Психічні та фізичні переваги аеробних вправ

Щоб отримати найбільші переваги аеробних вправ, важливо робити їх щодня, а також дотримуватися здорової дієти. Відстеження свого прогресу допоможе сформувати додаткову мотивацію.
Психічні та фізичні переваги аеробних вправ

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Аеробні вправи допомагають спалювати жир. Тому їх рекомендують тим, хто хоче схуднути або досягти здорової ваги. Однак це лише деякі переваги аеробних вправ.

Хоча більшість людей роблять ці вправи з цією єдиною метою, в цій статті ви дізнаєтеся про те, що аеробні вправи мають набагато ширші переваги. Завдяки аеробним вправам ми отримуємо не тільки фізичну користь, але й психологічну.

Переваги аеробних вправ та фізичне здоров’я

Ми почнемо з огляду переваг аеробних вправ для фізичного здоров’я. Ви, напевно, вже знаєте або хоча б чули про них. Однак варто згадати про них, оскільки, як відомо, аеробні вправи приносять набагато більше користі, ніж просто допомагають схуднути.

Аеробні вправи підвищують витривалість

корисні переваги аеробних вправ
Одним із позитивних аспектів аеробних вправ є те, що вони збільшують вашу витривалість.

Ви колись ходили по магазинах і втомлювалися в дорозі? Ви вважаєте, що у вас задишка, коли ви йдете сходами? Це брак витривалості.

Завдяки аеробним вправам це можна виправити. Проте ви повинні регулярно їх робити.

 • З часом ваша легенева ємність збільшиться, і ви помітите, що вам легше підніматися на пагорби чи сходи, і що ви можете працювати довше, менше втомлюючись.

Вони допомагають позбутися жиру

Через певну їжу або генетику, жир накопичується в небажаних ділянках тіла. Отже, аеробіка – чудовий варіант.

Проте важливо мати на увазі, що втрата жиру не буде локальною, і знадобиться багато часу, щоб результати стали помітними на певних ділянках.

 • Тому необхідно усвідомлювати, що варто бути наполегливими й дуже терплячими.
 • Ваш живіт можете схуднути, але ви, можливо, не зможете це побачити, поки ви не зробите кілька місяців регулярних аеробних тренувань разом зі здоровою дієтою.

Є багато видів аеробних вправ

які переваги аеробних вправ
Інший позитивний аспект аеробних вправ полягає в тому, що є безліч різних видів, тому ви можете вибрати той, який вам найбільше подобається, а отже, той, який найбільше вас мотивує.

Ось деякі ідеї:

 • їзда на велосипеді (або велотренажері)
 • ходьба (на біговій доріжці або на вулиці)
 • вправи (у тренажерному залі або на вулиці)
 • зумба
 • заняття аеробікою

Як видно, це види вправ, про які ми всі знаємо. Якщо ви виберете, наприклад, біг, ви можете бігати на природі або в тренажерному залі.

Перевага спортзалу полягає в тому, що ви можете обрати заняття з тренером. Плата за цю послугу збільшить вашу мотивацію.

Якщо ви вирішите робити вправи самостійно на відкритому повітрі, можна завантажити деякі корисні додатки для мобільних телефонів, щоб відстежувати прогрес або додати друзів.

 • Однак важливо усвідомлювати власний потенціал, щоб мотивувати себе.
 • Якщо ви повністю залежні від інших, ви не будете настільки наполегливими, щоб досягти фізичних змін, які вам потрібні.

Переваги аеробних вправ для вашого мозку

Аеробні вправи допомагають стати сильнішими, схуднути й навіть перейти на здорове харчування. Однак є також деякі переваги, які не видно: психологічні переваги.

 • Аеробні вправи стануть у пригоді для очищення вашого розуму й усунення від стресу з вашого життя.
 • Коли ми робимо вправи, вивільняється окситоцин, який розслабляє, заспокоює і змушує нас почуватися щасливими. Як результат, регулярні тренування дуже корисні для вашого психічного здоров’я.

Все це також допоможе підвищити вашу самооцінку або підтримувати її на здоровому рівні.

Ось чому вправи рекомендують тим, хто переживає складний період або страждає від депресії. Якщо ви страждаєте від занепокоєння або бруксизму, це також може вам допомогти.

Ви вже спробували переваги аеробних вправ у повсякденному житті? Ви поєднуєте їх із силовими тренуваннями чи іншими формами вправ? Якщо відповідь “так”, ми хочемо почути про ваш досвід.

Люди, які займаються фізичними вправами, як правило, завжди посміхаються та дуже щасливі. Для цього має бути причина, чи не так?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.