Як ефективно використати вільний простір в оселі?

У цій статті ми не лише розповімо, як максимально ефективно використати вільний простір у помешканні, але й поділимося цікавими порадами з декорування оселі. Завдяки цим хитрощам ви зможете візуально збільшити простір та зробити свою домівку більш затишною та зручною.
Як ефективно використати вільний простір в оселі?

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

На жаль, багато сучасних сімей потерпають через брак вільного простору у помешканні. Дуже часто проблема полягає не у малій кількості житлових квадратних метрів, а у невмінні ефективно використовувати простір в оселі.

Саме тому у цій статті ми вирішили поділитися кількома порадами, завдяки яким ви зможете максимально якісно використати вільний простір навіть у невеликій за розміром квартирі.

Вам більше не доведеться зберігати речі у хаотичних стосах по всьому помешканню. Сьогодні ми поговоримо не тільки про інноваційні меблеві дизайни, але й про методи ефективної організації простору. Повірте, за допомогою наших рекомендацій ви зможете легко та швидко змінити своє життя на краще.

Як можна максимально ефективно використати вільний простір у помешканні?

Насправді існує багато причин, чому людина починає мріяти про більш простору оселю. Нова робота, діти, зміни у житті та переїзд… Підстав облаштувати простір довкола себе по-новому може бути безліч.

Нині дедалі більше людей працюють не в офісах, а у власних помешканнях. Якщо ви також належите до цієї когорти, цілком природно, що вам захочеться облаштувати комфортне робоче місце таким чином, щоб не заважати при цьому іншим членам родини.

Не забувайте, що з метою покращення емоційного стану необхідно завжди розділяти робочий простір та житлове приміщення.

З подібною проблемою також стикаються новоспечені батьки, адже після появи малюка вони з кожним днем сильніше помічають, що їхня затишна оселя поступово заповнюється дитячими речами та іграшками.

Погодьтеся, як би часто ви не намагалися їх прибрати, іграшки однаково будуть всюди – на підлозі, у спальні та навіть у ванній кімнаті! Саме тому дуже важливо виділити окреме місце для зберігання дитячих речей. Тільки таким чином вам вдасться повернути затишок та порядок в оселі.

Втім, не можна заперечувати той факт, що неодружені люди обирають для себе невеликі квартири. Мабуть, вам цікаво, як ефективно використати вільний простір у такому невеличкому приміщенні та вмістити там всі особисті речі?

Дуже важливо вміти ефективно використати вільний простір, адже проживання у чистому та просторому середовищі позитивно впливає на фізичне, емоційне та духовне здоров’я людини.

Сьогодні ми поділимося з вами фантастичними ідеями, завдяки яким ви зможете змінити свою оселю та зробити її більш затишною.

Намагайтеся візуально збільшити приміщення

як візуально збільшити простір

Перша корисна порада, яку ми б хотіли вам дати, полягає у правильній архітектурній організації помешкання.

За можливості спробуйте облаштувати вільний простір у домі згідно з такими принципами:

При купівлі квартири обирайте максимально відкриті приміщення

 • Обирайте квартири з невеликою кількістю перегородок між кімнатами. Чудовим вибором у такому випадку стане кухня-студія, в якій вітальня, їдальня та кухня розташовані в одній кімнаті.
 • Повірте, така оселя матиме більш просторий, відкритий та комфортний вигляд.

Максимально використовуйте зовнішній простір

як використати вільний простір надворі
 • За можливості прикрасьте вільний простір безпосередньо перед помешканням для того, щоб зробити його одним цілим з вашою квартирою.
 • Облаштоване подвір’я створить затишок, допоможе вам розслабитися та дасть змогу насолоджуватися природою.

Використовуйте розсувні двері

Якщо у вас є можливість замінити двері у помешканні, рекомендуємо обрати розсувні або складні моделі. Таким чином ви зможете максимально ефективно використати вільний простір та зробити оселю більш відкритою та креативною.

Облаштуйте другий поверх у помешканні

 • Якщо у вашій квартирі високі стелі, ви можете скористатися цією особливістю та облаштувати другий поверх. Серед дизайнерів такий стиль відомий як лофт.
 • Таким чином ви отримаєте два житлові приміщення в одній кімнаті.

Встановіть скляні перегородки

встановити скляні стіни у помешканні

Оскільки ми вже неодноразово згадували про те, як важливо мати якомога більше вільного простору у помешканні, рекомендуємо за можливості встановити у квартирі прозорі скляні стіни, адже вони чудово пропускають світло.

Не забувайте про декор та максимально ефективно користуйтеся перевагами вашої оселі

За допомогою цих рекомендацій ви зможете легко підібрати меблі для свого помешкання, які не лише тішитимуть око, але й будуть неймовірно практичними:

 • Використовуйте сходи та простір під ними для зберігання речей. Вірте чи ні, але насправді сходи чудово підходять для зберігання різних предметів вжитку. У сходинки можна встановити зручні шухляди, а під ними варто облаштувати невеликі шафки.
 • Обирайте меблі, які складаються та не займають багато місця. Мабуть, вам доводилося бачити раніше подібні меблі-трансформери, і вони насправді є неймовірно зручними у використанні. Складні столи та ліжка, які ховаються у стіну, справді неймовірно економлять вільний простір.
 • Використовуйте дзеркала для декорування приміщень. Всім відомо, що дзеркала мають здатність візуально збільшувати простір. Навіть маленька квартира здаватиметься значно більшою, якщо у ній буде багато дзеркал.
 • Розміщуйте закриті шафки та шухляди внизу. Якщо верхні полиці та шафи є відкритими, а нижні – закритими, це притягуватиме погляд всіх мешканців та гостей оселі доверху. Повірте, кімната при такому розташуванні меблів здаватиметься більшою та просторішою.
 • Правильно розташуйте джерела освітлення у помешканні. Не забувайте, що достатня кількість природного світла допоможе вам зробити оселю більш затишною та комфортною. Максимально скористайтеся перевагами сонячних променів та за можливості зменште кількість джерел штучного світла в оселі.
 • Обирайте невисокі меблі. Для того, щоб візуально збільшити помешкання, ми рекомендуємо відмовитися від високих шаф та етажерок на користь низьких меблів.
 • Грамотно підбирайте кольори. Під час облаштування квартири радимо брати до уваги той факт, що різні кольори по-різному впливають на наше сприйняття навколишнього простору.
  • Використовуйте світлі тони, зокрема білий та сірий кольори, адже вони символізують чистоту та ясність. Особливо актуальними ці відтінки будуть для кухонних меблів та ванної кімнати.

Не бійтеся повністю переобладнати помешкання!

Оскільки тепер у вашому озброєнні є цікаві поради, за допомогою яких можна правильно використати вільний простір, настав час взятися до роботи!

Не забувайте, що у чистому та впорядкованому помешканні думки людини також стають впорядкованими та чистими. У такому приміщенні вам буде легше працювати, відпочивати та насолоджуватися життям на повну! • Serrano Pascual, A. (1994). El hogar y sus objetos: un análisis semio-sociológico. Política y Sociedad.
 • Nina, R. (2006). La vida cotidiana del hogar. Revista de Ciencias Sociales.
 • CupaStone. (2014). Piedra natural, el mejor revestimiento de pared para crear espacios originales y cálidos | CUPA STONE.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.