Як підібрати окуляри, щоб захистити очі?

Дуже часто ми ведемося на модні новинки й забуваємо про власне здоров'я. Така поведінка може завдати непоправної шкоди й призвести до розвитку захворювань, з якими доведеться боротися все життя. Саме тому сьогодні ми хочемо поговорити про очі та окуляри. Наскільки важлива якість окулярів для зору? Як підібрати окуляри, щоб захистити очі?
Як підібрати окуляри, щоб захистити очі?

Останнє оновлення: 31 грудня, 2018

Хочете знати, чи ваші окуляри справді якісні? І правильно робите! Перш ніж ставити здоров’я своїх очей під загрозу, варто врахувати безліч чинників та зрозуміти, як підібрати окуляри. Лише тоді ваша покупка буде справді вдалою.

Якщо у вас уже є кілька пар окулярів, і ви хочете перевірити, чи вони якісні, дивіться наші поради. Вони допоможуть визначити, чим є ваші окуляри: простим аксесуаром чи справжнім захистом.

Людям, які дбають про своє здоров’я, варто знати, що сонце може бути дуже шкідливим для зору. Якщо ви хочете запобігти проблемам з очима в майбутньому, важливо захищати їх від ультрафіолетових променів.

Коли ви дізнаєтеся, як підібрати окуляри, то зможете розумніше підходити до їх вибору. Крім того, радимо поділитися цими порадами зі своїми близькими, адже вони надзвичайно практичні. Уся інформація, яка може допомогти нам захистити своє здоров’я, варта уваги.

Загалом, якщо ви не впевнені, як підібрати окуляри, радимо звернутися до окуліста. Фахівець зможе перевірити ваш зір і дати чіткі поради конкретно для вашого випадку. Так ви точно знатимете, що купити, і будете впевнені в захисті своїх очей.

Тим не менш, якщо ви все ж вирішите робити вибір самотужки, зверніть увагу на наші рекомендації. Вони надзвичайно важливі!

як підібрати окуляри правильно

Як підібрати окуляри хорошої якості? – Перевірте маркування CE

Якщо ви живете в Європі та хочете перевірити якість окулярів, подивіться, чи на них є маркування CE. Ці літери неодмінно мають бути. Такий акронім означає “Європейська відповідність” та є знаком, що гарантує якість окулярів.

Крім того, ці ініціали свідчать про те, що продукція відповідає обов’язковим вимогам, не містить шкідливих сполук і захищає здоров’я очей. Якщо на окулярах немає позначки CE, це має викликати у вас підозру щодо їх якості. Цілком можливо, вони шкодитимуть вашому зору.

Читайте також: Як покращити здоров’я очей за допомогою натурального засобу з алое

Чи захищають вони від УФ-променів?

Якщо ваші окуляри не мають захисту від ультрафіолетових променів, вони точно поганої якості. Не варто носити окуляри лише для стильного вигляду. Пам’ятайте, що основне завдання цього аксесуару – захист.

Очі постійно зазнають впливу сонця. Саме тому варто особливо ретельно ставитися до вибору окулярів і не шкодувати грошей на якісні варіанти.

Якщо не захищати організм від ультрафіолетових променів, це може призвести не лише до розвитку раку шкіри, а й також спричинити низку проблем з очима. Ось основний перелік захворювань, які можуть виникнути через носіння неякісних окулярів:

  • рак повік;
  • сліпота через пошкодження сітківки;
  • аномальний ріст тканин в оці;
  • опіки рогівки;
  • підвищений ризик розвитку катаракти;
  • запалення поверхні ока.

Як бачите, за неналежного захисту очі можуть суттєво постраждати. Саме тому радимо звернутися до окуліста, щоб пройти перевірку й упевнитися, що ви все робите правильно. Завдяки цьому ви не матимете жодних ілюзій, адже багато людей переконані, що дбають про своє здоров’я, хоча насправді це зовсім не так. Це стане цінним вкладом у ваш добробут і хороше самопочуття в майбутньому.

Як дізнатися, чи окуляри мають захист від УФ-променів? – Можна подивитися номер категорії фільтра. Зазвичай його значення коливається від о до 4 і показує рівень поглинання лінз.

Якщо ви постійно зазнаєте впливу УФ-променів через специфіку роботи та стиль життя або любите лижі, борд, тощо, використовуйте окуляри з вищим рівнем захисту.

як підібрати окуляри для сонця

Тести та контроль якості

Ще один спосіб дізнатися, чи окуляри справді хороші – перевірити їх на відповідність стандартам. Такі продукти мають проходити серйозне тестування та контроль, у ході яких визначається, чи вони безпечні. Саме тому ви можете просто запитати продавця характеристики того чи іншого товару.

Якщо дізнатися цю  інформацію не вдається або консультант не хоче відповідати на конкретніші запитання, радимо обрати інші окуляри.

Крім того, важливо самим дивитися на додаткову інформацію.

Чи на окулярах вказано бренд, вказівки з використання й інші інструкції? Якщо інформація відсутня, не довіряйте цьому виробнику.

І насамкінець маємо ще одну ключову пораду для тих, хто хоче знати, як підібрати окуляри. Усе просто! Візьміть і приміряйте окуляри. Якщо у вас виникнуть больові відчуття або запаморочиться голова, не купуйте їх.

Пам’ятайте, що неякісний товар лише зашкодить вашому здоров’ю. Жоден дизайн чи бренд не може бути важливішим ніж ваш добробут.  • Diario Expreso. (2014). Gafas la tecnología contra el sol.

  • NSMG Publicado En Salud visual. (2017). ¿Cómo elegimos las gafas de sol según nuestra edad?

  • Miller, D. (1998). Efectos perjudiciales de la luz sobre el ojo. Ciencias de La Optometría: Revista Trimestral de La Asociación de Antiguos Alumnos Del Centro Boston de Optometría.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.