Як подолати залежність від їжі перед сіданням на дієту

Багато людей не можуть схуднути через залежність від їжі. Вони використовують її як спосіб відволіктися від проблем й отримати швидке задоволення. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися, як перестати бути залежними.
Як подолати залежність від їжі перед сіданням на дієту

Останнє оновлення: 20 січня, 2019

Найскладніша в сидінні на дієті річ – необхідність відмовитися від певних продуктів. Це особливо важко на початкових етапах, коли доводиться змінювати свій раціон і звички. Саме тому ми вирішили розповісти вам, як подолати залежність від їжі. Це стане першим кроком до ефективної дієти й допоможе швидше досягти результатів.

Не дотримуйтеся “чудодійних” дієт

що таке залежність від їжі

Такі типи дієт обіцяють виняткові результати за короткий час. Крім того, їх творці стверджують, що вам не доведеться докладати багато зусиль. Ці радикальні обмеження в харчуванні стають особливо популярними напередодні літа, адже люди прагнуть отримати тіло, яке красиво виглядатиме в купальнику. Звісно, більшість таких дієт неправильні, а деякі з них навіть шкідливі для здоров’я.

Ось кілька прикладів “чудодійних” дієт.

  • Дієта Хея. Ця дієта з’явилася в 1920 роках і полягає в тому, що не можна змішувати білки та вуглеводи в одній страві. Це приклад хибної інформації про харчування, яка має шкідливі наслідки.
  • Дієта Аткінса. Роберт Аткінс радить максимально зменшити споживання вуглеводів, які містяться в злаках, молоці, бобових і цукрі.

Хоча правильний раціон не має містити багато вуглеводів, вони є важливими поживними речовинами, які обов’язково треба їсти.

  • Дієта Дюкана. Це дієта на основі білка, яка базується на таких продуктах, як м’ясо, риба та яйця. Вона дуже незбалансована й може спричинити розвиток проблем зі здоров’ям.

Загалом через “чудодійні” дієти після повернення до нормального харчування організм починає інтенсивно зберігати жир. Відбувається так званий ефект “йо-йо”.  Тобто тіло компенсує дефіцит, який воно пережило під час дієти. 

Не пропускайте сніданок

що таке залежність від їжі

 

Відмова від сніданку – це поширена помилка багатьох людей, які вирішують сісти на дієту.  Якщо ви хочете схуднути й правильно харчуватися, важливо не пропускати перший прийом їжі.

В іншому випадку ви отримаєте лише величезний апетит і бажання перекусити до обіду. Як наслідок, це лише посилить залежність від їжі.
  • Ось чому замість того, щоб відмовлятися від сніданку або недоїдати, радимо просто замінити насичені жири, як-от масло та десерти, на фрукти чи зернові.
  • Завдяки цьому ви зможете дотримуватися більш збалансованого та поживного харчування.

Подолати залежність від їжі – не означає перестати їсти

Залежність від їжі особливо складно подолати, якщо ви постійно ходите голодні. Саме тому потрібно правильно розподілити калорії протягом дня та розбити їх на кілька прийомів їжі. Зокрема радимо доповнити три основі прийоми двома легшими.

Таким чином організм рівномірно отримуватиме їжу й енергію, що зменшить відчуття голоду й бажання перекусити. Щоб отримати максимальні результати, краще переглянути свій режим і знайти час на п’ять прийомів їжі.

як подолати залежність від їжі

Не тримайте вдома заборонені продукти

Повне виключення певних продуктів із раціону лише посилить вашу залежність від їжі. Не варто різко відмовлятися від чогось, якщо ви не вегетаріанець, веган або не маєте інших етичних причин.

Потрібно просто зменшити споживання шкідливих продуктів, таких як цукерки, шоколад, морозиво, солодощі тощо. Хороший спосіб зробити це – стежити за тим, що ви купуєте додому. Якщо в холодильнику та на кухні не буде заборонених продуктів, вам буде легше стриматися. Адже ніхто не любить бігати в магазин за якимись дрібницями. Утім, щоб полегшити сидіння на дієті, можна також виділити один день, коли вам можна їсти щось, що ви дуже любите. Це буде свого роду винагорода за правильно проведений тиждень.

Їжте за столом, на тарілці й робіть це повільно

Якщо ви привчитеся їсти, сидячи за столом, це врятує вас від швидких перекусів. Крім того, варто викладати порцію на тарілку, щоб розуміти, скільки калорій у ній міститься. Так ви знатимете, чи їсте забагато, чи навпаки переїдаєте.

Ба більше, коли ми їмо сидячи й повільно, то швидко наїдаємося й довше почуваємося ситими. Якщо зазвичай до обіду ви вже почуваєтеся дуже голодними, цей метод може стати чудовим рішенням. Він дасть змогу краще спланувати прийом їжі й зробити його максимально корисним.

Як бачите, залежність від їжі можна подолати. Потрібно просто переглянути свої звички й внести невеликі зміни. Це допоможе вам краще підготуватися до дієти й зробити її ефективнішою. От побачите, це варте ваших зусиль!  • Ting R., Dugré N., Allan GM., Lindblad AJ., Ketogenic diet for weight loss. Can Fam Physician, 2018.
  • Abbasi J., Interest in the ketogenic diet grows for weight los and type 2 diabetes. JAMA, 2018. 319 (3): 215-217.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.