Вправи для полегшення болю сідничного нерва

Вправи для полегшення болю сідничного нерва
Вправи для полегшення болю сідничного нерва

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Сідничний нерв – великий нерв, який проходить від низу спини до ніг. Ішіас (або запалення сідничного нерва) призводить до виникнення болю сідничного нерва та поширення больвих відчуттів в нижній частині спини та ногах.

Така проблема виникає, коли сідничний нерв защемлюється або подразнюється при стисненні дисків. Сам по собі ішіас не вважається захворюванням, але він є очевидним симптомом таких проблем як грижа міжхребцевого диска або стеноз спинномозкового каналу.

Біль у сідничному нерві дуже неприємний і може не давати людині виконувати свої щоденні справи аж до 8 тижнів. Утім, якщо дотримуватися певних профілактичних заходів та виконувати вправи, біль може зменшитися і навіть зникнути за значно коротший період часу.

Вправи для полегшення болю сідничного нерва, які можна робити вдома

Хоча люди, в яких виникає біль у сідничному нерві можуть просто відпочити день чи два, найкраще боротися з таким болем за допомогою вправ та рухів, які впливають на проблемну зону та з кожним разом покращують її стан.

Полегшення, яке дарує відпочинок – миттєве, утім й оманливе, адже якщо тривалий час нічого не робити, стан лише погіршиться. Саме тому важливо виконувати вправи та проробляти проблемні ділянки. Це допоможе зміцнити спину та міжхребцеві диски.

біль по ходу сідничного нерва

Якщо ви звернетеся до лікаря, швидше за все, вас скерують до фізіотерапевта. Хоча все залежить від серйозності проблеми. Утім ви також можете виконувати невеличкі вправи вдома, які здатні суттєво посприяти лікуванню невриту сідничного нерва. Дотримуйтеся цього плану тренувань.

Вправи для зміцнення м’язів

Вправи, які допомагають зміцнити м’язи живота та спини, забезпечують їй кращу підтримку, а також покращують стан сідничного нерва. Пацієнту найкраще виконувати помірні вправи для зміцнення м’язів та розтягуватися. Це допоможе швидко вилікувати біль у сідничному нерві.

Вправи залежать від діагнозу

Коли ви звернетеся до спеціаліста, від складе для вас спеціальній план вправ, залежно від первинних причин болю у сідничному м’язі, як-от грижі поперекового диска або стенозу спинномозкового каналу.

У такому випадку важливо дотримуватися прописаних рекомендацій, адже неправильне виконання може лише погіршити ситуацію та продовжити тривалість болю.

Вправи на розтягування

вправи на розтягування для зменшення болю сідничного нерва

Правильні фізичні навантаження для полегшення невриту, незалежно від його причини, повинні додати такі вправи на розтягування: 

 • Розтяжки на грушоподібні м’язи
 • Розтяжка м’язів нижнього відділу спини
 • Розтяжка м’язів задньої частини стегна

Вправи

Як ми вже згадували раніше, найкраще робити вправи залежно від причини болю сідничного м’яза. Запам’ятайте деякі з рекомендованих вправ:

Неврит сідничного нерва, спричинений грижею міжхребцевого диска:

 • Вправи на розтяжку
 • Вправи на згинання верхньої частини спини
 • Вправи на прес для зміцнення м’язів живота

Неврит сідничного нерва, спричинений стенозом хребтового каналу:

 • Вправи на згинання спини
 • Ходьба вгору
 • Вправи на прес або живіт

Неврит сідничного нерва, спричинений дегенеративним захворюванням міжхребцевих дисків

 • Ходьба вгору
 • Вправи на мостик

Легкі вправи з аеробіки

 

ходьба

Варто не лише пам’ятати про вище згадані вправи, які підходять для лікуванні даного захворювання, залежно від його причини, але й трохи займатися аеробікою, яка допоможе зменшити проблему та вплине на загальний стан здоров’я організму.

Ходьба – чи не найкраще навантаження на нижню частину спини. Якщо ходити протягом 30 хвилин, це може повністю замінити одне заняття з аеробіки. У міру того, як стан сідничного нерва покращується, ви можете збільшувати фізичне навантаження, наприклад, їздити на велосипеді, бігати або швидше ходити.

Варто запам’ятати

 • Дуже важливо ретельно робити вправи на сідничний м’яз, адже при неправильному виконанні вони можуть бути не тільки неефективними, а й навіть погіршити проблему. Загалом, ми радимо займатися під професійним наглядом, наприклад фізіотерапевта або мануального терапевта.
 • Також варто намагатися тримати правильну поставу під час ходьби та сидіння.
 • Намагайтеся не споживати занадто багато калорій, адже надмірна вага може погіршити дану проблему та здоров’я загалом.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.