Ввічливість: що це таке і чому вона важлива

Ввічливість: що це таке і чому вона важлива
Ввічливість: що це таке і чому вона важлива

Останнє оновлення: 12 листопада, 2018

Ввічливість має багато переваг. Це не лише правильне ставлення до інших людей, а й спосіб творити добро. На емоційному рівні вона допомагає бути в гармонії з тими, хто нас оточує.

Перш за все, ввічливість – це особиста якість. Ще з дитинства інші вчили нас основ вихованого ставлення та правил життя в суспільстві.

Для того, щоб вони були ефективними та корисними, важливо ніколи не забувати про засади вихованості. Лише так ви зможете бути справді ввічливими.

Ввічливість потребує щирого бажання.

Це синонім симпатії до іншої людини та визнання її як особистості. Це універсальна форма поваги. Потрібно бути ввічливими, щоб підтримувати позитивні стосунки з іншими.

У цій статті ми поговоримо про те, що таке ввічливість і як варто проявляти цю надзвичайно важливу рису.

Ввічливість – це спосіб віддавати позитивну енергію

Кожен із нас іноді помічав, яку силу мають незначні жести, які ми проявляємо щодня. Починаючи із запитання “Як ти?”, закінчуючи фразою “Бережи себе” та “Дякую”. Маленькі дії та слова пов’язують людей.

Також пам’ятайте, що ввічливість не виникає сама по собі. Щоб висловлювати людям повагу, потрібно бути близькими з ними та поставити собі це за мету. Також варто усвідомлювати, які потреби мають інші.

Ми запрошуємо вас поговорити на цю тему і розглянути деякі конкретні ідеї.

ввічливість та хороші манери поведінки

Чому навколо багато неввічливих людей?

Ввічливість – це більше, ніж просто хороші манери, яких нас навчили в дитинстві. Вона виходить за межі того, щоб потримати двері, подякувати, уступити місце чи навіть дослухати людину перш, ніж починати говорити…

Тому можна сказати, що не всі люди ввічливі. Перш за все, це риса характеру.

  • Неввічливі люди не здатні співпереживати разом із іншими. Вони досить часто ставлять себе на перше місце. Вони керуються пихою або зухвалістю.
  • Ввічливість – це стратегія, яка дозволяє нам адаптуватися до свого оточення. А от той, кому бракує манер, навпаки – чекає змін від інших.

П’єр Массімо Форні – це доктор і професор в Університеті Джона Гопкінса.

Він провів багато соціальних досліджень, утім особливо відомою стала його книга “Choosing Civility: The 25 Rules of Considerate Conduct” (“Я обираю ввічливість: 25 правил вихованої поведінки”).

За словами П. Форні, брак ввічливості може виникати через певні типи соціальної агресії. Також у деяких випадках, причиною буває емоційна незрілість або психологічні проблеми.

Типи ввічливості

Цікаве спостереження: існують різні типи ввічливості. Їх можна помітити навіть неозброєним оком. Стівен Левінсон, учений, який спеціалізується на стосунках у суспільстві, розрізняє два типи видимої ввічливості.

  • Негативна ввічливість. Пов’язана з мовою, яку ми використовуємо. У цьому випадку людина вживає негативні конструкції речень. Ось кілька прикладів: “Якщо ти не проти…” або “якщо тобі це не заважатиме, то як…”
  • Позитивна ввічливість. У першу чергу, вона пов’язана з намаганням встановити позитивні стосунки з людьми, які нас оточують.

Утім різниця між цими двома типами значно глибша. Позитивна ввічливість передбачає мову, жести та дії. Адже тоді ми хочемо віддати іншій людині все найкраще, що маємо.

Як наслідок, власне самопочуття також покращується. Адже ви залишаєтеся собою. Крім того, не маєте жодних прихованих намірів.

доброта яку символізує фея з пташкою

Ввічливість і приязні люди

Звісно ж, вас не раз дивувала доброта іншої людини. Можливо, ви зустрічали незнайомця, який ставився до вас, як до друга, і відкрито пропонував допомогу.

  • Спершу ця ситуація нас дивує. Ми відчуваємо, що така поведінка ненормальна. Припускаємо, що людина хоче отримати щось взамін.
  • Проте це цілком нормально. Приязні люди, які є емоційно відкритими, існують. І вони роблять цей світ кращим.

Існує низка простих кроків, які легко зробити. Завдяки ним ви зможете бути щирими та добрими людьми.

  • Мова має висловлювати повагу. Це особливо важливо, якщо інша людина ставиться до вас емоційно відкрито. Ось кілька фраз, які можна використовувати: “Розумію”, “Я тебе слухаю”.
  • Показуйте справжню зацікавленість. Переживати через когось це добре. Особливо, якщо є щось, що ви можете зробити, щоб покращити настрій іншої людини або допомогти їй.

  • Дійте щиро. Іноді, коли вихованість нещира, вона виглядає як поблажливість. Наприклад, коли ви дякуєте або запитуєте іншу людину про справи лише через відчуття обов’язку. Якщо ви насправді незацікавлені, такі дії не допоможуть підтримувати хороші стосунки.

  • Потрібно пам’ятати, що люди завжди відчувають і помічають фальш.
котяча сім'я яка символізує теплі стосунки

Для того, щоб бути ввічливими, дарувати іншим повагу та розуміння, потрібно самим бути емоційно здоровими. Дуже важко ділитися з людьми навколо оптимізмом і співчувати їм, якщо ваша душа сповнена якоюсь образою.

Хоча наші емоції змінюються кожного дня, ми можемо над ними працювати. Спробуйте підтримувати особистий та емоційний баланс. Тільки коли ви самі почуваєтеся добре, то можете віддавати найкращу часточку себе іншим.

У цьому захована позитивна енергія кожного.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.