Як мати хороший сон

Як мати хороший сон
Як мати хороший сон

Останнє оновлення: 25 листопада, 2018

Сон – це значна і важлива частина життя кожної людини. За час сну наш організм повинен відновитися психологічно і фізично, набратися сил та енергії для нового робочого дня.

Іноді ми прокидаємося вранці з відчуттям, що ми і не спали. Хоча ми лягали спати втомлені і були переконані, що на ранок знову збагатимось енергією, яку ми витратили протягом минулого дня.

Поганий сон кожної ночі нас розчаровує і засмучує, адже ми залишаємося втомленими день за днем.

Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися про кілька порад для хорошого сну.

У вас поганий сон?

Одна з найстрашніших речей, які можуть трапитися з нами, це поганий сон, адже ми лягаємо спати, щоб відпочити. І, якщо поганий сон повторюється знову і знову, це може стати дуже серйозною проблемою здоров’я.

Через відсутність хорошого сну ви почуваєте себе роздратованим і прискіпливим до всього світу.

Але так як ніхто не може вирішити цю проблему окрім вас, ми повинні знайти правильний шлях, щоб виправити цю неприємну ситуацію.

Оскільки це надто важливо, зверніть велику увагу на ці поради для отримання хорошого міцного сну в нічний час.

Поради, щоб мати хороший сон

хороший сон
  • Одна з найважливіших речей, які ми можемо зробити,  – це дотримуватись режиму дня. Це означає, що нам слід лягати спати в той же час кожен день і спробувати мати принаймні сім годин сну вночі. Регулярний, достатній і здоровий сон сприяє працездатності. Таким чином організм звикає до режиму і нам легше заснути після робочого дня. А також організму легше відновити енергію і почати новий день розслабленими і повними сил.
  • Гарячий душ за півгодини перед сном – це ще один хороший спосіб, щоб заснути швидше і спати міцніше. Тепла вода допомагає розслабити м’язи і звільняє напруженість, накопичену протягом дня, і заспокоює наш організм в цілому.
  • Деякі люди, можливо, пам’ятають своїх бабусь або мам , які пропонували нам склянку теплого молока із столовою ложкою меду перед сном. Це дійсно працює, але людям, які мають непереносимість лактози слід уникати цього, тому що це може призвести до опухлості або до відчуття важкості. А це в свою чергу порушить сон і заставить прокидатись вночі, що небажано.
  • Досить часто постає питання про те, у яких кількостях і які напої можна пити перед сном. Якщо у вас виникли проблеми зі сном, ви повинні уникати вживання будь-яких напоїв з високим вмістом кофеїну, наприклад, таких як кава. Якщо ви дуже полюбляєте цей напій, ви можете випити його вранці. Ніколи не робіть цього перед сном, тому що кофеїн є стимулятором і це заважає хорошому відпочинку, до речі, як і споживання алкоголю.
  • Інша річ, що може заважати міцному сну – це великий прийом їжі перед сном. Набагато краще з’їсти що-небудь легке, можливо, салат або щось подібне, але обов’язково, принаймні, за дві години до сну. Дотримуючись цих правил, ви зможете краще відпочити.

Що ще є запорукою хорошого сну?

  • Запорука міцного сну – хороше і зручне ліжко. Воно повинне забезпечувати комфорт та зручність під час сну на ньому. Матрац має бути середньої жорсткості, не надто твердим і не дуже м’яким. Те ж саме слід сказати і про ваші подушки.  Крім приємного зовнішнього вигляду, подушка повинна виконувати свої основні функції: підтримувати голову і шийний відділ хребта так, щоб забезпечити якісне кровопостачання мозку і цілковите розслаблення.
  • Переконайтеся, що ваша кімнатна температура нормальна: у кімнаті має бути не дуже жарко і занадто не холодно. Гарному відпочинку можуть теж заважати яскраве світло чи шум.

Любіть себе, створюйте комфортні умови для гарного та якісного сну.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.