5 кроків, щоб знайти емоційний баланс

Необхідно навчитися спрямовувати свої почуття, щоб зберегти емоційну рівновагу. Хороше розуміння реальності, яка нас оточує, допомагає нам краще адаптуватися до неї. Наша стаття допоможе вам знайти свій емоційний баланс.
5 кроків, щоб знайти емоційний баланс

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

Емоційний баланс створюється в спокійному середовищі. Його також регулює внутрішня гармонія. Досягти її не так просто, проте є деякі прості стратегії, які ми можемо спробувати.

Ми знаємо, що емоційна стабільність є синонімом хорошого самопочуття. Вона також тісно пов’язана з фізичним здоров’ям.

Щось дивне відбувається, коли ми досягаємо цієї стабільності. Ми нарешті можемо повністю відчути момент. Ніщо не може зруйнувати нашу самооцінку. І ми відчуваємо повний самоконтроль.

Якщо замислитися над цим, ми будемо здивовані суспільством. Воно є утворенням, побудованим на шумі та швидкості.

Під шумом ми маємо на увазі вимоги середовища до нас. Наше суспільство говорить, що ми повинні бути найпродуктивнішим працівником, найкращою дочкою, найкращим батьком, найкращою сестрою або найкращим сусідом.

Зовнішній тиск може віддалити нас від того, ким ми є насправді. Він може віддалити нас від того, що нас визначає. Він нас виснажує. Він може навіть дістатися до точки, де на наш емоційний баланс повністю вийде з ладу.

Нам потрібно знайти відчуття спокою. Можна знайти гармонію між нашими потребами й зовнішніми вимогами. Нам потрібно знайти цей хиткий емоційний баланс. Зрештою, саме тоді ми набагато щасливіші та вільніші.

Ми припускаємо, що ви задумаєтеся над цим, читаючи цю статтю.

Філософія самурая, щоб знайти емоційний баланс

Цілком можливо, що назва цього підрозділу привернула вашу увагу. Зрештою, на перший погляд, ви не пов’язуєте самураїв з психологією.

Проте філософія бусідо – це більш натхненне, аніж просто спортивне тренування.

У книзі “Training the Samurai Mind: A Bushido Sourcebook” Томас Клірі проходить через те, що самурай робив, щоб заспокоїти розум. Заспокоївши розум і знайшовши емоційний баланс, вони змогли перемогти своїх ворогів.

Насправді, бусідо – це філософія, яка узагальнює стратегії особистісного розвитку. Аспекти, на яких зосереджується бусідо, привернули незліченну кількість гуру.

У цій статті ми хочемо поділитися 5 основними стратегіями. Вони допоможуть вам знайти емоційний баланс.

жінка в океані

1. Ви маєте бути вище турбот

Ніколи не слід ставити себе нижче того, що ви боїтеся. Щоб знайти емоційний баланс, нам потрібно мати хороше уявлення про реальність.

  • Бути вище турбот просто. Це означає, що треба створити чітке уявлення про світ навколо нас. Ми маємо взяти ситуацію під контроль.
  • Коли ви ставите себе нижче турбот, вони тягнуть вас вниз.

Наприклад, що станеться, якщо у вас не буде роботи? Для більшості це була б дуже складна, якщо не руйнівна, ситуація.

Втратити контроль дуже легко. Якщо це станеться, ви можете сказати собі “Немає ніякого рішення цієї проблеми” або “Я назавжди тут застряг”. Треба бути обережними зі страхами.

Не забувайте ставити себе трохи вище, ніж турботи. Так ви зможете їх контролювати. Коли ви зробите це, то, те, чого ви боїтеся, втратить владу над вами.

2. Прийміть негаразди

Самураї приймали свою смерть. Вони розуміли, що рано чи пізно віддадуть життя з почуття обов’язку. Це було частиною бусідо.

  • Нам не потрібно впадати в крайнощі. Проте треба прийняти негаразди. Зрештою, важливо розуміти, що життя нелегке. Іноді ви щось втрачаєте, а іноді треба щось відпустити.
  • Прийняття темного боку життя дозволяє нам бути більш реалістичними. Це також допомагає нам підтримувати спокій розуму. Таким чином, ми можемо рухатися в бік емоційної рівноваги.

3. Розвивайте свою рішучість

Необхідно бути активними учасниками життя, а не тільки глядачами. Нам потрібно навчитися приймати рішення за себе. Якщо ми цього не зробимо, наша самооцінка, емоції, почуття власної гідності та цінності будуть легко зруйновані.

Нам потрібно розвивати впевненість в собі. Таким чином ми можемо бути генералами на полі бою в наших умах, а не тільки піхотинцями.

жінка закрила очі рукою

4. Ваш розум – ваш найкращий союзник

Найкращим союзником самураїв був їхній розум. Зрештою, тільки зі спокійним серцем ви можете здобути перемогу над ворогами.

  • У збалансованого розуму багато ворогів. Серед них, стрес, сумнів і страх є найбільшими противниками. Вони відволікають нас від того, на чому ми повинні сконцентруватися.
  • Для того, щоб навчити розум, нам щодня потрібен час для себе.
  • Тиша, медитація і піклування про власні потреби дуже важливі. Намагайтеся виділяти годину або дві щодня, щоб працювати над цим. Це допоможе вам сформувати спокійний розум.

5. Зберігайте ваші цінності, принципи та цілі

хлопець дивиться на гори

Кожна людина повинна щодня мати певний проект або мету. Іноді це може бути настільки ж просто, як “Я хочу, і заслуговують на те, щоб бути щасливим”.

Так само, як самураї мали свій бусідо кодекс, ми повинні мати власні пріоритети.

  • Якщо у вас є мета, ніщо не може зупинити вас. Ви знаєте, куди йдете, і пам’ятаєте про свої принципи. Це приносить значну психологічну та емоційну рівновагу.

Спробуйте це на практиці вже сьогодні!  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.