Як лікувати тендиніт

18 Січня, 2019
Ви можете запобігти тендиніту за допомогою деяких фізичних вправ, які розслабляють м'язи та сухожилля, а також слідкувати за вашим раціоном харчування. Вам слід їсти продукти багаті на магній і кремній для зміцнення зв’язок.

Тендиніт – це захворювання, яке виникає через запалення сухожилля. Тендиніт, в основному, вражає сухожилля п’ят і біцепсів, під час цього захворювання зв’язки збільшуються за розміром, а шкіра довкола запалюється.

Тендинітом називають запальний процес навколо або всередині сухожилля. Стан нагадує простий м’язовий біль від перевтоми, дуже хворобливий. Але м’язовий простий біль – справа минуща, а тендиніти бувають дуже довгими, від болів позбутися не так просто.

Основною причиною цієї хвороби є часті повторювальні рухи у незручній позі або тісне взуття. При чому, до тенденіту, який може проявитись через деякий час, може призвести розтягнення сухожиль чи травми, які виникають під час виконання неправильного виконання фізичних вправ.

Про тендиніт

При інтенсивних або занадто частих рухах процеси стомлення, що відбуваються в сухожиллі, починають переважати над процесами відновлення.

Це викликає спочатку набряк, а потім і розщеплення колагенових волокон – інакше кажучи, розвивається тендиніт.

Захворювання зазвичай починається з сухожильной сумки, поширюючись в подальшому на саме сухожилля і може виникнути в будь-якому суглобі, але найчастіше бувають вражені гомілковостопні і колінні.

Перші ознаки цього захворювання: ви відчуваєте біль у сухожиллі при русі або натисканні, також знижується рухливість відповідних суглобів.

тендиніт

Незважаючи на велику кількість різновидів тендиніту, його симптоми майже завжди однакові і основними з них є больові відчуття різної інтесивності, які призводять з часом до обмеженості рухів в суглобі.

Найкращий спосіб полегшити симптоми тендиніту – це відпочинок та нерухомість хворої частини тіла. Не заборонено використовувати спеціальні пристосування для фіксування типу бандажів і бинтування при появі болю в ахілловому сухожиллі.

Рекомендують носити зручне взуття.  Ахіллове сухожилля, яке прикріплене до п’яткової кістки, є найбільш частою локалізацією тендиніту, оскільки воно дуже часто страждає від всіляких травм і носіння незручного взуття.

Нерідко гострий напад тендиніту виникає при спробах побігати босоніж. З цього випливає необхідність зміцнювати сухожилля за допомогою спеціальних гімнастичних вправ.

При появі тендиніту найголовніше знайти спосіб лікування, який би зменшив біль і запалення. У важких випадках захворювання, ви можете спробувати використати протизапальні гелі або креми, які слід наносити безпосередньо на поверхню, де сухожилля запалилось.

Також рекомендують максимально обмежити рух постраждалого сухожилля і безпосередньо застосовувати тепло або холод, щоб полегшити біль. Слід мати на увазі, що якщо у вас тендиніт, який прогресує, то захворювання може призвести до атрофії сухожилля і нанести непоправну шкоду вашому здоров’ю. Тим не менш, є багато природних способів лікування симптомів і полегшення болю при тендиніті.

Рекомендації для полегшення болю

 • Змінити рівень навантаження при виконанні фізичних вправ – це перше, що ви можете спробувати зробити, коли ви страждаєте від тендиніту. Вам не слід займатися тими видами спорту, які перевтомлюють уражену ділянку. Можна замінити їх більш спокійними вправами, такими як, наприклад, йога, які можуть допомогти зменшити біль, але не залишать вас без фізичної активності, доки постраждалі сухожилля відновляться.
 • Як згадувалося раніше, ви можете також застосовувати тепло або холод до ураженої області, щоб допомогти полегшити біль. Радимо вам прикладати компреси безпосередньо на постраждалі місця на 20 хвилин. Через 20 хвилин зробіть перерву і повторюйте процедуру ще раз на 20 хвилин. Прикладати тканину з льодом або гарячий компрес рекомендують доти, поки біль не пройде.
 • Також рекомендовано вживати харчові добавки із вмістом риб’ячого жиру або збільшити споживання даного жиру у раціоні харчування, тому що саме цей жир збільшує Омега 3 жирні кислоти і природні протизапальні засоби в організмі, що допомагає усувати запалення, яке ви відчуваєте при тендиніті.
 • Відпочинок – найкраща рекомендація для тих, хто захворів на тендиніт. Сон протягом восьми годин на добу допомагає прискорити природний процес загоєння сухожилля.

Природні рецепти для лікування тендиніту

цілющі рослини

Народна медицина, що збирає і зберігає надбання знахарства та цілительства, має багато чудових засобів і від ушкоджень сухожиль.

Рослини, призначені для лікування тендиніту, мають властивості, які розслаблюють м’язи і зменшують запалення, що допомагає полегшити біль. Ось деякі із цих рослин:

 • Верба, яка має схожі властивості з аспірином, є корисною рослиною у лікуванні тендиніту. Ми радимо приготувати настій, для якого слід заварити два грами сухої кори верби в одній склянці води і пити цей настій два або три рази на день. Не рекомендують пити настій із кори верби протягом тривалих періодів часу, оскільки він може порушити роботу травної системи.
 • Ехінацея – рослина, яка має потужні протизапальні властивості. Ви можете приготувати трав’яний чай з ехінацеї, додавши одну ложку цієї рослини до однієї чашки води. Радимо пити одну або дві чашки в день.

І ще одна рекомендація, як природним способом вилікувати запалення сухожилля. Дуже важливо включити у свій раціон харчування продукти багаті на магній і кремній, оскільки вони сприяють відновленню зв’язок, які були пошкоджені при тендиніті.

Радимо частіше споживати такі продукти, як зелений салат, петрушку, спаржу, шпинат та горіхи. У період лікування тендиніту вельми корисно додавати в страви приправу куркуму, три або чотири рази на день пити чай з імбирним коренем (чайна ложка подрібненого свіжого корінця на 250 мл окропу, настоювати слід не менше 15 хвилин).

Не відмовляйте собі у відпочинку. Абсолютно ясно, що при тендиніті необхідно дати відпочинок пошкодженій частині тіла.

Це захворювання можна попередити, для цього слід уникати тих видів спорту, які включають велике фізичне навантаження, покращити якість харчування і виконувати вправи для розслаблення та відпочинку м’язів та сухожилля. Тендиніт – дуже неприємне захворювання, але його можна уникнути, якщо ви ретельно будете слідкувати за своїм здоров’ям.

 • Bass, E. (2012). Tendinopathy: Why the difference between tendinitis and tendinosis matters. International Journal of Therapeutic Massage and Bodywork: Research, Education, and Practice. https://doi.org/10.3822/ijtmb.v5i1.153
 • Carcia, C. R., Martin, R. L., & Wukich, D. K. (2010). Achilles Pain, Stiffness, and Muscle Power Deficits: Achilles Tendinitis. Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy. https://doi.org/10.2519/jospt.2010.0305
 • Clain, M. R., & Baxter, D. E. (1992). Achilles tendinitis. Foot and Ankle. https://doi.org/10.1177/107110079201300810
 • STANISH, W. D., RUBINOVICH, R. M., & CURWIN, S. (1986). Eccentric Exercise in Chronic Tendinitis. Clinical Orthopaedics and Related Research. https://doi.org/10.1097/00003086-198607000-00014
 • Tiberio, D. (2001). Tendinitis: Its Etiology and Treatment. Physiotherapy Theory and Practice. https://doi.org/10.1080/09593980151143264