Як позбутися горбиків на шкірі рук

Ці докучливі червоні гульки починають з'являтися в результаті гормональних змін. Для запобігання їх виникненню або зменшення кількості рекомендовано вести здоровий спосіб життя, не вживати багато жирів і використовувати натуральні скраби.
Як позбутися горбиків на шкірі рук

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Маленькі червоні горбики дуже часто можна побачити на шкірі рук у період статевого дозрівання, але також вони виникають і в зрілому віці. 

Причиною цієї переважно просто естетичної проблеми можуть бути різні чинники. Існує також захворювання шкіри, яке призводить до формування маленьких червоних горбиків або прищиків.

Хоча червоні горбики та прищики на руках не є загрозою для вашого здоров’я, на відміну від багатьох інших захворювань шкіри, у цій статті ми розповімо про способи їх позбутися, щоб тепер ви з нетерпінням чекали теплої погоди, коли можна буде одягнути топи та сукні без рукавів.

 

Що спричиняє появу прищиків на шкірі рук?

Ці маленькі горбики з’являються на місці волосяних фолікул, які заблокували жирові виділення. Кількість виробленого жиру збільшується в організмі разом зі зміною рівня гормонів.

Це, а також інші супутні чинники, призводить до появи прищиків.

Фолікулярний кератоз (Keratosis pilaris)?

Якщо ці маленькі горбики на руках не вдається вивести засобами, розробленими спеціально для цього, можливо, у вас фолікулярний кератоз або гусяча шкірка.

Цей розлад спричиняє накопичення білка, відомого як кератин, який може утворювати тверді закупорення всередині волосяного фолікула і спричиняти запалення, яке виглядає схожим на прищики.

зуд шкіри

Це поширена проблема людей, які мають суху шкіру або атипічний дерматит (екзему), а це, судячи з останніх досліджень, спадково.

У будь-якому випадку завжди найкраще звернутися за консультацією до дерматолога, аби він визначив правильний курс лікування захворювання і допоміг запобігти його подальшому розвитку.

Що спричиняє і як з’являються горбики на шкірі рук?

Ці досить поширені гульки майже завжди з’являються на руках. Причина – гормональні зміни, які відбуваються в організмі жінки, хоча вони також можуть вражати чоловіків.

Вважають також, що їжа, яку ми їмо, може впливати на їх появу, хоча жодних наукових доказів цього факту поки немає.

Незалежно від причини такої проблеми, існують деякі натуральні засоби, які допоможуть позбутися від червоних горбиків, і вам не доведеться використовувати хімічні продукти, що можуть пошкодити шкіру. Дізнаймося, які саме!  

Відлущення

сіль та мед

Відлущення допомагає позбутися мертвих клітин, які накопичилися на поверхні вашої шкіри. Через них назбирується жир і утворюються такі маленькі горбики.

Можна в домашніх умовах приготувати натуральний скраб із використанням здорових інгредієнтів, які допоможуть вирішити цю проблему.

Інгредієнти 

 • 1 столова ложка меду (25 г)
 • 1 столова ложка цукру (15 г)
 • 1 столова ложка кукурудзяного крохмалю (15 г)
 • 2 столові ложки простого білого йогурту

Приготування 

 • Змішуйте всі інгредієнти до консистенції пасти, а потім нанесіть на проблемну зону легкими масажними рухами. Залиште на 10 хвилин.
 • Після того, як 10 хвилин минули, змийте суміш холодною водою та нанесіть зволожувальний засіб без вмісту жирів.

Вода та сіль

Сіль – це інгредієнт, який допомагає позбутися зайвого жиру, який накопичився на різних областях шкіри.

Інгредієнти 

 • ½ склянки морської солі або солі крупного помелу (125 г)
 • Гаряча вода

Приготування 

 • Насипте півсклянки морської солі або солі крупного помелу у миску гарячої води та занурте туди руки на 10 хвилин.
 • Вода повинна бути дуже гарячою, аби пори відкрилися і всі накопичення шкірного сала легко вивелися.

Скраб з вівса, солі та меду

скраб із солі

Цей натуральний засіб допомагає пом’якшити, зволожити шкіру та відлущити її мертві клітини, а також сприяє видаленню цих обридлих накопичень або горбиків.

Інгредієнти 

 • 3 столові ложки меленого вівса (50 г)
 • 2 столові ложки меду (50 г)
 • 2 столові ложки солі (30 г)

Приготування 

 • Добре перемішайте всі інгредієнти та додайте води достатньо, щоб утворилася паста. Нанесіть на проблемні місця легкими коловими рухами і зачекайте 15 хвилин.
 • Для досягнення найкращих результатів засіб потрібно використовувати щонайменше тричі на тиждень.

Зелена або рожева глина

Цей продукт володіє численними корисними для догляду за собою властивостями. Утім його також можна використовувати для виведення некрасивих горбиків на шкірі рук.

Інгредієнти

 • 2-3 столові ложки зеленої або рожевої глини у вигляді порошку чи пасти

Приготування

 • При потребі додавайте до глини воду, поки вона не матиме консистенцію пасти, і нанесіть або навіть покрийте нею проблемні зони рук.
 • Використовуйте цей засіб не частіше ніж два рази на тиждень, адже надмірне використання може призвести до надмірної втрати натурального шкірного жиру.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.