Як неправильне дихання може вплинути на здоров'я?

Чи знали ви, що неправильне дихання може серйозно вплинути на здоров'я людини? У цій статті ми детальніше розповімо про наслідки неправильного дихання та поділимося кількома ефективними та корисними дихальними техніками.
Як неправильне дихання може вплинути на здоров'я?

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Головна мета дихання є очевидною: цей процес призначений для транспортування кисню по крові, що є необхідним для забезпечення роботи всіх важливих внутрішніх органів та систем.

Здоров’я та стан тканин внутрішніх органів залежить від процесу насичення організму киснем. Саме тому неправильне дихання може негативно вплинути як на емоційний, так і на фізичний стан людини.

Попри те, що цей процес в організмі відбувається автоматично, а тому більшість людей вважає дихання простим та природним явищем, насправді дуже часто ми дихаємо неправильно.

Для прикладу, іноді причиною неправильного дихання стає викривлення носової перетинки. Утім, трапляються випадки, коли цей начебто простий процес відбувається з порушенням через давню звичку або в результаті регулярних стресових ситуацій.

Що стає причиною неправильного дихання?

неправильне дихання через викривлення носової перетинки

Є три типи дихання: черевне, міжреберне та ротове. Найбільш властивим людині є перший з цих видів дихання, тоді як два інші види можуть викликати певні складнощі.

Варто також згадати той факт, що ротове дихання є найбільш шкідливим для здоров’я. Причиною цього є те, що при такому диханні не відбувається фільтрація повітря через ніс, а отже, усі шкідливі мікроорганізми потрапляють всередину тіла.

Які наслідки має неправильне дихання?

1. Порушення сну

Якщо людина неправильно дихає під час сну, до мозку не потрапляє достатня кількість кисню. У результаті людина втрачає здатність спати глибоким сном.

Зверніть увагу, що якщо ви регулярно будете неправильно дихати під час нічного відпочинку, то вранці неодмінно прокидатиметеся дуже виснаженими та розбитими.

Окрім загальної слабкості можуть з’явитися сильні головні болі, які можуть турбувати вас або тільки у ранковий період або тривати весь день аж до вечора. Через такі неприємні відчуття ваш день перетвориться на суцільну боротьбу з болем. Залежно від інтенсивності відчуттів, біль може заважати виконувати звичні щоденні справи.

2. Втома

наслідки неправильного дихання

Кисень є природним паливом організму, тож якщо він поганої якості, у людини починають інтенсивно працювати всі тканини та м’язи. Звісно, що наприкіпці дня ви будете почуватися настільки втомленими, що не зможете швидко відновити сили.

3. Депресія

Природно, що стан хронічної втоми та виснаження негативно впливають на всі сфери життя людини.

Якщо у вас проблеми з концентрацією уваги, вам буде неймовірно важко виконувати всі обов’язки під час робочого дня. Ба більше, ви не захочете бачити ані рідних, ані друзів через те, що вам хотітиметься тільки одного – лягти та відпочити.

Погана продуктивність на роботі та нестача спілкування з друзями вплинуть і на вашу самооцінку. Якщо вчасно не зайнятися розв’язанням проблеми, це може призвести до короткотривалої або у поодиноких випадках навіть затяжної депресії. Вірте чи ні, але всі ці негативні наслідки можуть з’явитися у результаті неправильного дихання.

4. Погіршення роботи імунної системи: організм стане більш вразливим до різних захворювань

Окрім впливу, який має порушене психічне здоров’я на захисні механізми організму, неправильне дихання має безпосередню негативну дію на роботу імунної системи людини. Причиною цього розладу є недостатня кількість та якість кисню, що потрапляє в організм.

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми та не опанувати дихальні техніки, ваш організм стане більш вразливим до підхоплення різноманітних вірусів, інфекцій та бактерій. У результаті ви не зможете виконувати всі звичні завдання настільки ж швидко та якісно, як раніше, а це погодьтеся, дуже важливо.

5. Порушення у роботі органів серцево-судинної системи

порушення у роботі серцево-судинної системи

Якщо ви дихаєте неправильно, серцю доводиться набагато сильніше працювати, і, звісно, йому не вистачає на це енергії. До того ж серцю доведеться качати кров, до складу якої входять шкідливі речовини, які негативно впливають на роботу всіх органів серцево-судинної системи.

Саме тому неправильне дихання також негативно впливає на кровообіг та функціонування циркуляційної системи. 

Причиною цих порушень є те, що кров, яка циркулює у венах та артеріях, стає набагато густішою, що у результаті призводить до закупорення кровоносних судин. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми, з часом це може призвести до варикозу та інших серйозних розладів.

6. Порушення у роботі органів шлунково-кишкового тракту

Травна система відповідає за відокремлення корисних речовин від тих, які не мають жодної поживної цінності.

Органи травної системи перестають виконувати свою роботу належним чином, якщо ви неправильно дихаєте, адже кров, яку вони використовують, перебуває у поганому стані.

Ці порушення суттєво підвищують шанси розвитку грижі стравохідного отвору діафрагми, аерофагії та гастриту.

Як бачите, неправильне дихання негативно впливає на роботу всіх внутрішніх органів та систем, тож ми рекомендуємо взяти на озброєння спеціальні дихальні техніки. Саме вони допоможуть налагодити роботу організму.

На противагу до більшості серйозних внутрішніх розладів, проблему неправильного дихання дуже легко виправити. Нині є величезна кількість медикаментів та альтернативних лікувальних технік, які базуються на процесі насичення організму киснем за допомогою ключичного дихання.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.