5 способів досягти поваги у стосунках

5 способів досягти поваги у стосунках
5 способів досягти поваги у стосунках

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Повагу не варто сприймати як належне у будь-яких стосунках. Її треба заслужити і підтримувати зусиллями двох партнерів, які розуміють, що любов понад усе і стосунки треба будувати.

Повага у стосунках не означає лише те, що половинки не ображають одне одного.

Дивно, але коли згадуємо про повагу, усі знають, що це значить, але тільки невелика кількість людей правильно використовують ці знання на практиці.

Основа поваги в тому, щоб перш ніж вимагати повагу для себе, варто виказати її щодо інших.

Це звучить так, ніби: “Спершу ти навчись мене поважати, а потім я поважатиму тебе”.

Коли йдеться про романтичні стосунки, усе набагато складніше.

Часто ми сприймаємо все за належне. Вважаємо, що “люди, які кохають, вони й поважають”. Ось тут починається непорозуміння.

Це психологічне та емоційне питання, де кінцева мета сягає набагато глибше. Ми прагнемо поваги, бо це дозволяє зростати, перетворює двох людей на союзників.

Сьогодні хочемо запропонувати вам зануритись глибше в це питання.

1. Повага у стосунках потребує цілі

повага у стосунках

Ми живемо у світі, де слова нічого не варті, де усі люди виставляють на показ ідеальність своїх стосунків у соціальній мережі. Однак насправді щоденне життя зовсім інше. Те, що ми бачимо у соціальній мережі, не є реальністю.

Доброта, як і повага, нічого не варта, якщо її не проявляти при нагоді.

Те саме відбувається в романтичних стосунках. Любов сама по собі не є достатньою у стосунках, якщо нема прагнення їх розвивати.

Потрібні багато інших аспектів, які вкупі створюють стосунки в їхньому реальному сенсі.

Тому гарні стосунки – це щоденний прояв поваги, коли виказуєш турботу і отримуєш дбайливе ставлення навзаєм. Це показувати інтерес, уважно слухати одне одного, передбачати потреби тощо.

Це емоційне насичення.

Відкрийте для себе: 5 порад, які допоможуть зберегти стосунки

2. Співпереживання: основний стержень

співпереживання

Ніхто не може висловити справжню повагу, якщо відсутнє реальне, інтуїтивне і щире співпереживання.

Людський мозок – це орган, що розвинутий завдяки соціалізації, взаємодії одне з одним, нашим зв’язкам. Загалом, виживання можливе у групах.

Співпереживання, або ж дзеркальні нейрони, що утворюють це відчуття, дозволяють побачити іншу людину як частину себе.

Ми без слів розуміємо, що наш партнер відчуває і як почувається.

Це основна характеристика прояву поваги. Це означає, що ми знаємо, як себе поводити, що казати, як дбати про іншу людину, яка нам не байдужа.

3. Необхідність дізнатись про партнера з різних боків

Деякі люди кажуть, що вони знають свого партнера так само, як себе, тоді як насправді, вони захищають власні інтереси та потреби.

Необхідно прояснити ситуацію: щоб сформувати щасливі, здорові стосунки, можна й не мати багато спільного.

Поважати інтереси, вподобання та погляди партнера – ось що насправді важливо. Інакше кажучи, потрібно знати, хто твій партнер, що йому не подобається, що його бентежить, а також усе, що робить його особистістю.

Без знання нема поваги. Це варто пам’ятати. Тобто усе може закінчитись саботуванням коханої людини, коли зневажаємо важливі для партнера речі.

Ми порушуватимемо інтереси інших, які ми заздалегідь визначили як непотрібні, засмутивши в такий спосіб кохану людину.

Прочитайте також: Ключ до здорових романтичних стосунків

4. Вдячність

пара

Коли ви востаннє подякували своєму партнерові за щось?

Просте «дякую за те, що ти є», «дякую, що ти завжди біля мене», або «дякую за подароване щастя» є саме тим, що потрібно. Це спосіб виказати повагу на основі прийняття партнера, коли ми цінуємо людину і показуємо наскільки вона нам важлива.

Вдячність посилює зв’язок між людьми, роблячи стосунки романтичними.

5. Важливість дрібничок

Найщасливіші та тривалі стосунки ті, у яких партнери знають ціну дрібничкам і приділяють їм увагу. Це невеличка деталь, але свідчить про мудрість, інтуїцію, а також про те, що люди знають, як виділити важливе серед маси неважливих речей.

Водночас не треба забувати, що це є можливим тільки завдяки гарному спілкуванню. Тому треба завжди пам’ятати:

  • Висловлювати слова вдячності.
  • Підтримувати відповідний тон спілкування: “Я знаю, як ти почуваєшся і хотів би дізнатись, як тобі допомогти. Що я можу зробити для того, щоб зробити тебе щасливішою?”

Ці аспекти мусять стати частиною вашого повсякденного життя.  • Capafóns, J. y Dolores Sosa, C. (2015). Relaciones de pareja y habilidades sociales: el respeto interpersonal. Psicología Conductual, 23(1), 25-34.
  • Iglesias-García, M.; Urbano-Contreras, A. y Amaya Martínez, R. (2019). Escala de Comunicación autopercibida en la relación de pareja (CARP). Revista de investigación en Psicología. 35(2). https://doi.org/10.6018/analesps
  • Leal García, A. (2017). Dibujando el respeto en la pareja: un estudio sobre simbolizaciones gráficas. Quaderns de psicologia. International journal of psychology. 19(2), 125-136. https://raco.cat/index.php/QuadernsPsicologia/article/view/328218
  • Pérez-Aranda, G. I., Peralta-López, V., Estrada-Carmona, S., García-Reyes, L., & Tuz-Sierra, M. (2019). Estilos de apego en la relación de pareja de hombres y mujeres en la adultez temprana y adultez media. Calidad De Vida Y Salud, 12(2). Recuperado a partir de http://revistacdvs.uflo.edu.ar/index.php/CdVUFLO/article/view/184
  • Frei, J.R. and Shaver, P.R. (2002), Respect in close relationships: Prototype definition, self-report assessment, and initial correlates. Personal Relationships, 9, 121-139. https://doi.org/10.1111/1475-6811.00008
  • González Alonso, F., Guzón Nestar, J. & Castaño-Calle, R. (2018). La comunicación en la pareja. Aspectos para su mejora In: Anais VI Congresso Internacional e I Congresso Nacional de Investigaçao em Direito Investigativo, 164-176.
  • García, E. G., Marqués, J. G., & Unturbe, F. M. (2011). Neuronas espejo y teoría de la mente en la explicación de la empatía. Ansiedad y Estrés, 17(2-3), 265–279.
  • Rodríguez Carballeira, A., Almendros, C., Escartín Solanelles, J. y otros. (2005). Un estudio comparativo de las estrategias de abuso psicológico: en pareja, en el lugar de trabajo y en grupos manipulativos. Anuario de Psicología, 36(3). DOI:  https://doi.org/10.1344/%25x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.