Звички, які шкодять кишечнику

Про які звички, які шкодять кишечнику, ви маєте бути в курсі?
Звички, які шкодять кишечнику

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Запалення, гази, внутрішньочеревний тиск… Кишечник виконує важливу функцію в організмі, і, більш того, в певному сенсі він також пов’язаний з тривогою і стресом. Багато факторів впливають на його здоров’я, проблеми іноді можуть навіть викликати синдром роздратованого кишечнику. Що ж робити, щоб змінити роботу свого кишечника? 

Розглянемо причини та звички, які шкодять вашому кишечнику.

Високий рівень стресу

Вам слід ставитися до цього дуже серйозно. Ритм життя, поспіх, неспокій, тривога, стрес безпосереднім чином впливають на здоров’я вашого шлунка і кишечника. Згідно з деякими теоріями, вони є “другим мозком”. Насправді, саме там синтезуються нейротрансмітери, тому вкрай важливо зробити ваше життя збалансованим і спокійним. На думку фахівців, стан підвищеної тривоги може викликати синдром роздратованого кишечника. Ось чому ви повинні пам’ятати про такі наслідки:

Стрес
  • Зміни вегетативної нервової системи. Це впливає на правильний рух кишечнику, прискорюючи або знижуючи ритм.
  • Зміни ендокринної системи. Це призводить до збільшення вироблення гормонів, пов’язаних зі стресом, як от адреналіну і кортизолу, що викликає проблеми з перетравленням їжі.
  • Надмірне споживання їжі. Загальновідомою є звичка деяких людей багато їсти, щоб полегшити нервове збудження і заспокоїтися. В результаті накопичується їжа для перетравлення, з якою кишечник не може швидко впоратися. Це викликає проблеми з травленням і поглинанням їжі.

Пам’ятайте, що ваш звичайний спосіб життя і ваші емоції безпосередньо впливають на ваш організм, особливо на кишечник. Ведіть більш розслаблений і повільний спосіб життя, спокійно насолоджуйтеся життям і близьким оточенням.

Невідповідна й неправильна дієта 

Уникайте смаженої й обробленої їжі, фаст-фуду і їжі з високим вмістом жирів

Фаст-фуд

Гамбургери, картопля фрі, смажена курка з занадто великою кількістю олії, піца, цибульні кільця… Ми всі знаємо, що таке фаст-фуд, проте часто споживаємо його через брак часу або просто тому, що нам це подобається. Але скільки разів з вами так траплялося, що щойно ви його перетравили, як відчули біль у шлунку? В цих продуктах майже немає розчинної клітковини. Крім того, коли ви споживаєте їх у надлишку, вони стимулюють шлунково-кишковий тракт і можуть викликати діарею, а також запори.

  • Поради: Використовуйте піч для приготування їжі, адже так вам знадобиться менше олії. Коли ви, наприклад, готуєте овочі, готуйте їх на пару. Що стосується олії, то найкорисніша олія, яку можна споживати, це оливкова олія.

Уникайте червоного м’яса

Червоне м'ясо

Чому слід уникати червоного м’яса? В основному тому, що воно важко перетравлюється, має високий вміст жирів, і ви часто не знаєте його походження. Дуже часто тварин генетично змінюють таким чином, щоб вони швидко росли, тож з’являється сповнене токсинів м’ясо, яке взагалі не рекомендоване до споживання.

  • Корисна порада: найбільш рекомендоване м’ясо – це пісне м’ясо, як от м’ясо курки або м’ясо індички. Коли ви його купуєте, дізнайтеся його походження та місце розведення тварин. Під час приготування уникайте смаження. Найкраще скористатися простими рецептами на грилі або в духовці.

Уникайте молочних продуктів

Молочні продукти та їх вплив на кишечник

Молочні продукти також викликають синдром роздратованого кишечника. Загалом, велика кількість молочних продуктів погіршує самопочуття, не перетравлюється легко і не має клітковини. Вони також містять жир і лактозу, які викликають серйозні проблеми з травленням, що може спричинити діарею, а також запори. Краще якомога більше уникати молочних продуктів.

  • Корисна порада: просто замініть коров’яче молоко натуральними і корисними замінниками, такими як вівсяне молоко, рисове молоко, мигдальне молоко, горіхове молоко або навіть фісташкове молоко. Їх легко знайти в супермаркетах, і ви можете навіть приготувати їх самостійно. Це дійсно варто спробувати.

Вживання ліків також впливає на кишечник

Ліки та їх вплив на кишечник

Існує безліч досліджень, які доводять, що різні проблеми зі здоров’ям кишечника, як і синдром роздратованого кишечнику, пов’язані з використанням антибіотиків. Крім того, у багатьох людей ця хвороба з’явилася відразу після важкої інфекції. Часте використання цих ліків безпосередньо пошкоджує кишечник.

Вам цікаво, чому? Антибіотики не розрізняють між хорошими і поганими бактеріями. Їх функція в основному полягає в тому, щоб позбутися від будь-яких мікроорганізмів, які трапляються на їхньому шляху, тому вони викликають серйозні диспропорції в кишковій флорі.

Будьте обережними, тому що те саме може статися і з іншими ліками, наприклад, з тими, які ви використовуєте від запору або діареї. В цих випадках завжди краще вдаватися до натуральних засобів, ніж до фармацевтичних препаратів. У будь-якому разі, про всяк випадок завжди консультуйтеся з лікарем перед вибором, і вам розкажуть про побічні ефекти ліків, які ви приймаєте.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.