Вправи для полегшення болю сідничного нерва

· Березень 27, 2016

Сідничний нерв – великий нерв, який проходить від низу спини до ніг. Ішіас (або запалення сідничного нерва) вражає цей нерв і призводить до виникнення болю в нижній частині спини та ногах. Така проблема виникає, коли сідничний нерв защемлюється або подразнюється при стисненні дисків. Сам по собі ішіас не вважається захворюванням, але він є очевидним симптомом таких проблем як грижа міжхребцевого диска або стеноз хребетного каналу.

Біль у сідничному нерві дуже неприємний і може не давати людині виконувати свої щоденні справи аж до 8 тижнів. Утім якщо дотримуватися певних профілактичних заходів та виконувати вправи, біль може зменшитися і навіть зникнути за значно коротший період часу.

Вправи для полегшення болю у сідничному нерві, які можна робити вдома

Хоча люди, в яких виникає біль у сідничному нерві можуть просто відпочити день чи два, найкраще боротися з таким болем за допомогою вправ та рухів, які впливають на проблемну область та з кожним разом покращують її стан. Полегшення, яке дарує відпочинок – миттєве, утім й оманливе, адже якщо тривалий час нічого не робити, стан лише погіршиться. Саме тому важливо виконувати вправи та проробляти проблемні області. Це допоможе зміцнити спину та спинні диски.

bil-sidnychnoho-nerva

Якщо ви звернетеся до лікаря, швидше за все, вас скерують до фізіотерапевта. Хоча все залежить від серйозності проблеми. Утім ви також можете виконувати невеличкі вправи вдома, які здатні суттєво посприяти лікуванню ішіасу. Дотримуйтеся цього плану тренувань.

Вправи для зміцнення м’язів

Вправи, які допомагають зміцнити м’язи живота та спини, забезпечують їй кращу підтримку, а також покращують стан сідничного нерва. Пацієнту найкраще виконувати помірні вправи для зміцнення м’язів та розтягуватися. Це допоможе швидко вилікувати біль у сідничному нерві. 

Вправи залежать від діагнозу

Коли ви звернетеся до спеціаліста, від складе для вас спеціальній план вправ, залежно від первинних причин болю у сідничному м’язі, як-от грижі поперекового диска або стенозу спинномозкового каналу. У такому випадку важливо дотримуватися прописаних рекомендацій, адже неправильне виконання може лише погіршити ішіас та продовжити тривалість болю.

Вправи на розтягування

poztiahyvannia

Правильні фізичні навантаження для полегшення ішіасу, незалежно від його причини, повинні додати такі вправи на розтягування

 • Розтяжки на грушоподібні м’язи
 • Розтяжка м’язів низу спини
 • Розтяжка м’язів задньої частини бедра

Вправи від ішіасу

Як ми вже згадували раніше, найкраще робити вправи залежно від причини болю сідничного м’яза. Запам’ятайте деякі з рекомендованих вправ:

Ішіас, спричинений грижею міжхребцевого диска:

 • Вправи на розтяжку
 • Нагини спини
 • Вправи на згинання верхньої частини спини
 • Вправи на прес для зміцнення м’язів живота

Ішіас, спричинений стенозом хребтового каналу:

 • Вправи на згинання спини
 • Ходьба вгору
 • Вправи на прес або живіт

Ішіас, спричинений дегенеративним захворюванням міжхребцевих дисків

 • Ходьба вгору
 • Вправи на мостик

Легкі вправи з аеробіки

1-prohylianky

Варто не лише пам’ятати про вище згадані вправи, які підходять для лікуванні ішіасу, залежно від його причини, але й трохи займатися аеробікою, яка допоможе зменшити проблему та вплине на загальний стан здоров’я організму.

Ходьба – чи не найкраще навантаження на нижню частину спини. Якщо ходити протягом 30 хвилин, це може повністю замінити одне заняття з аеробіки. У міру того, як стан сідничного нерва покращується, ви можете збільшувати фізичне навантаження, наприклад, їздити на велосипеді, бігати або швидше ходити.

Варто запам’ятати

 • Дуже важливо ретельно робити вправи на сідничний м’яз, адже при неправильному виконанні вони можуть бути не тільки неефективними, а й навіть погіршити проблему. Загалом, ми радимо займатися під професійним наглядом, наприклад фізіотерапевта або мануального терапевта.
 • Також варто намагатися тримати правильну поставу під час ходьби та сидіння.
 • Намагайтеся не споживати занадто багато калорій, адже надмірна вага може погіршити проблему.