Як плавання впливає на здоров'я людини

Як плавання впливає на здоров'я людини
Як плавання впливає на здоров'я людини

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Останнім часом ранкові та вечірні пробіжки почали набувати шаленої популярності. На жаль, біг тим самим витіснив деякі види фізичного навантаження, які також ефективні для підтримання фігури у тонусі.

Одним з таких видів спорту є плавання, адже під час нього навантаження рівномірно розподіляється між усіма групами м’язів, стимулюючи їхнє скорочення та підвищуючи їхню міцність.

Ви не відчуєте перевтоми від плавання, адже у воді з’являється відчуття невагомості.

Плаванням можна займатися у будь-якому віці. Цей вид спорту підходить і людям зі слабкими м’язами та ламкими кістками.

Однією з головних переваг плавання є можливість адаптувати навантаження під власні потреби. Як бачите, плавання – це універсальний вид спорту, саме тому у цій статті ми хочемо поділитися з вами порадами, як за допомогою занять плаванням покращити своє самопочуття.

Готові дізнатися більше про корисний вплив плавання на організм людини?

5 способів зміцнити здоров’я за допомогою плавання

1. Воно покращує кровообіг

жінка плаває в басейні

Оскільки під час плавання активізуються не лише м’язи рук, але й ніг та пресу, саме цей вид спорту сприяє покращенню кровообігу.

Під час плавання навантаження розподіляється й на ті частини тіла, про які ми зазвичай забуваємо у спортзалі, а саме гомілки, зап’ястя, а також пальці ніг та рук.

Що стосується стоп, то для них плавання також надзвичайно допомагає, бо у більшості людей проблеми з циркуляцією крові у цих місцях.

Окрім того, під час заняття плаванням ви перебуваєте у горизонтальному положенні, тож не лише активізуєте всі групи м’язів, але й простимулюєте приплив крові до усіх органів.

2. Плавання підтягує фігуру

Перш за все, коли ви плаваєте, то стимулюєте роботу серцево-судинної системи, а це надзвичайно важливо для спалювання жирів.

Та це ще не все. Коли ви докладаєте зусиль, щоб перебороти течію, то в такий спосіб підтягуєте всі м’язи тіла.

  • Якщо ви хочете досягнути ще більшого ефекту від занять плаванням, скористайтеся спеціальною дошкою для катання по хвилях. Так ви зможете розробити м’язи тих частин тіла, які менше залучаються під час простого намотування кіл у басейні.
  • Радимо вам також чергувати заняття плаванням з низькою інтенсивністю та високою швидкістю. Так ви не лише простимулюєте роботу серця та пришвидшите серцебиття, але й прискорите процес спалювання жирів.

3. Воно зменшує стрес

плавання зменшує стрес

Плавання покращує психічне здоров’я людини, адже цей вид спорту вимагає від людини надзвичайного зосередження на процесі.

Як і будь-яке фізичне навантаження, заняття плаванням стимулює вироблення серотоніну (гормону задоволення) та нівелює дію кортизолу (гормону стресу).

На відміну від бігу, плавання примушує людину завжди залишатися сфокусованою на процесі, а це надзвичайно важливо для тих, хто зазвичай губиться у своїх думках та втрачає концентрацію.

Коли ви перебуваєте у воді, немає нікого іншого, окрім вас та вашого тіла. Зовнішній світ на якийсь час перестає існувати, й ви опиняєтесь у цілковито іншій реальності.

4. Заняття плаванням знімають напруження м’язів

Ця властивість занять з плавання напряму залежить від їхньої здатності знімати стрес, про яку ми вже згадували. Перенапруження м’язів та болісні відчуття з’являються тоді, коли організм надто втомлений та не може належним чином виконувати усі свої функції.

Саме тому вправи, які можна виконувати у воді, можуть не лише знімати стрес, але й відновлювати м’язи та розслабляти їх.

Вірте чи ні, але деякі люди у стресовій ситуації відчувають біль у спині або шиї.

Якщо ви також належите до таких чутливих людей, радимо вам негайно піти на плавання, і вже зовсім скоро ви помітите позитивні зміни свого самопочуття.

5. Плавання підвищує самооцінку

плавання підвищує самооцінку

Уявіть мить, коли ви виходите з басейну. У ці секунди ви звільняєтесь від стресу та болю, а ще з кожним днем помічаєте, як ваша фігура з кожним днем набуває дедалі привабливіших форм. Хіба це не додає вам наснаги йти далі?

А тепер уявіть, що на годиннику восьма ранку, і ви з тим самим відчуттям задоволення та наснаги прибуваєте до свого робочого місця.

З таким запалом ваш робочий день проходитиме зовсім інакше, адже вам буде простіше виконати всі свої обов’язки та налагодити контакт з потрібними людьми. Після такого успішного дня ви неодмінно спатимете спокійно.

Можна стверджувати, що плавання має здатність покращити не лише загальне самопочуття людини, але й підвищити її самооцінку.

Психологічний та фізичний оптимізм, які стануть вашими супутниками під час робочого дня, він не лише пройде гладко, а й піднесе вас у власних очах, тобто ваша самооцінка зросте.

Як бачите, плавання – це один з найкорисніших для здоров’я видів спорту. Ми радимо починати свій день саме з такого фізичного навантаження.

З кожним днем ви почуватиметесь краще, а ще матимете більше наснаги до роботи та відчуватимете готовність зіткнутися з будь-якими проблемами.

Обов’язково випробуйте наші поради на практиці та поділіться ними з друзями!  • Palomino-Martín, Antonio, González-Martel, Verónica, Quiroga-Escudero, Miriam Esther, & Ortega-Santana, Francisco. (2015). Efectos del Entrenamiento de Natación sobre la Asimetría Corporal en Adolescentes. International Journal of Morphology33(2), 507-513. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-95022015000200016
  • Rendón Morales, Pablo Anthony, Guerrero González, Edison Santiago, Aguirre Obando, Eduardo Arturo, Noroña Casa, Luis Enrique, Betancourt Mejía, Elena Raquel, & Vaca García, Mario Rene. (2017). Beneficios de la natación en el asma. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas36(2), 150-158. http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-03002017000200022&lng=es&tlng=es.
  • Latorre García, Julio, Sánchez-López, Antonio Manuel, Baena García, Laura, Noack Segovia, Jessica Pamela, & Aguilar-Cordero, María José. (2016). Influencia de la actividad física acuática sobre el neurodesarrollo de los bebés: revisión sistemática. Nutrición Hospitalaria33(Supl. 5), 10-17. https://dx.doi.org/10.20960/nh.515

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.