Як лікувати ячмінь на оці у домашніх умовах?

Як вилікувати ячмінь на оці в домашніх умовах
Як лікувати ячмінь на оці у домашніх умовах?

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Перше, що вам потрібно знати – це те, що ячмінь на оці є запаленням однієї із залоз повіки. Це – не дуже серйозне захворювання, але воно може бути досить болісним і набридливим. Як правило, він виникає через бактеріальну інфекцію.

У цій статті ви можете дізнатися про природні способи лікування ячменю в домашніх умовах.

Зовнішній ячмінь – це запалення, що має червоний колір. Цей ячмінь м’який на дотик і, як правило, розташований на краю повіки. Він також може несподівано зникнути в будь-який момент.

Внутрішній ячмінь зазвичай знаходиться подалі від краю повіки і його лікування може зайняти набагато більше часу, у порівнянні із зовнішнім ячменем.

Як потрібно лікувати ячмінь на оці

1. Видавлювати, розтирати або намагатися видушити ячмінь або інший тип запалення повіки не рекомендовано. Краще нехай він пройде самостійно.

2. Лікування ячменю передбачає прийняття запобіжних гігієнічних заходів, щоб зберігати уражену ділянку чистою і запобігати зараженню інфекцією.

3. Теплі компреси можуть бути корисними для очищення залози від інфекції.

4. Використання антибіотичних очних крапель рекомендовано, якщо ячмінь утворився через кон’юнктивіт або від прямого забруднення.

5. Використання макіяжу для очей не рекомендовано, оскільки це може погіршити стан.

6. Чай з ромашки заспокоює, може допомогти зменшити набряки і біль, а також витягнути рідину з ячменю. Просто помістіть мішечок ромашкового чаю в гарячу воду на декілька секунд, а потім витягніть пакетик і зачекайте кілька секунд. Тоді позбавте пакетик від зайвої рідини і розмістіть безпосередньо на уражену ділянку. Зніміть його з ока, коли він охолоне повністю, повторіть цей процес стільки разів, скільки необхідно.

Бабусині традиційні рецепти

листя мяти та ячмінь на оці

1. Зелена цибуля. Розріжте по довжині цибулину, починаючи десь з початку стебла, і застосуйте сік безпосередньо на уражену частину.

2. Куряче яйце, яке щойно було знесене (ще тепле), можна розмістити безпосередньо на ячмінь на п’ять хвилин.

3. Роздавіть декілька листків м’яти і покладіть їх прямо на ячмінь. Залиште на п’ять хвилин на ньому, потім промийте теплою водою.

4. Зробіть чай із чорнобривців. Візьміть столову ложку висушених пелюсток чорнобривців і залийте їх одним літром води. Процідіть рідину і потім замочіть шматочок марлі в цій рідині, після чого використовуйте на уражене око до тих пір, поки марля не охолоне.

Запобігання виникненню ячменю

Коли виник свербіж на оці, зазвичай ми протираємо його, особливо, коли повіка вже червона або запалена. Діти також мають звичку терти очі, коли вони втомилися, це і є однією з причин появи виникнення ячменю в більшості випадків.

ячмінь на оці та як запобігти йому

Треба позбавитися від бажання доторкнутися до очей руками, щоб уникнути появи забруднення або інфекції. Для запобігання, важливо дотримуватися належної гігієни увесь час. Тож тримайте руки завжди чистими. Після повернення додому або після будь-якої роботи необхідно вимити руки чистою водою з милом, щоб видалити бактерії, які накопичилися протягом дня.

Є ще один спосіб, щоб уникнути появи ячменю. Потрібно обов’язково вживати достатню кількість вітаміну А, який допомагає підвищити захисні сили в імунній системі. Але під час приготування їжі вітамін А часто втрачається. Будьте обережними при підготовці продуктів, які містять його, наприклад, це: яйця, червоне м’ясо, морква, помідори, гарбуз, шпинат, листя салату та інші, які можуть бути корисними в запобіганні ячменю.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про те, як лікувати ячмінь на оці в домашніх умовах!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.