Як покращити здоров'я очей

Як покращити здоров'я очей
Як покращити здоров'я очей

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

Ви коли-небудь помічали, що сьогодні все більше і більше людей на вулиці носять окуляри? Це не данина моді і не нові технології, які дивовижним чином покращують захист очей. Причина проста і очевидна: вони просто погано дбали про свої очі.

У цій статті ми запрошуємо вас дізнатися, як піклуватися про здоров’я очей для того, щоб не тільки позбутися контактних лінз, а й також запобігти розвитку інших серйозним проблем у майбутньому.

Здорові очі – це дуже важливо

Звісно, ви маєте право робити зі своїм тілом та звичками все, що завгодно. Утім саме про здоров’я очей завжди краще дбати в першу чергу, а також добре усвідомлювати всі пов’язані з цим ризики та загрози.

Справа не лише в морквяному соці, який містить багато вітаміну А (пам’ятаєте, як в дитинстві вас не раз змушували його пити, адже морква дуже корисна для очей. Навіть часом у жарт лякали прикладом розумника-зайця, що не пильнував очі і мусів потім носити окуляри).

Так, це правда, що для здорових очей потрібно отримувати достатню кількість цього вітаміну. Він допомагає запобігти появі різних інфекцій та бореться з ними, зменшує навантаження на оптичний нерв, який зараз зазнає серйозного негативного впливу через постійне використання комп’ютерів, планшетів, мобільних телефонів і телевізорів.

Утім існує довгий список інших натуральних засобів, які можуть допомогти покращити здоров’я очей і зір, один із найважливіших органів чуття людини.

почервоніння очей

Поради для захисту здоров’я очей

Перш за все варто знати, що очі належать до нервової системи, тому для їх здоров’я потрібно зменшити стрес і достатньо відпочивати. Деякі поради, які допоможуть у цьому:

 • споживайте продукти з високим вмістом мінералів, як-от фрукти, морські водорості й овочі
 • переконайтеся, що ваші очі отримують достатню кількість кисню. Для цього потрібно дихати розважено, повільно та глибоко
 • займайтеся заспокійливими практиками, які допоможуть заспокоїти нервову систему, наприклад йогою або тай-чи

Які симптоми проблем із очима?

Крім того, що ваш зір погіршується і лікар прописує вам окуляри, дисбаланси в організмі, спричинені шкідливими звичками та неправильним доглядом за собою, можуть спричинити появу згаданих нижче наслідків.

Підвищене вироблення слизу

У даному випадку йдеться про слиз, який накопичується в кутиках очей, поки ми спимо. Якщо ви помітили, що його виробляється більше, ніж зазвичай у денний або нічний період доби, причиною може бути надмірна кількість токсинів, які організм намагається вивести всіма можливими способами.

Вирішити проблему допоможе повна детоксикація або очищення організму, тобто потрібно буде відмовитися від молочних продуктів, смаженої їжі, м’яса, цукру та солі. Також для покращення ситуації рекомендовано пити багато води і споживати свіжі продукти.

дбайте про здоров'я очей

Свербіння очей

Можливо, ви просто недостатньо виспалися, але іноді причиною є погана циркуляція крові в області очей або в цілому незбалансоване харчування. Спосіб, який завжди допомагає: сядьте в зручному положенні і дивіться вгору, не рухаючи головою, просто підведіть очі на стелю.

Декілька разів заплющте очі, але напрямок погляду не змінюйте. Це допоможе крові краще циркулювати у тканинах очей і надасть вам більше енергії. Також не забудьте додати до свого раціону харчування більше овочів і води.

Набряклі повіки

Ми не говоримо про набряклі повіки, коли ви плачете (чи то від цибулі, чи від перегляду сумного кіно, чи через емоційну реакцію на будь-що інше). Якщо вони набрякають раптово, причина може бути в поганій роботі нирок або занадто великому навантаженню на них.

Можливо, ви використовуєте забагато макіяжу або погано його змиваєте. Що робити в цьому випадку? Виконуйте вправи, пийте ананасовий або апельсиновий сік кожного ранку, краще висипайтесь та використовуйте менш агресивні засоби для макіяжу – усе це також допоможе покращити стан ваших очей.

Ячмінь

Хоча деякі люди вважають, що причина його виникнення у вірусі, насправді ячмінь з’являється через накопичення токсинів в організмі внаслідок неправильного харчування, переїдання або браку певних вітамінів.

Намагайтеся не їсти солоних, цукрованих, смажених та жирних страв. Домашній метод для лікування: нагрійте щось із золота (перстень, наприклад) та прикладіть до ячменю кілька разів.

ячмінь

Очі червоні та сльозяться

Якщо ви працювали всю ніч за комп’ютером, зазнали впливу забруднення або хімічних речовин, довго не виймали контактні лінзи або мало спали, очі почервоніють і почнуть сльозитися (в окремих випадках на це немає жодної причини).

Старайтеся, щоб очі більше відпочивали, наприклад, заплющуйте їх на дві хвилини після кожної проведеної за комп’ютером години. Носіть контактні лінзи тільки, коли це рекомендовано, пийте більше води та намагайтеся проводити якомога менше часу в приміщеннях із поганою вентиляцією.

Тьмяні очі

Деякі люди турбуються через те, що їх очі виглядають “позбавленими життя”. На це може вплинути декілька чинників:

 • Нестача поживних речовин
 • Анемія
 • Хвороба
 • Виснаження
 • Сум
 • Стрес

Щоб очі знову були живими та сповненими сил, зніміть напругу, пішовши на прогулянку, або сходіть до психолога, який може порадити щось. Не забувайте краще їсти, добре відпочивати вночі та менше на себе тиснути психологічно. • Olmedilla, B. (2012). Nutrición y salud ocular. Manual Práctico de Nutrición y Salud.

 • Barberá Loustaunau, E., & Vázquez Castro, F. (2009). Tratamientos tópicos oculares: revisión. Inf Ter Sist Nac Salud.

 • Subcomité de Epidemiologia de DEWS I. (2007). Epidemiología de ojo seco. The Ocular Surface.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.