Воскова депіляція: переваги і недоліки

Воскова депіляція: переваги і недоліки
Воскова депіляція: переваги і недоліки

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2018

Воскова депіляція – один з найпопулярніших засобів видалення волосся. Для тих, хто ще не знає, цей метод в основному полягає у висмикуванні волосся з-під поверхні шкіри, таким чином воно легше від’єднується від фолікула

Незважаючи на різні методи, які існують і які починають з’являтися, воскова депіляція залишається найкращою, оскільки вона гарантує довготривалий результат, на відміну від інших методів видалення волосся, таких як, гоління, крім того, її дуже легко застосовувати.

Застосування воскової депіляції

Перед використанням, віск треба розтопити, а потім нанести його одним шаром на поверхню шкіри. Зачекайте кілька секунд, поки він не почне тверднути, і за допомогою спеціальної тканини, видаліть волосся, швидко потягнувши її в напрямку протилежному росту волосся.

Температура воску не повинна перевищувати 42 °C, тому що віск тане одразу і може обпекти шкіру.

Воскова депіляція відрізняється, залежно від типу і росту волосся, в кожної жінки. Тим не менше, рекомендовано застосовувати її кожні 3 тижні, але пам’ятайте про запобіжні заходи. Наприклад, одразу після процедури не можна виставляти на сонце місце, де ви зробили депіляцію, чи вживати продукти з речовинами, які викликають подразнення.

Після депіляції шкіра може почервоніти, можуть з’явитися подразнення і біль, проте це абсолютно нормально. Існують певні креми, які наносять після воскової депіляції, вони знімають всі болісні відчуття буквально за декілька хвилин.

Ви повинні звертати увагу на гігієну і якість матеріалів, які використовують у салонах краси. Навіть якщо ви робите депіляцію вдома, дуже важливо дезинфікувати приладдя, а також щоб навколо все було чисто та охайно. Перед депіляцією потрібно добре очистити шкіру. Це дозволить запобігти зараженню або виникненню якогось нещасного випадку.

Переваги та недоліки

Існують різні типи шкіри, а тому не всі види воску підходять кожному. Цей метод має свої переваги і недоліки.

Переваги

Воскова депіляція має довготривалий ефект, тому її потрібно робити максимум один або два рази на місяць. Це дозволить шкірі відпочити, а волоссю рости, без втручання бритви, яка робить шкіру схильною до подразнення.

Ще однією перевагою є відчуття шовковистої та здорової шкіри. Тому що, волосся видаляється повністю разом із коренем і шкіра стає бездоганною.

Крім того, цей метод дуже доступний та ефективний. Зараз існує багато різних видів воску: гарячий, теплий, холодний, залежно від типу шкіри і смаку.

Недоліки

Першим недоліком воскової депіляції є те, що цей метод може бути дуже болісним для деяких людей. Втім, якщо регулярно робити воскову депіляцію, шкіра до неї звикає і біль, як правило, відходить на другий план.

У результаті неправильно зробленої воскової депіляції можуть з’явитися врослі волоски. Також, часто може виникати подразнення або алергія на віск. І якщо у вас дуже чутлива шкіра, висмикування волосків може призвести до появи синців та невеликих гуль.

Рекомендації

зволоження шкіри лівої гомілки після воскової депіляції

 • Помийте та витріть шкіру перед восковою депіляцією
 • Не засмагайте перед або відразу після процедури
 • Шкіра має бути чистою і сухою
 • Ви повинні знати свій тип шкіри, для того, щоб вибрати відповідний віск
 • Робіть воскову депіляцію кожні три тижні або раз на місяць.
 • Зволожуйте шкіру після процедури. Алое дуже ефективне.

Правильна воскова депіляція дуже ефективна. Не зважаючи на сучасні методи, такі як, лазерна епіляція, воскова депіляція продовжує залишатися найкращою для багатьох людей, тому що завжди краще використовувати натуральні речовини і прості методи. • Weese, J. S., & Yu, A. A. (2013). Infectious folliculitis and dermatophytosis. Veterinary Clinics of North America – Equine Practice. https://doi.org/10.1016/j.cveq.2013.09.004
 • Stulberg, D. L., Penrod, M. A., & Blatny, R. A. (2002). Common bacterial skin infections. American Family Physician. https://doi.org/10.4274/turkderm.45.s18
 • Baztarrica Echarte, E., de Morentin, M. J. L. M., & Álvarez Villanueva, E. (2017). Complicación tras depilación a la cera. FMC Formacion Medica Continuada En Atencion Primaria. https://doi.org/10.1016/j.fmc.2015.11.013
 • Lauriola MM, De Bitonto A, Ermini G, Lenzi O, Pigatto PD. Allergic contact dermatitis from depilatory wax. Dermatitis. 2012.
 • Chang AC, Watson KM, Aston TL, Wagstaff MJ, Greenwood JE. Depilatory wax burns: experience and investigation. Eplasty. 2011;

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.