Як правильно ходити в туалет?

20 Грудня, 2018
Попри те, що в деяких країнах на цій темі табу, для здоров'я важливо знати, як правильно ходити в туалет. Дізнайтеся більше про це сьогодні.

Історично склалося, що людина, як і інші ссавці, присідає навпочіпки, щоб відпочивати, працювати й ходити в туалет.

Однак як сталося, що туалет сьогодні не відповідає нашим потребам?

Туалет: об’єкт “розкоші”

туалет
Туалет змінювався багато разів відтоді, як сер Джон Харінгтон винайшов його в 1591 році. Спочатку його вважали предметом “розкоші”. Не кожен мав доступ до туалету – тільки королівські особи. Він також був доступним для людей з обмеженими можливостями, але лише в окремих випадках.

З розвитком сантехніки унітаз потрапив у масове виробництво, надаючи простим людям ті самі “привілеї”, які колись були лише у багатих. Крім того, стікаюча вода замінила колишні звички, і, як наслідок, те, як ми ходимо в туалет.

Зробіть власні ароматичні туалетні таблетки вдома

Наукові аргументи: присідати краще

У своїй книзі “Гастроентерологія”, 1964 р. лікар Генрі Л. Бокус дійшов висновку, що присідання, коли ноги притискаються до живота, є необхідною позицією для ідеальної дефекації.

Аналогічно, лікар Олександр Кіра стверджував у своїй книзі “Ванна кімната” (1966), що людська природа передбачає присідання, щоб ходити в туалет, тому що це зменшує зусилля, необхідні для дефекації.

Крім того, у 2003 році д-р Дов Сікіров опублікував дослідження, яке порівнювало сидіння і присідання під час дефекації. Результати виявили, що випорожнення кишечника задовільне саме під час присідання. Сидяча позиція потребувала надмірних зусиль і більше часу в порівнянні з присіданням.

“Ідеальне положення для дефекації – це присідання” – Хенрі Л. Боксус. Доктор медичних наук

Що відбувається, коли ми ходимо в туалет?

як ходити в туалет
Термін “дефекація” може бути визначений як процес, за допомогою якого усувається остаточний продукт травлення.

Під час цього процесу ентеральна нервова система та парасимпатична система дають провести кілька дій. Наприклад, такі дії можуть полягати в контролі накопичення фекального матеріалу в товстому кишечнику або релаксації зовнішнього сфінктера та м’язової тканини.

Останнє уможливлює ректальне вирівнювання, щоб створити внутрішньочеревний тиск, у такий спосіб виводячи відходи.

Не пропустіть: 4 поради, щоб зменшити симптоми синдрому подразненого кишківника

Присідання

Важливо зазначити, що для того, щоб сходити в туалет у положенні присідання, ноги мають бути під кутом 35° до тіла. У такий спосіб ваші м’язи притискаються до живота.

Це створює тиск на внутрішні порожнини товстої кишки, звільняючи і вирівнюючи анальний канал, що призводить до випорожнення. Це уможливлює швидше, легше та ретельніше очищення кишечника.

Сидіння

як правильно ходити в туалет
Сидіння протилежне присіданню. У цьому положенні ваші ноги розташовуються під кутом на 90 градусів, а живіт тисне на стегна. Ця позиція не забезпечує правильного вирівнювання прямої кишки та ануса.

Крім того, немає жодного тиску на товсту кишку та живіт. Як наслідок, потрібні зусилля для того, щоб очистити кишківник.

Ця позиція призводить до різних ускладнень, таких як закреп, синдром подразненого кишечника, грижі та геморой. У серйозних випадках це також може призвести до раку кишківника або товстої кишки.

Переваги присідання в туалеті

Ця позиція:

 • Дає змогу швидше й легше вивести фекалії.
 • Запобігає проникненню калу між товстою кишкою та тонким кишківником. Це зменшує ризик забруднення тонкої кишки.
 • Усуває напругу на ділянці, яка запобігає грижам, дивертикульозу та іншим проблемам.
 • Є частиною неінвазивного лікування геморою.
 • Для вагітних жінок ця позиція перешкоджає тиску на матку. Насправді це допомагає у підготовці до природного народження.
 • Запобігає накопиченню фекалій. Цей стан є одним із основних чинників ризику апендициту та запального захворювання кишківника.
 • Важливо також зазначити, що позиція під кутом 90° пов’язана з ризиком колоректального раку. Проте цю гіпотезу спростувало дослідження Саханда Сохрабі.

Як правильно ходити в туалет?

унітаз
У світі меблів для ванної кімнати є не так багато варіантів, які враховують позицію присідання. Однак ми можемо пристосувати туалет, використовуючи підставку для ніг. Вона має бути достатньо високою, щоб утворити кут 35 градусів.

Деякі люди вважають за краще залазити на унітаз, щоб зайняти потрібну позицію. Проте це може бути небезпечно, оскільки унітаз може розбитися або людина може впасти. Звісно, ми не рекомендуємо так робити, а навпаки намагатися правильно ходити в туалет.

 • Fraca Padilla, M., Muñoz-Navas, M., & Rey Díaz-Rubio, E. (2013). DIAGNÓSTICO Y TRATAMIENTO DEL ESTREÑIMIENTO DURANTE EL EMBARAZO. Sociedad Española de Ginecología y Obstetricia.
 • Cerdán Miguel, J., Cerdán, C., & Jiménez, F. (2005). Anatomofisiología de la continencia y la defecación. Cirugia Espanola. https://doi.org/10.1016/S0009-739X(05)74637-6
 • García-Armengol, J., Moro, D., Ruiz, M. D., Alós, R., Solana, A., & Roig-Vila, J. V. (2005). Defecación obstructiva. Métodos diagnósticos y tratamiento. Cirugia Espanola. https://doi.org/10.1016/s0009-739x(05)74645-5
 • Sir John Harington. Encyclopædia Britannica.  https://www.britannica.com/biography/John-Harington.
 • Sikirov D. Comparison of straining during defecation in three positions: results and implications for human health. Dig Dis Sci. 2003;48(7):1201-1205. doi:10.1023/a:1024180319005.
 • Sakakibara R, Tsunoyama K, Hosoi H, et al. Influence of Body Position on Defecation in Humans. Low Urin Tract Symptoms. 2010;2(1):16-21. doi:10.1111/j.1757-5672.2009.00057.x.
 • Sugerman DT. Hemorroides. JAMA 2014; 312 (24): 2698. doi: 10.1001 / jama.2014.281.