Низька самооцінка: коли ви стаєте собі ворогом

Вірте чи ні, низька самооцінка може мало-помалу зміцнюватися. Треба навчитися дивитися на світ з об'єктивної точки зору і розрізняти свої погляди на реальність.
Низька самооцінка: коли ви стаєте собі ворогом

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Ваш емоційний баланс дуже залежить від самооцінки. Якщо у вас низька самооцінка – це може негативно вплинути на всі аспекти життя. Але це навіть не найгірше. Чи знаєте ви, що вона може перетворити вас на свого найлютішого ворога?

Самооцінка тільки в наших руках, але часто ми свідомо дозволяємо іншим маніпулювати нею.

Низька самооцінка може паралізувати вас

Почуття власної гідності дуже важливе для загального добробуту. Це не варто недооцінювати. Проте багато людей мають низьку самооцінку, що викликає багато страждань.

Почуття власної гідності
Низька самооцінка має неймовірну здатність паралізувати. Якщо у вас погане уявлення про себе, ви не здатні діяти в позитивному ключі, то все відбувається якраз навпаки. Вам важко навіть встати з ліжка, все негативно на вас впливає, і ви стаєте вразливими.

Розчарування і погані думки можуть зрештою призвести до великих проблем, таких як депресія. Ось чому так важливо з’ясувати причини проблем з самооцінкою і способи їх вирішення.

Хіба ви не знаєте, як це зробити? Чи існують глибші проблеми, які ви намагаєтеся визначити? Якщо так, важливо звернутися по допомогу до професійного психолога, щоб розкрити реальні проблеми.

Не дозволяйте низькій самооцінці паралізувати вас. Ви заслуговуєте бути щасливими!

Думки, які впливають на вас

Перше, що може викликати почуття власної гідності, – це значення, яке ви надаєте думкам інших людей. Найгірше, що ви можете зробити, – це сприйняти їхню думку за реальність, що призведе до непотрібних страждань.

як не хвилюватися думкою інших
Чому ви надаєте таке велике значення думкам інших людей? Тому що вас навчили шукати схвалення інших і бажати їхніх позитивних відгуків. Негативні відгуки будуть означати, що ви робите щось неправильно.

Але знаєте що? Реальність зовсім не така.

Найсерйозніша проблема виникає тоді, коли ваша думка про себе залежить від думки інших людей. Це може змусити вас змінити власне сприйняття себе і пригнічувати самооцінку.

Для того, щоб поглянути на себе в перспективі, необхідно трохи дистанціюватися.

Ваші негативні емоції можуть затьмарити погляд на реальність. Подумайте про те, чи правильні думки інших, і чи ви відчуваєте, ніби рухаєтеся в правильному напрямку. Ви будете здивовані тим, що виявите!

Припиніть бути власним найгіршим ворогом

як підняти самооцінку
Як бачите, можна припинити бути своїм найгіршим ворогом. Ви приймаєте за правду все, що бачите і чуєте, і раптом обертаєтеся проти себе.

Що ви можете зробити, щоб розірвати це порочне коло? Чи є спосіб підняти самооцінку? Розгляньмо декілька простих порад, які ви можете втілити на практиці вже сьогодні!

 • Ставте реалістичні цілі.
 • Усвідомлюйте власні обмеження.
 • Цінуйте всі свої якості.
 • Ставтеся до себе з любов’ю і будьте позитивними.
 • Приймайте конструктивну критику.
 • Дайте собі час.
 • Намагайтеся бути більш наполегливими.
 • Виконуйте багато фізичних вправ.
 • Ніколи не порівнюйте себе з іншими людьми.

Є ще багато додаткових порад, які ми могли б тут навести, але ці маленькі кроки, які можна зробити, допоможуть вам досягти поворотного моменту між тим, ким ви були, і тим, ким ви хочете бути. Вірити в себе не завжди легко, але це завжди можливо!

Крім цього, необхідно розділити свої цілі з друзями або родиною. Іноді ми думаємо, що можемо зробити все самі, або не хочемо турбувати інших людей нашими проблемами.

Однак обговорення може швидше принести вирішення.

причини низької самооцінки
Ви колись були власним найгіршим ворогом? Які були причини вашої низької самооцінки?

Абсолютно нормально сумувати час від часу, але тривалий сум ніколи не є корисним. Навчіться вірити в себе, і ви ніколи не станете собі ворогом. • Pereira, M. (2007). Autoestima : un factor relevante en la vida de la persona y tema escencial del proceso educativo. Revista Electrónica “Actualidades Investigativas En Educación.” https://doi.org/10.15517/aie.v7i3.9296
 • V. Del Barrio, Victoria; D. Frías ;V. Mestre Escrivá, M. V. (1994). Autoestima y depresión en niños. Revista de Psicología General y Aplicada. https://doi.org/10.1111/j.1474-919X.2009.01001.x
 • Ferreras, E. (2007). La autoestima. Anales de Mecánica y Electricidad. https://doi.org/10.1016/j.medin.2012.12.011
 • Vazquez, A., Jimenez, R., & Vasquez-Morejon, R. (2004). Escala de autoestima de Rosenberg. Apuntes de Psicologia. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.1016/j.biochi.2007.09.002
 • Navarro, E., Tomás, J. M., & Oliver, A. (2006). Factores personales, familiares y académicos en niños y adolescentes con baja autoestima. Boletín de Psicología.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.