Вісім речей про товстий кишечник, які вам слід знати

Слід ігнорувати суворі дієти, які обіцяють очистити товстий кишечник. Для підтримки здоров’я товстої кишки слід дотримуватись здорової дієти з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини. 
Вісім речей про товстий кишечник, які вам слід знати

Останнє оновлення: 27 листопада, 2018

Передостаннім відділом травної системи є товстий кишечник, що знаходиться в черевній порожнині і охоплює ділянку малого таза. Його довжина в середньому складає 1,5 метра, а форма й розташування можуть змінюватися залежно від віку.

Основними функціями товстої кишки є всмоктування води, зберігання відходів, підтримка водного балансу в організмі і поглинання важливих вітамінів, таких як вітамін К. Тому для вашого здоров’я в цілому, дуже важливо піклуватись про товстий кишечник. У цій статті ми пропонуємо розглянути вісім речей про товстий кишечник, які слід знати усім.

1. Будьте обережними з синдромом подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника – явище дуже часте для сучасного життя. Це – функціональне захворювання, пов’язане з розладом кишкової перистальтики і перетравлення їжі. Це загальний стан, особливо серед жінок, який характеризується діареєю, здуттям живота і запорами.

Ці симптоми можуть тривати кілька місяців. Тому дуже важливо проконсультуватися з лікарем при перших ознаках.

2. Неправильне функціонування товстої кишки є причиною діареї…

Коли товстий кишечник не функціонує належним чином, намагаючись поглинати поживні речовини та рідини, які надходять в наш організм, це може спричинити діарею. Для того, щоб стінки товстої кишки працювали краще, ми пропонуємо їсти рис, яблучне пюре, банани і тости.

3. …а також закрепів

Погана робота товстого кишечника

Погана робота товстого кишечника є також причиною і закрепів. В основному, це, як правило, трапляється через низьку активність кишечника протягом декількох днів, але не обов’язково завжди виникають закрепи.

Тому дуже важливо вживати достатньо клітковини і пити багато води, якщо у вас часті закрепи.

4. Будьте обережні з гемороєм

Геморой — найпоширеніше проктологічне захворювання, яке приносить людині безліч проблем. Одним з найперших проявів геморою є відчуття дискомфорту в області заднього проходу, яке з часом переростає в біль.

Геморой – це патологічно збільшені гемороїдальні вузли, які схильні до запалення, кровоточивості і випадання із заднього проходу. Це – запалення вен і артерій прямої кишки або інших місць, близьких до неї.

Хоча ми можемо почуватись дещо ніяково, коли йдеться про геморой, але все ж, дуже важливо бути обережними з гемороїдальними вузлами. Найкраще при перших проявах хвороби проконсультуватися з лікарем і дотримуватись дієти, яка має бути багата на клітковину.

Дізнайтесь, Як витримати дієту: 15 рекомендацій.

5. Будьте обережні з раком товстої кишки

Рак товстої кишки є одним з найпоширеніших захворювань в ряді країн. Як і будь-який інший вид онкологічних захворювань, це рак, який характеризується появою злоякісних клітин. У місці, де розташовані відходи і різні типи бактерій, дуже легко може розвиватися рак.

Тим не менш, цей тип захворювання легко виявити. Щоб якомога раніше виявити рак товстої кишки, рекомендовано регулярно проходити медичне обстеження.

Перш за все, що ваш лікар повинен зробити, це визначити наявність прихованої крові у вас у калі. Цей простий і безболісний тест допоможе вам позбутися цієї злісної хвороби, ну і причини занепокоєння заодно.

6. Не обманюйте себе

очищення товстого кишечника

В останні роки стало модно лікуватися або очищати товстий кишечник. Однак треба бути дуже обережними. Ці процедури не приводять до правильного функціонування кишечника і вони також дуже небажані для ваших органів.

Щоб очистити товсту кишку природним способом, найкраще вживати в їжу продукти з високим вмістом клітковини. Тобто висівки, гриби, хліб з борошна грубого помелу, гречану, ячну каші, буряк, моркву, капусту. Волокна такої їжі здатні виводити з організму токсини і отрути, очищаючи його зсередини.

7. Який ваш товстий кишечник?

Товстий кишечник приблизно 1,5 метра довжиною і близько 6,5 сантиметрів у діаметрі. Він тягнеться від середньої частини черевної порожнини до прямої кишки.

Особливості товстої кишки і навіть деякі функції, які вона виконує, можуть відрізнятися в різних біологічних видів, але в більшості хребетних вони більш-менш однакові.

8. Споживайте здорову їжу

Про те, що здоров’я залежить від стану кишечника, говорити не доводиться. Щоб насолоджуватися хорошим здоров’ям в цілому і належним функціонуванням товстого кишечника, дуже важливо пам’ятати, що налагодження роботи шлунково-кишкового тракту – справа копітка, потребує неухильного дотримання правил повноцінного й регулярного харчування.

Доведеться відмовитися від хлібобулочних виробів, від перекусів між прийманням їжі, а основним компонентом харчування має стати клітковина.

Таким чином, якщо ви дотримуватиметесь наших порад та порад вашого лікаря, ми гарантуємо, що товстий кишечник буде виконувати свої основні функції якнайкраще.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.