Властивості алое: чому варто його мати вдома

10 січня, 2019
Алое вера - це одна з рослин із найвигіднішими властивостями для здоров'я. Не дивно, що властивості алое відомі своєю користю.

Алое вера – це один із найкращих природних засобів для нашої шкіри. Численні властивості алое роблять цю рослину неймовірною, тому її варто мати вдома.

1. Посилюють вашу імунну систему

Щоб ваша імунна система покращилася, ви можете приготувати напої за допомогою цих чотирьох інгредієнтів:

 • 1 лист алое вера
 • 1 склянка води
 • 1 столова ложка меду

Підготовка:

Перше, що вам потрібно зробити, це вимити лист алое вера. Обробіть його в блендері або розчавіть виделкою. Після цього додайте склянку води та мед. Це дуже просто.

Також читайте: 8 продуктів для покращення імунної системи

2. Властивості алое відновлюють здоров’я волосся

властивості алое для волосся
Властивості алое вера допомагають відновити здоров’я волосся. Сік цієї рослини допоможе вам зберегти волосся здоровим, підсилюючи його, стимулюючи ріст і блиск – саме це нам потрібно.

Щоб отримати бажаний ефект, просто зробіть маску для волосся, виконавши ці кроки та використовуючи ці інгредієнти:

 • 1 лист алое вера
 • 1 столова ложка мигдальної олії

Підготовка:

 • Розріжте лист вертикально й наріжте дрібно. Змішайте лист алое віра з мигдалевою олією. Потім треба нанести суміш на волосся. Почекайте 20 хвилин і змийте теплою водою.

3. Найкращий засіб для вашої шкіри

Якщо б треба було виділити лише одну головну характеристику алое вера, треба було б сказати, що це один із найкращих натуральних продуктів, які можна використовувати для шкіри.

Це рослина, яка може зволожити, збільшити еластичність шкіри та допомогти уповільнити процес старіння. Завдяки цій рослині ви можете запобігти утворенню плям або недоліків.

Нижче наведені інгредієнти, які ви можете використовувати для створення лосьйону з алое вера:

 • 100 г соку алое
 • 3 столові ложки води
 • 5 столові ложки спирту

Застосування:

Щоб лосьйон був ефективним, натирайте ним обличчя та шию щодня. Залиште його на 10 хвилин, змийте та нанесіть зволожувальний засіб.

4. Захищають від сонячних опіків

властивості алое проти опіків
Крім того, що алое є ідеальним зволожувальним засобом для шкіри, воно також може захистити від сонячних опіків. Тому це ідеальна рослина, якщо ви шукаєте щось, що може швидше зцілити ваші рани або опіки.

Ви можете придбати засіб, який містить алое, або ви можете зробити його самостійно. Для цього візьміть лист рослини, дістаньте м’якоть і наносіть на постраждалі ділянки двічі або тричі на день.

Також читайте: Найкращі засоби від сонячних опіків

5. Зберігають здоров’я кишкової флори

Властивості алое не тільки ефективні для зовнішнього застосування цілей. Вони також допомагають зберігати вашу кишкову флору в хорошій формі. Сік алое допомагає зняти синдром роздратованого кишечника, заспокоюючи слизову оболонку шлунку та кишечника.

30 мл соку алое двічі на день можуть зменшити симптоми цього незручного розладу.

Ба більше, ця рослина також має антибактеріальні властивості, що допомагають зменшити Helicobacter pylori бактерії, які викликають серйозні шлункові виразки.

6. Властивості алое знижують рівень цукру в крові

властивості алое проти діабету
Ця властивість може бути однією з найпотужніших, але також однією з найменш відомих. Алое допомагає знизити рівень цукру в крові у пацієнтів із діабетом.

Це рослина, яка допомагає контролювати глюкозу. Це особливо корисно для пацієнтів із діабетом 2 типу. Однак треба використовувати алое з обережністю. Краще проконсультуватися з лікарем, оскільки в деяких випадках безперервне використання алое може призвести до розладу печінки.

 • Surjushe, A., Vasani, R., & Saple, D. (2008). Aloe vera: A short review. Indian Journal of Dermatology. https://doi.org/10.4103/0019-5154.44785
 • Reynolds, T., & Dweck, A. C. (1999). Aloe vera leaf gel: A review update. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/S0378-8741(99)00085-9
 • Rajeswari, R., , M. Umadevi, C. S. R., & , S. Selvavenkadesh, K. P. Sampath Kumar, D. B. (2012). Aloe vera: The Miracle Plant Its Medicinal and Traditional Uses in India. Journal of Pharmacognosy and Phytochemistry.
 • Hu, Y., Xu, J., & Hu, Q. (2003). Evaluation of Antioxidant Potential of Aloe vera (Aloe barbadensis Miller) Extracts. Journal of Agricultural and Food Chemistry. https://doi.org/10.1021/jf034255i
 • Sciences, L. (2007). Aloe vera. Reactions Weekly. https://doi.org/10.2165/00128415-200711480-00025
 • Eshun, K., & He, Q. (2004). Aloe Vera: A Valuable Ingredient for the Food, Pharmaceutical and Cosmetic Industries – A Review. Critical Reviews in Food Science and Nutrition. https://doi.org/10.1080/10408690490424694