому люди потребують підтримки.

Не робіть цього: ваш друг або родич, який живе з цим захворюванням, потребує вашої допомоги більше, ніж будь-коли.

Треба мати на увазі, що навіть найкращі помисли можуть мати інше значення для того, хто страждає від депресії. Останнє, чого людина в цій ситуації хоче – це відчувати, ніби її емоційний стан неправильно зрозуміли.

Ось що ви ніколи не повинні говорити людині з депресією:

“Чому ти не можеш просто бути щасливим?”

Депресія примушує людину мати викривлене уявлення про світ, вона бачить все з негативної або сумної точки зору. Розмова про щастя може бути важкою і зробити її ще більш безнадійною, якщо в той момент людина щастя не відчуває.

Немає ніякого швидкого рішення проти депресії, а наполягання чи очікування раптового зсуву може посилити почуття розчарування та невдачі.

Дивіться також: Іноді всім нам потрібна турбота

“Є ліки і терапія для людей, які страждають від депресії”

пігулки

Деякі люди бояться звертатися по допомогу через тавро, яке часто пов’язане з психічними захворюваннями. Вони можуть не хотіти показувати, як почуваються, тому що ми живемо в культурі, де цінуються лише високопродуктивні люди.

Препарати можуть бути основною причиною стресу через упереджені думки та переконання про залежність або побічні ефекти. Усе це в поєднанні створює загальний страх зміни їх фундаментальної психіки або можливості “втратити” себе.

Не зайвим буде згадати і про можливість проходження терапії, але ніколи не примушуйте будь-кого йти цим шляхом.

У більшості випадків це просто займає деякий час, перш ніж вони будуть готові піти на цей крок.

“Просто потрібно зосередитися на тому, щоб пройти через це”

Здоровим людям не відомий стан зменшення своєї фізичної або психологічної енергії, але ці два симптоми дуже часто трапляються у пацієнтів, які страждають на депресію.

Ви можете мати найкращі наміри, коли говорите комусь, хто переживає депресію, встати і робити щось, щоб змусити їх почувати себе краще, наприклад, вийти на вулицю, подорожувати або спробувати трохи розважитися.

Однак на жаль, для того, хто страждає від депресії, це може реально підвищити рівень їх відчаю. Ніхто не хоче подолати ці почуття більше, ніж вони вже хочуть, але вони не знають, як це зробити.

Їхній настрій, думки та поведінка знаходяться поза їхнім контролем, тим більше, якщо у них важка депресія.

“Це не так уже й погано, інші люди переживають набагато гірше”

жінка

Ніхто не хоче, щоб його порівнювали з голодними дітьми, які проживають в зоні бойових дій або людьми, які живуть зі смертельною стадією хвороби. Чому ви змушуєте пригнічену людину думати про це? Ви справді думаєте, що це змусить їх почуватися краще?

У людей, які страждають від депресії, часто виникають думки, які стають психотичними і починають переслідувати. Коли ви наполягаєте на використанні їх як прикладу проти життя інших людей, вони, як правило, почувають себе ще гірше.

Хоча ви маєте на думці добрі наміри, ви нічого не досягнете, сказавши їм це.

“Ти будеш почувати себе краще завтра”

Цей стан не того типу, який проходить за ніч. Такого роду помилкове очікування буде лише ще більше перешкоджати людині з депресією. Тільки люди, які зазнали депресію не з чуток, знають, наскільки глибокими біль, страждання та безвихідь можуть бути.

При правильному медичному підході можна подолати депресію, але це вимагає часу. Мова про такі речі просто змушує людей відчувати себе більш незручно та паралізовано.

“Ти сам накликав це на себе”

дівчина тримається за голову

Люди судять і оцінюють увесь час, що може бути серйозною помилкою, якщо ви покладаєтеся лише на свої особисті цінності, брак інформації або незнання предмету в цілому.

Людство пов’язувало депресію з гріхом протягом багатьох століть.

Вважалося, що цей стан був покаранням для того, хто порушив закони «богів». І досі 3є люди, які кажуть про депресію так, ніби вона належить до питань, пов’язаних з гріхом і покаранням.

Таке ставлення має різко негативні наслідки, тільки погіршує стан людини, яка страждає від депресії.

“Не будь таким негативним”

Важко бути поряд людини з депресією. Її низька енергія та похмурий настрій можуть пригнічувати вас також, і багато людей інстинктивно відвертаються. Іноді люди досягають такого ступеня, що вони відкрито висловлюють занепокоєння, яке депресивна людина викликає у них.

Так, без сумніву, їхній настрій не покращує ваше самопочуття. Але говорити це комусь, хто страждає від депресії, змушує їх відчувати себе самотніми і тільки збільшує їхні негативні емоції.

Найкращий спосіб допомогти – це підтримувати і робити все можливе, щоб знайти потрібні ресурси для вирішення цієї проблеми.

Подивіться цю статтю: Як негативні емоції шкодять організму

Депресія є серйозною проблемою

Ні, депресія – це не лише психологічна проблема, і не існує певного терміну, за який вона можна вилікувати. Навіть може не бути точної причини для її появи.

Зрештою, мати депресію – це перестати бути в змозі бачити сенс життя через мільйон різних факторів: сімейні проблеми, смерть близької людини, невдачі на роботі та багато іншого.

Проте без винятків наявність депресії означає стикатися зі щоденною боротьбою за виживання. Майте це на увазі, коли будете чути ці фрази, тому що тепер ви знаєте, що вони не допомагають людям, які страждають від цього розладу.

  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.